2737
2739
عنوان

مهرتون چقدر بوده و خانواده شوهرتون کدوم تیکه های جهیزیه تون رو دادند؟

| مشاهده متن کامل بحث + 33536 بازدید | 1220 پست
خونه مال باباشه ک میده اینا توش زندگی کنند و ماشین نداره.میل هم ندارن عروسی بگیرن. فعلا اینطوری گفتن ...

دیگه باید چجوری خودشونو نشون بدن؟ پسره هملا از خودش هیچی نداره حتی کارشو؟ حتی خونه هم از،باباهه ست میخان همه جوره مسلط،باشن و امرو نهی کنن زندگی بچشونو. از طرفی هم دوس ندارن عروسی بگیرن همه بفهمن عروس اوردن ک اگه لازم شد راحت دلیورش کنن خونه باباش. جهیزیه ای هم نگرفتن ک ضرر کرده باشن. چ بسا جهیزیه خواهرتم پس ندن با توجه ب خسیسی شون. البته خدا اون روزو نیاره ولی کاملا مشخصه نرمال نیستن

‏فرمولی مهم درزندگی از کلام استاد شجاعی: به همه چیز نگاه امانتی داشته باشید...فرزندم امانته...خونم امانته... همسرم امانته......و.......                                      امام صادق(ع): شخص امین آن کسی است که از خدا می‌ترسد. (بحار،‌ ج ٧٥، ص ٩٩)...                             در امانت ها خیانت نکنیم ...‎#خودسازی
شرع گفته مرد میتونه ۴ تا زن بگیره ولی بشرطها و شروطهاااا.نه مردای دوران ما که چه از لحاظ اخلاقی و رف ...

من کاری ندارم که شما سخت گرفتین به داماد یا نه! ولی دیدم عروسایی که واقعن پرروان! هیچی ندادن همچییییییم در حد عالییییییی‌ میخوانو ۷ مترم زبون دارن!! چطور واسه جهیزیه دادن دخترای الان تغیر نکردن ولی واسه ازدواج مجدد میگی مردای الان با قدیم فرق دارن!!! بعدم این شرطها و شروطها واسه ازدواج دایمه واسه موقت که دیگه هیچ شرطیم نذاشته شرررررع!! پس لطفا از فردا هی نیاین اینجا ناله کنین که شوهرم خیانت کرده و صیغه کرده و اینا! چون دینو شرع بهش این اجازه رو داده!!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اره عمده اش ایناست.ولی خرده ریزه ها که هرچیم میخریم تموم نمیشن هر کدوم خزینه های خودشو داره خصوصا ال ...

من یه چیزی بگم خواهرت اشتباه نمیکنه والا تو این دوره شما سر جهیزیه که خدایی هزینه اش هم بالا میشه به فکر اقتصاد خانوادتون هستی

اون وقت با این گرونی چطور توقع داری پسر بیچاره خدات تا سکه مهر کنه 

یه بک بزن به عقب ببین زمانی که واسه شما مهریه 430 سکه بریدن سکه چند بود الان چنده 

بعدم پسرم خرج عروسی داره خونه ماشین ............

2728
من کاری ندارم که شما سخت گرفتین به داماد یا نه! ولی دیدم عروسایی که واقعن پرروان! هیچی ندادن همچیییی ...

شما خودت ازدواج کردی؟

😇😇😇اندوه من این است که در عصر حواشی...‌.‌‌‌‌‌‌..........یک لحظه به فکر من بیچاره نباشی😇😇😇

استارتر اینکه دیگران از تجربه هاشون می گن دلیل نمیشه که برای شما هم صدق کنه مثلاً همسر من هم با اینکه مهریه ام معقول مشخص شده بود قبل عقد باز اومد چونه زد که اندازه مهرالسنه باشه یعنی ۵۰سکه ولی من از نیتش خبر داشتم و البته بعدا خودم باقی مهرمو بخشیدم الان شده ۵۰تا.اصلا هم آدم خسیسی نیست نه خودش نه خانواده بعد ۱۰سال زندگی هنوز نشده خانواده اش دست خالی بیان خونه مون پس باید بسنجید که نیتشون چیه آیا تو باقی مسائل هم همینه برخوردشان یا نه

سلام.پیشاپیش ایشالا خوشبخت شن

من سال۸۶ ازدواج کردم.۳۱۴تا سکه مهریه بود و همسرجان هم یخجال.تلویزیون.لباسشویی.اجاق گاز فردار و فرش رو خرید

خواهر شوهرم شهریور پسرش رو داماد کرد.مهر عروسش۱۴ تا سکه هست فقط.فرش یخچال لباسشویی و تی وی و سرویس چوب پای داماد هست.

برادر خودم هم دو هفته پیش عقد کرد.مهر عروسمون۱۴ سکه و ۷۵ میلیون پول و برادر جانم هم یخجال و لباسشویی و تی وی و نصف سرویس چوب( یعنی سرویس چوب هزینه اش هرچقدر شد داداشم نصفش رو باید حساب کنه) الان خرج خیلی بالاس.باید خانواده ی داماد هم تو خرید جهیزیه کمک کنن .

