2737
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1939194 بازدید | 85599 پست
عزیزم به خود بچه ها یاد بده تمییز کنن  اولش با بازی کردن خونه رو تمییز کنن بعد عادت میکنند

بخدا همیجوری ک شما میگید رو باشون تمرین میکنم،حالا بعضی وقتا پسر بزرگم همکاری میکنه،پسر کوچیکم حتی اجازه نمیده جمعشون کنم مگر مواقعی ک خابه.شوهرم میگه ی مدت بیخیال خونه شو 

الهامم(می تونید الی صدام کنید)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام برهمه گزارش امروز من

شام درست کردم 

پیاده روی  کردم 

دوش گرفتم

کارهایی که بایدانجام بدم:

ظرف بشورم

دنبه چرخ کنم

اشپزخونه روجاروبکشم ودستمال بکشم

گازوسینکوبرق بندازم

لباسهای خشکوتاکنم بذارم سرجاشون

لباس دستی بشورم

2731
طالبی بستنی رو چجوری درست میکنی؟با ابمیوه گیر یا با مخلوط کن

با مخلوط کن ...من طالبی رو میریزم تو مخلوط کن بعد تو ظرفی ک میخوام سرو میکنم و اسکوپای بستنی داخلش میریزم ...

هر چه تبر زدی مرا ... زخم نشد...  جوانه شد.
زهرا جون ماشالله به شما که پر انرژی  و کدبانو هستید ..حالا برای اینکه زکات کدبانوییتون رو بدید ...

عزیز دلمی،شما به من لطف داری🌹🌹🌹

دارم خودم به این فک میکنم که یه برنامه بریزم هفته ای یبار جارو برقی بکشم، یه بار گردگیری کنم، یبار لباس اتو بزنم، یبار لباس بشورم، یبار لباس تا بزنم، و خیلی از کارای دیگه ای که میشه یبار تو هفته انجام داد رو جدا کنم، و برای هر کدوم یه زمان مشخص در نظر بگیرم، اینجوری از خیلی تکرارها پرهیز میشه، اخه من یه اخلاقی دارم وقتی میخوام تمیز کنم از یه گوشه شروع میکنم همممممه رو امیز میکنم و جارو میزنم، در حالیکه شاید دیروزش به دلایلی مثلا حال رو جارو زدم  تمیز هست، ولی باز امروز که دارم همه جا رو جارو میزنم، دپباره حال رو هم جارو میزنم تا به دلم بشینه.

میخوام یه برنامه مشخص بنویسم تا از این دوباره کاری ها نداشته باشم

کنارش یسری کارها مثل غذا پختن، جم کردن وسایل روی زمین

جم کردن وسایل روی کابینتها

ظرف شستن

و .....

به صورت روزانه انجام بشه

اینطوری همیشه ظاهر خونه مرتبه و باطنشم هفته ای یبار مرتب میشه( البته یه روز برای همه خونه نه، مثلا من سه روز اخر هفته بیکارم، برای لباس شستن و اتو زدن مثلا یه روز و چند تا کار دیگه با هم یه روز . و به همین ترتیب.

اگه دوست داشتین شما هم به لیست من اضافه کنین تا با هم پیش بریم:

لیست ۱: کارهای هفته ای یبار:

تمیز کردن یخچال، 

تمیز کردن درب کابینتها و کلا دستمال کشی اشپزخونه،

چک کردن مرتب بودن داخل کابینتها.

تمیز کردن گار به شکل اساسی( یه دستمال ساده هر روز کشیده بشه)

شستن سینک با شوینده

شستن سرویس با پودر( در صورت لزوم هر هفته وگرنه دو هفته یبار)

شستن لباس

شستن لباس دستی

جارو کشیدن

گردگیری حال

تا زدن لباس

اتو زدن لباس

لیست ۲:

ظرف شستن

خالی کدن بالای سینک

نهار و شام

جمع کردن حال

جمع کردن اشپزخونه

جمع کردن اتاق

بچه ها اگه خواستین به لیست بالا اضافه کنین. بعد با هم بشینیم تو روزای هفته تقسیمش کنیم، حالا هر کی بسته به شرایطش و میزان وقت خالیش. یجور پخشش کنه تو هفته.

اگه موافقین شروع کنیم

ابنطوری فک میکنم کارای خونه به نقطه قابل قبولی برسه و ذهنمون ازاد بشه برای کارهای دیگه

سلام دوستان  من دیروز سردرد داشتم با این حال به خیلی از کارام رسیدم. مرتب کردن اتاق خودمون و ...

عزیزم از خیاطی و گلدوزیت بیشتر بگو ،بگو منم انگیزه بگیرم، انقد وقتم پر هست اصلا بهش نمیرسم، هر چی تلاش میکنم وقت خالی پیدا کنم اصلا قسمت نمیشه

سلام دوستان خسته نباشین،خدا قوت  بهمتون.منم چن وق پیش تو همی تایپک شرکت کرده بودم،حالا ...

