2733
2739
عنوان

خانواده شوووووهرررر

1655 بازدید | 119 پست

من چند وقت تاپيكاي خانواده شوهريو ميخونم. دقت كردم ديدم اين همه بدگويي كه ازشون ميشه و نفريني كه ميشن و دلخوريايي كه بين زن و شوهر ايجاد ميشه بخاطر يه سري مسائل اينجوريه: 

فلان چيزو بهم تبريك نگفتن 

خدافظي نكردن رفتن سفر

دختر عروس كردن ما رو تو خواستگاري دعوت نكردن نفهمبديم چقد مهريه بريدن 

شوهرم براشون خرج ميكنه 

برامون خرج نميكنن 

به دخترشون گوشت ميدن به ما نميدن 

شام و ناهار دعوتمون نكردن 

خودشونو دعوت ميكنن خونمون 

زززززنگ ميزنن به شوهرم 

شوهرم خواهرشو خيلي دوست داره 🤦🏻‍♀️ 

بنظرم اين مشكلات از كمبود مالي و محبتي كه تو گذشته داشتيم و كمبود اعتمادبنفسي كه الان داريم نشات ميگيره. از كنترل كردن و پرتوقع بودن و منفعت طلب بودن و البته حسادت. راهشم اينه كه به جاي جنگ راه انداختن و تلافي و انتقام و جدايي انذاختن، رو خودمون و مشكلاتمون كار كنيم. انقد تلاش كنيم كه همون زندگي كه ميخوايم برا خودمون بسازيم، هموني باشيم كه ميخوايم و حس خوبي به خودمون داشته باشيم. وقتي خودت از خودت خوشت مياد تبريك نگفتن هيچ كسي نميتونه ناراحتت كنه. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

شاید اعتماد به نفس نقش داشته باسه اما وقتی فردی غریبه وارد یک خانواده میشه دوست داره به چشم عضو خانواده نگاش کنن نه یک غریبه اینکه بهش هزار جور تهمت هزار جور تیکه می اندازن به ادم بر میخوزه میدونی چرا؟؟؟؟چون این از انسانیت دوره و خدا این کارها رو رو تو وجود یک انسان نزاشته بعضیا واقعا شیطانی برخورد میکنن و ممکنه روح یک نفر رو حتی با یک نگاه خدشه دار کنن اینا همش شعاره مگه میشه برای ادم مهم نباشه هر کس یک طور ناراحت میشه و ابراز میکنه اونی که میگه بی تفاوت باش از درون یک روز منفجر میشه

دخترم. زمانی که فکرش رو هم نمیکردم اومدی تو زندگیم از وقتی اومدی خونمون چراغش روشنتره 

من مادرشوهرم ماهی۵۰۰تومن خرج دکترو ازمایش میکنه اونم الکی هی هم ب شوهر من زنگ میزنه بیا منو ببر فلان مطب کجا و کجا منم خیلی حرصم میگرف الان قبل تاپیک توکلی فکر کردم باخودم گفتم اگ مادرخودم زنگ بزنه بگه به شوهرت میگی بیاد منو ببره کجا من سریع میگم اره اماده شو میگم میاد دنبالت پس چرا اونکه مادر همسرمه اینو میگه انقد بدم میاد خوب اونم مادرشه دوس داره ببرتش دکتر خیلی ارومتر شدم 

البته مادرشوهر من تو همه چیز زیاده روی میکنه مثلا میریم مسافرت هنوز ی ساعته راه افتادیم نمیذاره برسیم اونجا میگه اره سفر بعدی بریم کجا .خب اخه بذار تو برسی از این سفرت لذت ببری بعد حرف سفر بعدو بزن😐ادم حرصش میگیره خب ما پول اضافی نداریم ک زرتو زرت بریم سفر😐

واقعا که بعضی حرفا و توقعات بیخوده...

یعنی این انتظارات بیخوده... و آدم خودشو بیشتر اذیت میکنه....

آدم که نمیتونه همه رو راضی نگه داره... و همه هم در قبالش مسئول نیستن که دقیقا همینجوری رفتار کنن که ما میخوایم...

فقط هرکسی باید بفهمه که نباید به کسی توهین کنه یا تیکه و متلک بندازه....

