2752
2734
عنوان

دس دسی

10815 بازدید | 45 پست
سلام عید همتان مبارک
من یک مشکل کوچولو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. پسر من 17 خرداد 89 دنیا آمده یعنی حدودا 10 ماهش است. هر کاری میکنم نه دس دسی میکنه و نه سر سر . همه بچه ها تو این سن ای کارا را انجام میدن. دارم نگران میشم لطفا کمک کنید . شاید بلد نیستم یادش بدم . چه جوری باید این چیزا را یاد بدم.
ضمنا نه سینه خیز میره و نه چهر دست و پا . فقط وقتی دمره دور خودش میچرخه. چیکار میتونم بکنم
عزیزان بچه ها با هم فرق میکنن
آنیتا من 8 ماهگی شروع کرد به قل خوردن بعد اصلا 4 دست و پا نرفت و 10 ماهگی شروع کرد به راه رفتن البته چون از 4 ماهگی توی روروئک بود و دائما اون تو بود دیر قل خورد و برای اینکه پاهاش قوی شده بود دیگه راه رفت
ولی صبا 5 ماهگی شروع کرد به قل خوردن حدود 7 ماهگی 4 دست و پا رفت و 11 ماهگی شروع کردن به راه رفتن
و................... کلی فرق که این 2 تا خواهر با هم داشتن و دارن
زیاد نگران نباشین
راستی مامان نیکان عزیزم نی نی تون رو سنجش شنوایی بردین ؟
براش سی دی جشن رنگین کمان رو بزار خودش تحریک میشه که دست بزنه
دیگر هیچگاه چنین روزی را با فرزندتان نخواهید داشت،فردا کمی پیرتر از امروزشان خواهند بود. امروز یک هدیه است، نفس بکشید و توجه کنید. آنها را ببویید و نوازش کنید، امروز لذت ببر مادر، پیش از اینکه متوجه شوی، تمام خواهد شد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

خانمی بچه ها این کارها را از بچه های دیگه یاد می گیرن.تو خانواده های جدید فقط پدر و مادر را می بینن.پسر من هم همسن پسر شماست.دس دسی نمی کرد.یه روز بردمش خونه اقوام از اونها که بچه داشتن و با حوصله باهاش بازی می کردن یادگرفت.در مورد چهار دست وپا هم بستگی داره بعضی بچه ها یک دفعه ای راه می افتن.به نظر من یه مدتی بزارش تو رو روئک.تا مفهوم راه رفتن را بفهمه
2731
راستش رو بخوای من خیلی اسرار به اینکه بشینم باشون این کارا رو تمرین کنم نداشتم
به مرور زمان که مثلا من تشویقش میکردم که کار خوبی انجام داده اون هم خوش ذوق میکرد و انجام میداد اینها همه غریزی هست بر اثر تکرار ما اونا میبین و انجام میدن نیازی به اسرار نیست و لزومی نداره همه اون کارایی رو بکنن که بچه های دیگه انجام میدن
بچه های من هم با بقیه بچه فرق میکنن و علایقشون هم فرق میکنه
شما ریتم دس دسی صداش میاد صدای کفش پاش و ............ بخون براش
نگران نباش همه چی رو بچه ها به وقت و زمان خودشون یاد میگیرن نه به وقت و زمان و دل ما
دیگر هیچگاه چنین روزی را با فرزندتان نخواهید داشت،فردا کمی پیرتر از امروزشان خواهند بود. امروز یک هدیه است، نفس بکشید و توجه کنید. آنها را ببویید و نوازش کنید، امروز لذت ببر مادر، پیش از اینکه متوجه شوی، تمام خواهد شد.
اگه خودت خونه دار هستی این کار رو نکن نی نیت هنوز کوچیکه خواهش میکنم نبرش مهد البته بنظر من
مهد چندان جای خوبی نیست
مثلا آنیتا من بدون اینکه من بهش اسرار کنم شمردن اعداد رو یاد بگیره
بر اثر اینکه من میگفتم که تا 10 بشمرین غذا حاضره
هی تا 10 میشمردم اون هم کم کم با من شمرد اوایل اعداد رو جابجا میشمرد ولی خیلی وقته که اعداد رو کامل میشماره و همچنین دیگه چندبار هم براش تا 20 شمردم چند وقت پیشا اون الان خودش تا 15 میشمره
اعداد انگلیسی رو هم خودش تا 10 از توی سی دی کارتونی یادگرفته
یه روز دیدم داره وان تو تری میکنه و تا تن میره
حالا صبا هم وقتی میبینه آنیتا شروع میکنه به شمردن میکه 1 - 2 -3 صبا هم سعی میکنه بشمره و دیگه نیازی نیست من یه وقت جداگانه برای اون بزارم اون میبینه و میشنوه و تکرار میکنه
عزیزم خود بچه ها اینقدر کنجکاو هستن کنجکاو تر از اونی که شما فکرش رو بکنی خودشون سعی میکنن همه چیز رو یاد بگیرن
به بچه ات دقت کن شاید اون الان یه کاری رو انجام بده که یه بچه دیگه توی این سن انجام نده
آنیتا من اینطوری بود مثلا یه کاری رو که اصلا فکر شو نمیکردم توی سن خیلی پایین انجام میداد که ندیده بودم بچه ای انجام بده ولی کاری رو که دیگران انجام میدادن اون انجام نمیداد
این رو میگم چون پسر برادر من 2 ماه از آنیتا بزرگتر بود و من همیشه اوایل این 2 تا رو هی با هم مقایسه میکردم ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که نباید این ها رو با هم مقایسه کنم هر کدومشون ویژگی خاصی دارن
شما هم باید از همین الان سعی کنی پسرتون رو با هیچ بچه دیگه ای مقایسه کنید چون بعد ها این مساله سخت تر هم میشه هم برای شما و هم برای پسرتون
آره عزیزم . اولش سینه خیز رفت بعدش 4 دست و پا رفت ولی شما اصلا نگران نباش و سعی کن هیچ وقت بچت رو با بچه دیگه مقایسه نکنی.
خواهر من که بچه بود 4 دست و پا نرفت و فقط سینه خیز رفت و بعد هم راه افتاد. هرکی یه جوریه.
2706