سلام الی جون،خوش اومدی، چه خوب که دوباره برگشتی، پیشمون بمون خانوووم، باهم انرژیمون بیشتر میشه🌹🌹

2738
این ی گوشه از سالنه ،صبح جمعشون کرده بودم      

پسر منم دو سالشه، یه سبد پر از اسباب بازی کوچولو داره، مثل لگو، چون ریز هستن یه عاااالمه میشن وقتی میریزه،

درسته که خونه باید مرتب باشه ولی به بچه هم باید تو خونه خوش بگذره، پسر بزرگت کم کم باید یاد بگیره ولی کوچولو ر بزار بازی کنه، به اسباب بازیا به چشم جزیی از دکوراسیون خونه نگاه کن و ازش لذت ببر😍😂.

من به یه قانون تو تربیت بچه رسیدم فک میکنم جواب میده ،البته راجب اکثر بچه ها نه همشون: این که رو چیزی حساس نباش، 

مثلا تو فامیل ما هر بچه ای که مامانش غذا رو دنبالش میبره، بدغذاست، برعکس یه مامان هست کارمنده،بچه ش همش تنها بزرگ شد، کسی هم حواسش بهش نبود که این غذا بخوره یا نخوره،ماشالله انقد میخوره که همه خسته میشن، اینا فرمول کلی نیست ولی خیلی جاها جواب میده، 

سخته ادم ببینه بچه گشنشه ولی غذا نمیخوره،اما به نفع بچه و مادرشه که چند بار تبعات کارشو ببینه تا رفتار دریت رو بفهمه، بچه دوساله شناختش از دنیای اطراف خییییلی کمه، تا یبار غذا نخوره و گرسنگی بعدش رو تجربه نکنه، از کجا میتونه بفهمه که غذا نخوردنش تبعاتی داره؟

اینا رو میگم چون خودم خییییییییلی برای پسرم انرژی میزاشتم و الانم اخساسم اینه یکم لوسه، باید خودم تلاش کنم خدماتم بهش کم کم کمتر بشه تا خودش یاد بگیره رفتار درست رو.

فک کنم دیگه باید از منبر بیام پایین😁😁

تا سخنرانی  بعدی بدرود

سلام برهمه گزارش امروز من شام درست کردم  پیاده روی  کردم  دوش گرفتم کارهایی که با ...

سلام

ازاون كارايي كه بايدانجام ميدادم هيچكاري انجام ندادم فقط ظرفاروهمسرم شسته ودنبه چرخ كردم بقيش موند خوابم ميومدخوابيدم  

عزیز دلمی،شما به من لطف داری🌹🌹🌹 دارم خودم به این فک میکنم که یه برنامه بریزم هفته ای یبار جار ...

خوش به خالت کاش منم اکتیو بودم

کاش زندگی از اخر به اول بود!!!! پیر بدنیا می امدیم. انگاه در رخداد یه عشق جوان میشدیم.... سپس کودکی معصومی میشدیم و نیم شبی با نوازشهای مادر ارام میمردیم!!!
عزیز دلمی،شما به من لطف داری🌹🌹🌹 دارم خودم به این فک میکنم که یه برنامه بریزم هفته ای یبار جار ...

سلام خانوووم خوبي؟ خسته نباشي فعال تاپيك

برنامت خوبه زهراجون

پركردن ادويه وحبوبات هرهفته

كارهاي عقب افتاده(دوخت ودوز وتعمير و...)هرهفته

الان فصل كمپوت ومرباولواشك هم هست اونم درمواقعي كه وقت خالي داريم البته اين هميشگي نيست

رسيدگي به پوست ومو

هركدوم نيازبود اضافه كن به ليست

عزیزم از خیاطی و گلدوزیت بیشتر بگو ،بگو منم انگیزه بگیرم، انقد وقتم پر هست اصلا بهش نمیرسم، هر چی تل ...

دوتا رومیزی فینگیلی دوختم،شماره دوزی،براتون عکسشو میذارم.خیاطی هم که مایه خجالتم!!!کاری کنم میام میگم.من به زرنگی شما نیستم.

این نیز بگذرد...                                                       
پسر منم دو سالشه، یه سبد پر از اسباب بازی کوچولو داره، مثل لگو، چون ریز هستن یه عاااالمه میشن وقتی م ...

منم به پسربزرگم زیاد سرویس دادم.الان دارم کمش میکنم.راستش چون دارم حس میکنم بی دست و پا شده.ترسو شده.وابستس.

ولی میخوام از زمان تابستون استفاده کنم یکم وابستگیش و دستور دادنش کمتر بشه و مسوول بشه.

این نیز بگذرد...                                                       
سلام خانوووم خوبي؟ خسته نباشي فعال تاپيك برنامت خوبه زهراجون پركردن ادويه وحبوبات هرهفته كارهاي ع ...

خیلی خوب بود،ممنون

بازم چیزی به ذهنت رسید بگو عزیزم

بقیه دوس جونیا هم بگین.

من امروز میخوام یه تمیزکاری اساسی انجام بدم، بعدش میشینم با دید باز یه برنامه میریزم، شما هم کمک کنین باهم واسه خودمون برنامه کامل و اجرایی بنویسیم. هر چی به ذهنتون میرسه بگین

یه خواب خیلی کوتاه داشتم امروز 

استارتمو از اشپزخونه زدم فعلا کابینت مواد خوراکی رو ریختم بیرون، کلییییذکار دارم، یه شکلات داغ بخورم برم بچسبم به کار

2706