2737
2734
عنوان

از مامانم ناراحتم

| مشاهده متن کامل بحث + 352 بازدید | 30 پست
اره دقیقا..مامان بزرگم زود شوهرش داده و کلا تو خانوادشون به پسرا بیشتر اهمیت میدن و ایناهم همیشه نار ...

دست خودش نیست 

نتیجه زیادی فداکاری کردن و توی زندگی غلط موندن همین چیزاست باهاش مدارا کن و سعی کن فاصله بگیری تا بهت اسیب کمتری برسونه

واقعیت این است که مابرای رنج کشیدن متولد شده ایم اما به دنبال لذت میگردیم.پس تنها راه ادامه دادن لذت بردن از رنج هاست 

وای استارتر منو بردی به ۱۵ سال قبل خودم. منم عین شرایط تو رو داشتم با این تفاوت که مادرم ۵ تا پسر داشت ولی انتظار بلند کردن قاشق رو از اونا نداشت ولی من، منم چند سال پشت کنکور بودم هر روز گریه می کردم و ... ولی الان که شوهر کردم و بچه دارم بخدا می فهم که طفلک مادرم خسته میشده نیاز داشته به کمک من. منم هی می گفتم درس دارم اخرشم قبول نمی شدم. می دونی آخر چی شد؟ مادرم دیسک کمر گرفت ۶ ماه تکون نمی تونست بخوره، هر روز فیزیوتراپی باید می بردم با چرخ، راه نمی تونست بره، منم بچه بزرگ بودم بقیه پسر و همه قد و نیم قد. کارم خونه داری و پذیرایی از عیادت کننده ها و بچه داری و یه وعده فیزیوتراپی بود. جونم دراومد، دقیقا بعد عید نوروز مادرم تونست بلند بشه و کم کم کاراش رو بکنه. و من همون سال فقط با دو ماه  درس خوندن قبول شدم. 

به مادرت کمک کن، نذار افسردگی بگیره و خسته بشه، و گرنه شما هم خسته می شید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دست خودش نیست  نتیجه زیادی فداکاری کردن و توی زندگی غلط موندن همین چیزاست باهاش مدارا کن و سعی ...

مدارا کردم که اینقدر روحیم داغون شد😔تنها راهش اینکه شهر دور برم دانشگاه..ی شهر خوب..دقیقا همیشه میگه خودتون باعث شدید اینطوری افسرده بشم..گذشته باعث شد..😔تو دلم موند ی بار بگه چشمات قشنگه.موهات قشنگه بجاش همیشه گفت خودتو زشت کردی.مردم چی میگن..فلانی ازم پرسید دخترت ازدواج کرده از بس ارایش کرده بودی..هوووف که دلم پره

وای استارتر منو بردی به ۱۵ سال قبل خودم. منم عین شرایط تو رو داشتم با این تفاوت که مادرم ۵ تا پسر دا ...

افسردگی که داره اونم نسبتا شدید..میدونید جدیدا شده کار کردن قبلش چی؟همیشه مقایسه همیشه سرزنش..همیشه نفرین..همیشه توهین..فشار زندگی رو سرماا خالی میکنه.عصبانیتش از بابام رو سرما خالی میکنه...منم جدیدا لج کردم هیچکاری نمیکنم.میخوام فقط به خودم فکرکنم.بتونم راهمو جداکنم

2728
مشکل اینکه من خودم درس دارم.امسال سال اخرمه..روحیم داغونه..صبح تاشب گریه میکنم..چطور کار کنم..فکر و ...

فعلا مجبوری تحمل کنی چون وگرنه خودت اذیت میشی،منومادرمم یه سره ازصبح دعوا داریم اصن سازش نداریم خیلی بدوسخته

مثل آدمی شده ام ک آتش گرفته!اگربایستد میسوزد،اگربدود بیشترمیسوزد.
وای استارتر منو بردی به ۱۵ سال قبل خودم. منم عین شرایط تو رو داشتم با این تفاوت که مادرم ۵ تا پسر دا ...

ببخشید میشه بگین چه رشته ای قبول شدین🙊🌹؟

دست از طلب ندارم تا کام من برآیدیا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید😏😬💪
مدارا کردم که اینقدر روحیم داغون شد😔تنها راهش اینکه شهر دور برم دانشگاه..ی شهر خوب..دقیقا همیشه میگ ...

بی خیال بابا، من تا بعد فوق لیسانس هم مامانم اجازه نمی داد برای مو کوتاه کردن هم برم ارایشگاه، بعد مامان من برعکس هی سرکوفت میزد ببین فلانی دخترش رو عروس کرد من تو رو دوست دارم که شوهرت نمی دم 😄 همین حرفا رو زدن زدن آخرش من ۳۵ سالگی شوهر کردم😁 ولی تا دکترا درس خوندم خیلی موفق شدم. الان یادش میارم که دختر فلانی رو تو سرم میزدی می گفتی همه کارهای خونه رو می کنه یادته، دیپلم هم نتونست بگیره از شوهرش هم بو ابروریزی طلاق گرفت😁 می گه من فقط کار کردن تو خونش رو گفتم، خدایی تو نمی کردی دیگه. راست می گه بخدا،  من اصلا کار نمی کردم.

2738
فعلا مجبوری تحمل کنی چون وگرنه خودت اذیت میشی،منومادرمم یه سره ازصبح دعوا داریم اصن سازش نداریم خیلی ...