خدارو بابت همه چی سپاسگزارم😊
سلام.پیشاپیش ایشالا خوشبخت شن من سال۸۶ ازدواج کردم.۳۱۴تا سکه مهریه بود و همسرجان هم یخجال.تلویزیون. ...

خدا رحمت کنه پدرتون رو.

😇😇😇اندوه من این است که در عصر حواشی...‌.‌‌‌‌‌‌..........یک لحظه به فکر من بیچاره نباشی😇😇😇
2738

بنظر من باید دوطرف همکاری کنن و نصف نصف باشه..با این وضعیت....از طرفی 114 معمولش و بیشتر جاها من این مهریه رو دیدم.پسرم اگه چونه میزنه شاید دلیلش اینه در حد توان خودش مهریه رو مشخص کنه و هیچ ربطی به خسیسی و اخلاق بد اینا نداره....مهریه باید یه جوری باشه که بتونه بده نه از پول باباش

نه من حرف حقو میزنم!!😂😂

من از رسم خراسان شمالی خوشم میاد ، برای جهیزیه با داماد خیلی کنار میان و خرج عروسي هم که بعهده داماد هست از شباش و پول کادوها و دفتر گردوني اش در میاد و جای جاش به داماد کمک می کنن مثلا مقداری از جهاز که در توان داماد نیست رو عروس نیاره ، سيسموني با دختره، موقع خرید خونه یا ماشین هم به دوماد کمک می کنن

ممنون میشم واسه  پیدا شدن گمشده من هم یک صلوات بفرستيد
خواهرم میگه از خواستگارای دیگه ک اومدن بهتره.راستش دقیقا نپرسیدم چیشون بهتره. ولی اینطور ک شنیدم مث ...

منم همش دنبال شوهر مذهبی میگشتم خدارو شکر شوهرم الان از خودمم بهتره ولی یه مذهبی لارج بهتر از یه مذهبی خسیسه دختر خاله خودم زن یه مذهبی خسیس شد یعنی بیچاره الان خودشم هرچی کار میکنه حق نداره یک قرونشو خرج خودش کنه همه رو میده شوهرش به نظرم آدم اگه مذهبی باشه واقعا باید همون اندازه که در توان خودشه از بقیه هم انتظار داشته باشه من شوهر خودم و خانواده اش همش بهم میگفتن مدیونی اگه به خانواده ات فشار بیاری برای جهیزیه هرچقدر میتونن و در توانشونه بگیر شوهرم حتی تزاشت من توستر یا ماکروفر بگیرم گفت هم حا نداریم تو خونه هم گازت فر داره خرج المی نتراش براشون ولی خودش خدایی تو هیچی کم نزاشت البته منم وقتی میدیدم داره از دل و جون برای زندگیمون و عروسیمون زحمت میکشه خودم خجالت میکشیدم خرج اضافه رو دست شوهرمم بزارم واسه تالار و آرایشگاه و لباس عروسو... تا جایی که تونستم گشتم جاهای ارزونتر ولی با کیفیت پیدا کردم خدارو شکر مالش هم برکت داره همه چیم عالی بود ولی مثلا به هرکی گفتم لباس عروسم و 500دادم میگفت دروغ میکی یا آرایشگاهم فقط 500شد البته اون زمان همه جا هم لباس هم آرایشگاه از یک تومن کمتر پیدا نمیشد من واقعا شانس آوردم و فکر میکنم از برکت مال شوهرم بود چون واقعا رو حلال بودن مالش و این که تو کارش کم نزاره اسرار داره.

ولی همین چندتاتکه وسایل بخوادبگیره وعروسی وارایشگاه وخریدطلاولباس واجاره خونه میدونی چقدرمیشه بااین ...

قبول دارم گرونی فشار اورده ولی دلیل نمیشه وظیفشون و بندارن گردن پدر عروس! همه چی و دست پایین تر بگیرن. عروسی لازم نیست حتما خیلی مجلل و باچند نوع غا و ارکستر و... باشه اگه سبک تر بگیرن خدا هم راضی تره

‏فرمولی مهم درزندگی از کلام استاد شجاعی: به همه چیز نگاه امانتی داشته باشید...فرزندم امانته...خونم امانته... همسرم امانته......و.......                                      امام صادق(ع): شخص امین آن کسی است که از خدا می‌ترسد. (بحار،‌ ج ٧٥، ص ٩٩)...                             در امانت ها خیانت نکنیم ...‎#خودسازی
قبول دارم گرونی فشار اورده ولی دلیل نمیشه وظیفشون و بندارن گردن پدر عروس! همه چی و دست پایین تر بگیر ...

خوب پدرعروسم میتونه جهیزیه سبکتربده ودامادم وسایل نخره عروسی سبک بگیرن اونوقت به دوتاشونم زورنمیاد

خدامن وبچه هام ازاین جهنم نجات بده حتی شده بامرگ
2706