2737
2739
عنوان

بیاید درباره ی مادر شدن حرف بزنیم

217 بازدید | 40 پست

هيچ مادري حق صحبت كردن از مشقت ها، دلهره ها، خشم ها، احساس گناه ها و پشيمون شدن هايى كه طى فرزندپروري تجربه مى كنه نداره چون به سرعت قضاوت ميشه و متهم ميشه به ناشكرى! به همين دليله كه ما معمولا فقط از لذت هاى مادر شدن مى دونيم و اين عدم آگاهى همه جانبه بسيار مى تونه خطرناك باشه، همه آدم ها بايد با علم به همه جوانب اين موضوع تصميم به بچه دار شدن بگيرن چون مسئوليت سنگين و مادام العمري رو دارن قبول مى كنن كه هيچ راه برگشتى نداره. در واقع وقتى تصمیم می گیرى پروسه باردار شدن رو شروع کنى، انگار داستان بي پايانى رو كليد زدي. همون ابتداى امر، باید کلی آزمایش بدی، دارو بخوری، اگه از قبل دارویی میخوردی قطع کنی، رابطه جنسیت تبدیل میشه به یه تکلیف هر روزه، حامله كه شدى، اتفاقات عجيب و غريبي تو اقصى نقاط بدنت رخ ميده كه تا قبل از باردارى اصلا نميدونستى بدنت از همچين نقاطى تشكيل شده. ويار، كلافگى ها، مشكلات گوارشى، مشكل تو به خواب رفتن، ترك خوردن هاى پوست بدنت جزء اتفاقات عادى بارداريه اگر شانس بيارى كه ديابت و فشارخون يا عفونت نگيرى و ... باعث سقط جنين نشه، تازه درد زایمان و چاقی و افسردگی و ريزش مو بعد از وضع حمل مى تونه در انتظارت باشه. بعد از این همه چالش، نوزاد که متولد میشه تازه فصل جدیدی از فرایند فرزندپروری آغاز میشه. بماند كه رابطه شما با همسرتون هم دچار عدم تعادلى ميشه كه خودش يه چالش مهمه.

پروسه جدا كردن اتاق خواب، از شير گرفتن، تحمل دوره اضطراب جدايى، آموزش توالت رفتن، پذيرش دوره استقلال طلبى و لجاجت هاى كلافه كننده شروع ميشن و هر كدوم داستان هاى خودشونو دارن و اين قصه ادامه داره.. اگه قرار بود برای <شغل مادری> آگهی بدن، چیزی شبیه به این آگهی می شد: ساعت کاری نامحدود؛ تعطیلی ممنوع (حداقل برای پنج سال اول)، حقوق هیچی، بیمه و خدمات درمانی كه نداریم و به مهارت های بی شمار نيازمنديم! در نقطه مقابل، تازه از متقاضیِ این منسب انتظار میره که قادر به انجام دادن فعالیت هایى مثل تامین مایحتاج زندگی، آشپزی، شست و شو، پرستاری، تدریس، رانندگی، کمک های اولیه، اتوکشی، انتقادپذیری و خلاقيت هم باشه. با دونستن تمام واقعيت هاى اين داستان، قصد دارم انگیزه افرادی که خواستار تجربه مادرى و پدری هستن رو به بحث بذاریم؟ به نظر شما نیرو محرکه این انگیزه از کجا میاد؟ چقدر عدم آگاهي از واقعيت بچه دار شدن نقش داره تو اين تصميم؟ چقدر مادرهاى اطراف شما صادقانه از تجربه شون صحبت مى كنن؟ چقدر آدمهای پیرامون ما، برای همچین تجربه پیچیده ای آماده هستن؟

#مهشيد_ابارشى

خدایاشکرت/ ممنون میشم با لایک هاتون و فالو کردن پیجم من رو حمایت کنین pendo.official

https://www.ninisite.com/discussion/topic/2518387/ختم-سوره-مریم-جهت-بچه-دار-شدن-و-ختم-صلوات-برای-حاجت-روایی-و-سلامتی-و-تعجیل-در-ظه?postId=82745012

منم مامان شدم بلاخره...۱۵ اسفند تستم مثبت شد...😍..۱۷ اسفند تیتر بتا مثبت..۲۶ آبان بغلش گرفتم دخترمو 😄😍چ روز خوبی بود ‌‌‌...انشالله قسمت همه منتظرا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

بله

مادر شدن کار هر کسی نیس

البته هر کسی میتونه زایمان کنه

اما مادر نمیتونه باشه 

بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست . با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان بسر برد 
خانما کارتون قشنگ نیس ک تو تاپیک بقیه لینک میزارین !!!!

عزیزم مگه نمیدونی اگه بازدیداشون بالا بره بهشون مدال قهرمانی میدن؟

خدایاشکرت/ ممنون میشم با لایک هاتون و فالو کردن پیجم من رو حمایت کنین pendo.official

اکثر خانم ها به طور فطری و ذاتی میل به مادر شدن رو درونشون دارند

در ایران انگیزه حرف و حدیث مردم و یا نگه داشتن شوهر هم میتونه باشه علاوه بر این 

بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست . با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان بسر برد 
2738

اتفاقا من خیلی مادر صبوری هستم، گریه ها و بی قراری های بچه هولم نمیکنه. مادرشوهرم روزای اول گفت چقدر صبوری، فک نمیکردم اینجوری باشی. گفتم من میدونستم مادرشدن چه سختی هایی داره و اوردم. اگه تحمل نداشتم خب نمیاوردم! ولی با همه این ها و با وجود شش سال نازایی و انتظار، روزهای اول پشیمون بودم و میگفتم چرا آسایش خودمو بهم زدم. اما رفته رفته خوب شد

خدایا شکرت بخاطر گل بهشتی که بهم دادی...
چقد متنت قشنگ بود جواب اولین سوالت اینکه نیروی محرکه واسه انجام این امر بنظرم من نهفته در غریزه ذات ...

به خاطر خانوما چون میدونم خیلی هاشون اینستا گرام ندارن متنای خانم ابارشی رو میذارم اینجا که بخونن

خوشحالم که خوشت اومد

https://www.ninisite.com/discussion/topic/2518387/ختم-سوره-مریم-جهت-بچه-دار-شدن-و-ختم-صلوات-برای-حاج ...

این کارا چیه اخه؟

جواب دومین سوال عدم آگاهی واسه اانجام این امر میتونم بگم ۱۰۰%نقش داره من به خیالم خودم نصف بیشتر راه رو بلد بودم رو حساب خاله و عمه شدنهای زیاد و وقت گذروندنای زیاد با بچه های داداش و خواهر

غافل ازاینکه واقعا هربچه ای باهم فرق داره و اینکه به خودت اصلا اشراف نداری

من ازوقتی مادرشدم تازه خودمو فهمیدم که چقدر توانمندم چقدر نیستم

نميشه به يك مادري كه روشش به هر دليلي با شما فرق ميكنه بگي مادر نيست شما حق اين كار رو نداري همه ما مادر هستيم و وظيفه تربيت يك نسل رو دوشمونه به جاي اين كه سخت ترش كنيم بايد به هم كمك كنيم و انرژي بديم 

خدايا چنان كن سرانجام كار تا تو خشنود باشي و ما رستگار 

جواب سومین سوال میتونم بگم اکثرا صادق هستن و خالصانه کمک میکنن اینم بخاطر اینه که فک میکنم چون این مسیر واقعا سخت و دشواره شاید میخوان مادر دیگه ای باتجربه اونا کمتر سختی بکشن و خالصانه کمک میکنن

2706