2737
2739

۷سال ازدواج کردم ازتابستون قصدبارداری دارم

جلوگیریمم همش طبیعی بوده

الآن میخوام قرص بخورم دوقلوباردارشم کسی میدونه چه قرصی وچطور استفاده کنم؟!

⭕️علت #دو_قلوزایی يا #چند_قلوزایی

♋️ #دوقلویی همسان زمانی اتفاق می افتد که یک تخمک بارور به دو تخمک تقسیم می شود که در اینصورت  هردو نوزاد ژن های یکسانی خواهد داشت و در نتیجه جنسیت یکسان داشته و بسیار شبیه یکدیگر می شوند.

☯دو قلویی ناهمسان معمولا متداول تر است و نتیجه بارور شدن دو تخمک توسط دو اسپرم  در یک زمان می باشد.جنسیت نوزادان ممکن است یکسان یا غیر یکسان باشند و ممکن است خیلی از نظر ظاهری به هم شبیه نباشند.یک سوم از تمام نوزادان دوقلو دنیا همسان و دو سوم دیگر ناهمسان هستند.

♐️طبق آمار در1 بارداری از هر 65 بارداری دوقلویی رخ می دهد.

❌ زوجی که در خانواده زن سابقه حاملگی دو قلویی داشته باشند احتمال اینکه صاحب نوزادان دوقلو شوند بسیار زیاد است.

❌ آمار بارداری سه قلویی حدود 1 به 10000 بارداری می باشد در نتیجه بارداری سه قلویی بسیار نادر است.

❗️امروزه استفاده از دارو ها برای درمان نازایی احتمال بارداری چند قلویی را متداول تر کرده است.

💕

. خدایا تو این 3ماه که نمیخوام باردار بشم لطفا معجزه نکن با وجود جلوگیری هم باردار بشم.. با تچکر  دیدم که میگما ......  (عشقم کوچولوی من چه زود مارو ترک کردی ... مگه نمیدونستی بری از غصه دق میکنم😭😢)
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

ببین باید بری پیش یه پزشک خوب

چون الان ما بگیم کلومیفن یا لتروزول ممکنه بخوری بدتر کیست بیاری یا خدای نکرده خارج رحمی بشی.برو دکتر ببین در چه وضعی هستی

شوهرتم لازمه آز بده چون اگه مشکل از همسرت باشه ممکنه بارداربشی اما سقط بشه

🔴 دوقلو و دوقلوزایی

✳️ اگر در دوره شیر دهی قرار دارید و تمایل به بارداری مجدد نیز دارید شیردهی را ادامه دهید.این کار شانس باروری دو قلویی را ۹ برابر می کند.

. خدایا تو این 3ماه که نمیخوام باردار بشم لطفا معجزه نکن با وجود جلوگیری هم باردار بشم.. با تچکر  دیدم که میگما ......  (عشقم کوچولوی من چه زود مارو ترک کردی ... مگه نمیدونستی بری از غصه دق میکنم😭😢)

#سوال👇

با مصرف داروهای تحریک تخمک‌گذاری مثل کلومیفن می‌توان دوقلو باردار شد؟

پاسخ👇

پاسخ شما خیر است، هرچندكه مصرف خودسرانۀ داروهای تحریک تخمک‌گذاری عوارض جدی دارد!

به‌تازگی برخی از بیماران برای داشتن بارداری دوقلویی از داروهای تحریک تخمک‌گذاری استفاده می‌کنند. اما استفادۀ خودسرانه از داروهایی مانند کلومیفن، خطر بروز عوارضی مثل بارداری خارج رحمی، کاهش ضخامت جدار رحم، ایجاد کیست‌های تخمدان و بارداری پوچ را افزایش می‌دهد. همچنین نباید فراموش کنیم که بارداری دوقلویی یا چندقلویی، بارداری پرخطر محسوب می‌شود، بنابراین، از جمله عوارض این داروها است.

بنابراین، تنها در صورت ابتلا به اختلال تخمک‌گذاری، منافع مصرف داروهای تحریک تخمک‌گذاری به پذیرفتن ریسک عوارض آن می‌ارزد، زیرا جنبۀ درمانی دارد.

❤️ 

ببین باید بری پیش یه پزشک خوب چون الان ما بگیم کلومیفن یا لتروزول ممکنه بخوری بدتر کیست بیاری یا خد ...

آزمایش دادن،خوب بوده

آزمایش اسپرمشم خوب بوده

منم پارسال چکاب کامل رفتم خوب بود فقط هرمون پرولاکتینم کمی بالابود

2740

دوقلو زایی

تحقیقات نشان داده:

خانم هایی که 5 برابربیشتر شیر و فراورده های گوشتی استفاده می کنند احتمال دوقلو زایی در انها بیشتر است.

مکمل‌های باروری برای دوقلو باردار شدن👇👇

👭مصرف مکمل اسید فولیک

👬گنادوتروپین

👫پروژسترون

👫کلومید (کلومیفن سیترات

👫پارلودل

👭پرگونال

👬هومگون  ‌

❌مصرف خودسرانه ممنوع❌

آزمایش دادن،خوب بوده آزمایش اسپرمشم خوب بوده منم پارسال چکاب کامل رفتم خوب بود فقط هرمون پرولاکتین ...

پس عسل و دارچین ناشتا

ساهدونه و عسل ناشتا 

فراموش نشه

رحمتو گرم کن بذار قابلیت بارداریت بره بالا

پرولاکتینت بالاست وگرنه میگفتم پیاز درمانی کنی.چون پیاز بیشتر پرولاکتینو میبره بالا