2738

وقتی پیگن به جاریم تبریک تولد میگن به من نمیگن به نظرت ناراحتی نداره؟؟؟

عروس مثل یه نوزاد تازه وارد به خانواده هست و همچنین داماد تبیضها رو با یه دقت دیگه نگاه میکنه این از کمبود محبت نیست 

ممکنه تو خانواده خودش همیشه محبت دیده باشه میاد اینا رو میبینه ...خودخوری میکنه ...و همیشه میگه چرا؟؟؟؟؟؟

و اینبار پناه میاره به شوهرش انتظار داره اون تایدش کنه هزش حمایت کنه ولی نمیشه

اگر هم میان اینجا تامیک میزنن یعنی هیچ کس رو ندارن واقعا راهنمایی میخوان 

دخترم. زمانی که فکرش رو هم نمیکردم اومدی تو زندگیم از وقتی اومدی خونمون چراغش روشنتره 
شاید اعتماد به نفس نقش داشته باسه اما وقتی فردی غریبه وارد یک خانواده میشه دوست داره به چشم عضو خانو ...

بله اون بهترين حالتشه. اما وقتي اونجوري نيستن راهش جنگ نيست، چون تو اين دنيا قرار نيست همه چيز به كام ما باشه. اين دنيا جاي عادلانه اي نيست مردم هر روز بي دليل كشته ميشن بهشون تجاوز ميشه... ما بايد سعيمونو بكنيم كه رابطه خوبي برقرار كنيم اما اگه نشد هم بيشتر به جنگ دامن نزنيم، از قدرتمون رو شوهرمون استفاده نكنيم برا چزوندن مادرش. بچه كه نيستيم كه وقتي نميتونيم چيزيو بدست بياريم پابكوبيم زمين. دوستمون ندارن، چه بد... بجاش تمركز كنيم رو كسايي كه دوستمون دارن انرژيمونو برا اونا بذاريم 

استارتر حتما مجردی یا خانواده شوهرت خیلی دوستت دارن ک نمی تونی درک کنی این مسایل رو

خيليااا هستن كه منو دوست ندارن، انتخاب خودشونه و واقعن هم كاري از دست من برنمياد چرا حرص بخورم كه ذوستم ندارن؟ چي ازم كم ميشه؟ اگه كسي برام مهم باشه خيلي سعي ميكنم نظرشو جلب كنم و اگه نشد هم ناراحت نميشم. ما رو مردم كنترل نداريم، اما رو خودمون كه داريم؟ بايد خودمو كنترل كنم انرژي كه ميخوام صرف جنگ و خودخوري كنم بذارم رو پيشرفتم 

و اینکه بعد از ازدواج نه قرار جای فرد دیگه ای رو بگیریم و نه اینکه قرار جایگزین برای اعضای خانوادمون پیدا کنیم...

من به شدت با مقایسه جایگاه ها مخالفم... هرکسی باید حد و جایگاه خودش رو حفظ کنه...

اینکه یک عروس انتظار داشته باشه که جایگاهش مثل یه دختر باشه... یا اینکه یکی بگی نمیدونم مادر همسر مثل مادر خودم میمونه... یا داماد مثل پسر آدم میمونه...

حالا این مقایسه جایگاه ها اصلا برای چی و چراااا؟؟؟ یا اینکه کسی ناراحته که چرا مثلا مامانه دخترشو بیشتر از عروسش دوست داره؟؟؟

خب این که هرکسی خانواده ی خودش رو دوست داره طبیعیه... و قرار نیست که با ازدواج حس دگرگونی اتفاق بیفته... قراره افراد دیگه ای به زندگیت اضافه بشن ک توی خوشبختی زندگی خودت و اعضای خانوادت اثر بزارن... 

و مقایسه خیلی بیخوده.... اینکه ناراحت بشیم ازین که نمیدونم مثلا مادرشوهر دخترشو بیشتر دوست داره یا به فلانی بیشتر میرسه و توجه میکنه....

هرکسی باید جایگاه خودش رو بشناسه و در جایگاه خودش محترم باشه و بمونه... قرار نیست الویت یک همه باشیم....

نه والا من مشکلم با خانواده شوهر یا بهتر بگم یکی دو نفر از خانواده شوهر زخم زبون و طعنه هایی هس ک خودشون بدون دلیل بمن میگن

من نه محبت میخوام نه تبریک نه توجه فقط میخوام همونطوری ک من بهشون احترام میذارم کاری بهشون ندارم اونا هم متقابلا احترام منو نگه دارن و الکی اعصاب و آرامشمو بهم نریزن

خدایا خودت بهتر از هر کسی میدونی که آرزوم چیه... 
2706