واسه همین اصلا دوست ندارم ازدواج کنم و بچه دار بشم..چون بنظرم ظلم و من ی ظالمم اگر ی بچه رو به دنیا بیارم..واسم دعاکن امسال شهرورشته ای که میخوام قبول بشم...مسیرزندگیم عوض میشه واقعا...

کاش قبل از بچه دار شدن فکربکنن..کاش اینقدر خودخواه تباشن مارو به دنیا بیارن..بعدش اینطوری کنن

بی خیال بابا، من تا بعد فوق لیسانس هم مامانم اجازه نمی داد برای مو کوتاه کردن هم برم ارایشگاه، بعد م ...

شاید واقعا نظر مامانم منم همین باشه ها..چون خواهرم ی بار داشت میگفت یکی ازش خواسته اشنا بشن خانواده ها اشنا بشن..همین مامانم سریع داستان کرد گفت نه نمیشناسیمشون اگر بری ازدواج کنی فکرمیکنی اینقدر ازادی داری شوهرت میزارع اینطو  باشی اونطور باشی..یعنی میخوام بگم در عمل خیلی سخت گیره برای این چیزا و به قول شما شاید دلش بخواد تا 40سالگی هم بمونیم اما امان از زبووونش..خیلی تیزه..عین مامان بزرگم دقیقا..

😕بعد اگر نیازه کسی کارکن تو خونه خدمتکار بگیرن..بچه اوردن که بخاطر کار نکردنش بزنن تو سرش؟

افسردگی که داره اونم نسبتا شدید..میدونید جدیدا شده کار کردن قبلش چی؟همیشه مقایسه همیشه سرزنش..همیشه ...

اشتباه می کنی حتما باید یه طوری کنار بیایی، فقط یه چیز بهت بگم شوهر من دانشجو دکترا عمران هست، خودش می گه تا دوره لیسانس مادرش به خاطر هر اشتباه ی اونو میزده، بیچاره وسواس شدید داشته وقتی بچه هاش اشتباه ی می کردند دیگه نمی گفت بزرگه ، جوون شده و ... مادرت و مادر من خیلی خوبه حداقل دست بزن ندارن که.

اشتباه می کنی حتما باید یه طوری کنار بیایی، فقط یه چیز بهت بگم شوهر من دانشجو دکترا عمران هست، خودش ...

من نمیگم بده.تو پست اولم گفتم..فداکاره واقعا از خود گذشته..یعنی تو هرچیزی اول ما بعد خودش.بهترین لباست واقعااا چه بچگی چه الان بهترین مدارس کلاس کنکور مشاور بهترین سفر از هرچیزی بهترینا..واقعا تا جایی که بتونه کم نمیزاره..اخلاقش فقط مشکل منه..که اونم میدونم ی بخش زیادیش بخاطراینکه مامان بزرگم با خودش این رفتارو داشته..گاهی وقتا درک میکنم گاهی وقتا فشار روی خودم اینقدر زیادمیشه بددهنی میکنه حرف بدمیزنه که لج میکنم..منم واقعا ی جاهایی خسته میشم از کنار امدن درک کردن..

امیدم اینکه امسال به ارزوم برسم قبول بشم..😊مسیر زندگیمو عوض کنم..

واسه همین اصلا دوست ندارم ازدواج کنم و بچه دار بشم..چون بنظرم ظلم و من ی ظالمم اگر ی بچه رو به دنیا ...

ایشالا ک قبول میشی عزیزدلم

مثل آدمی شده ام ک آتش گرفته!اگربایستد میسوزد،اگربدود بیشترمیسوزد.

عزیزم تو به شدت شبیه گذشته منیی امیدوارم نظرم رو بخونی که تجربه ی گرونی بود برام

منم مادرم دقیقا مث مادر تو بود خیلی خوب و فداکار بود 

اما فقط کارش مقایسه ما بود 

مخصوصا من که بچه اول خانواده بودم 

میگفت ببین دختر فلانی شوهر کرد 

ببین دختر فلانی غذا درست میکنه 

ببین دختر فلانی چه قشنگه

هزار چیز دیگه که با یاد آوریش بغضم میگیره که چقد تو روان من تاثیر میذاشت 

اعتماد به نفسم رو کشته بود 

به خاطر همیون حرفاش تو 21 سالگی نامزد کردم کسی که دوسش داشتم و تو قلبم کشتم 

شاید باورت نشه اما یه بار منو برده بود دکتر توراه بهم میگفت 

برات یه خواستگار بیاد ازدواج کن برو خواهرت از تو خوشگل تره من نمیخوام تو بمونی تو خونه اونا شوهر کنن تو حسرت بخوری 

حالا اما من ازدواج کردم از تمام کسایی که میگفت خوشبخت ترم زیباتر شدم سرکار میرم همسر بهتری دارم خونه زندگی بهتر

ولی فقط مدارم با خودش میگه ای کاش اذیتت نمیکردم
ای کاش با عزت نفس ، با آگاهی ازدواج میکردی

باورت میشه کسی که از وقتی دیپلم گرفتم به زور خودش خواستکار راه میداد تو خونه

حالا قسم خورده خواهرامو زیر 25 شوهر نده

اینارو برات نوشتم تا بگم به حرف مادرت گوش نده هر وقت فکر کردی مناسبه ازدواج کن 

خودت و اولویت زندگیت قرار بده 

چون وقتی به مشکل خوردی

فقط خودت باید جوابگو باشی 

امیدوارم موفق باشی

2706