2733
2739
عنوان

آموزش دسرهای شب یلدا

5980 بازدید | 18 پست

سلام من خودم خیلی به این چیزا علاقه دارم و زیاد سرچ میکنم . گفتم یه گلچینی ازشون رو واسه شما هم بذارم واسه ایده . هیچ کدوم کار خودم نیست😊

#باسلوق_هندوانه_ای

مواد لازم

نشاسته ۱ لیوان

شکر ۱ لیوان

کره۵۰ گرم

اب سرد ۲ لیوان 

گلاب ۱.۲ لیوان

اول نشاسته رو با اب حل میکنیم بعد داخل یک قابلمه نچسب تمامی مواد رو میریزیم حرارت زیرش باید خیلی کم باشه و مدام هم میزنیم تا سفت شه برای اینکه شکل هندوانه بشه مواد رو به ۳ قسمت تقسیم میکنیم یک قسمتش ازدو قسمت دیگه کمی بیشتر باشه به اون رنگ خوراکی قرمز اضافه میکنیم و به اون دو تا مواد دیگه یکیش رنگ سبز و اون یکی همونجور باقی میزاریم روی یک فویل کمی پودر نارگیل میریزیم ومواد سبز رو روش میریزیم و با وردنه صافش میکنیم و روی اون مواد سفید رو میریزیم و با وردنه صاف میکنیم رنگ قرمز رنگشو جداگانه به شکل استوانه در میاریم و میزاریم وسط موادمون و خیلی اروم با کمک فویل مواد رو می پیچونیم من گذاشتم ۲۴ ساعت داخل یخچال موند بعد برش زدم و برش هامو از وسط دو نیم کردم دونهای روییشم من شکلات اب کردم و باخلال دندون روش گذاشتم 

دنیا اگه عدالت داشت ... مرد هم بکارت داشت ...       

ژله رولی سه رنگ

یه بسته ژله ویه لیوان اب ونصف لیوان بستنی دررنگهای قرمز ژله انار سفید ژله الووراوسبز ژله طالبی با چند قطره رنگ خوراکی اماده کرده وبه ترتیب از یه سمت سینی میریزیم و۴۵ دقیقه دریخچال قرار داده تا خودشو بگیره بعد برشهای دوسانتی زده ورول میکنیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

#کاپ_کیک_شکلاتی

آرد یکونیم پیمانه

پودرقند دو سوم پیمانه

تخم ‌مرغ درشت 1 عدد 

شیر 1 پیمانه

کافی میکس 1 عدد

پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری 

بکینگ پودر یک قاشق چایخوری

جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری

کره نصف پیمانه اسانس وانیل 1 قاشق چایخوری یا وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

شیر داغ و کافی میکس رو مخلوط کنین بعد از اینکه شیر سرد شد کره نرم شده وتخم مرغ و اسانس وانیلو اضافه کنین و خوب بزنین تا یکدست شه

آرد و بکینگ پودر ، جوش شیرین و پودر کاکائو رو با هم مخلوط کنین و پودر قندو اضافه کنین این مواد و به مایه کیک اضافه کنین و با لیسک مخلوط کنین  مواد و تو کاغذهای کاپ کیک تا نصف بریزین و بذارین تو فری که از قبل داغ شده به مدت ۲۵ دقیق کاپ کیک ها رو دربیارین و بذارین تا خنک شه 

برای تزیین کاپ کیک هم خامه رو فرم میدیم و سه قسمت میکنیم به یه قسمت رنگ سبز وبه یه قسمت رنگ قرمز میزنیم هرکدوم رو داخل یه قیف میریزیم سرقیف رو میبریم و سه تا قیف رو داخل یه قیف بزرگ تر که ماسوره رزت گذاشتیم میزاریم و روی کاپ کیک هارو تزیین میکنیم و روش هندونه هارو که با فوندانت درست کردیم میزاریم

2728

#کیک_یلدایی

#کیک_ژله_ای

چطور درست کنیم؟ 

ابتدا یه کیک توی سینی فر درست کردم که حدودا قطرش دوسانت بود

البته کاغذ روغنی کفش گذاشتم

و روش رو با پارچه یا حوله بپوشونید که خشک نشه بعد گذاشتم کاملا سرد بشه

شما میتونید با دستور رولت درست کنید فرقی نداره

حالا دو تا ژله انار رو درست کردم

یعنی واسه هر بسته یک لیوان آبجوش+نصف لیوان آبسرد

وتوی یه ظرف گذاشتم یه کمی ببنده البته کامل نه... بعد کف یه قالب مستطیل شکل (قالب لوف) کیسه فریزر کشیدم ودورتا دور وکف قالب رو کیک برش خرده چیدم وبا لیسک یه لایه خامه قنادی فرم گرفته زدم

بعد ژله نیم بند شده رو از یخچال درآوردم وهمش زدم وتوی قالب ریختم ولابلاش شکلات چیپسی پاشیدم

ویه لایه دیگه از کیک برش خورده رو روی ژله گذاشتم وچندین ساعت توی یخچال گذاشتم بعد توی ظرف سرو برگردوندم وخامه کشی کردم

نکته:اون لایه خامه ای که روی کیک زدم بخاطر این بوده که ژله به کیک نفوذ نکنه وکیکمون حالت خمیری پیدا نکنه

2738

ژله ی هندوانه ای😍

واسه ظرف این ژله از لیوان یه بار مصرف استفاده کردم و با این مقدار ژله که میگم 8 تا لیوان درست شد.

اول دو بسته ژله ی هندوانه رو توی 1 لیوان آب جوش حل کرده و بعد از خنک شدنش 2 لیوان بستنی بهش اضافه می کنیم (واسه ی پر رنگتر شدنش میتونیم رنگ خوراکی قرمز اضافه کنیم).

توی همه ی لیوان ها به اندازه مساوی میریزیم و توی یخچال میذاریم که خودشو بگیره.

لایه ی بعدی ژله ی آلوئه ورا هستش  با نیم لیوان آب جوش و 1  لیوان بستنی

و لایه ی آخر ژله ی سیب با نیم لیوان اب و یک لیوان بستنی.

وقتی ژله ی آخری هم خوب گرفت برشون میگردونیم که خیلی راحت هم هست و روشون ترافل شکلاتی میریزیم.

ژله هندوانه

مواد لازم 

یک بسته ژله قرمز

نصف بسته ژله آلوورا

نصف بسته ژله سبز

چهار قاشق غذاخوری ماست زده شده

اضافه کردن ماست برای اینه که ژله مات بشه و رنگش به هندوانه شبیه بشه ،حتما ماست رو خوب بزنید تا بافتش صاف و یکدست بشه و دون دون نباشه،میتونید شیر اضافه کنید ولی چون ژله جوهر لیمو داره ریسک بریده شدن شیر زیاده 

ژله قرمز رو در یک لیوان آب جوش حل کنید بعد بهش نصف لیوان آب سرد و یک قاشق غذاخوری ماست اضافه کنید

ژله الوورا رو درنصف لیوان آب جوش حل کرده و بعد یک سوم لیوان آب سرد ودوقاشق غذاخوری ماست اضافه کنید

ژله سبز رو هم مثل آلوورا انجام بدید ولی با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید 

وقتی ژله ها خنک شدن اول ژله سبز رو بریزید وبذارید یخچال تا سفت بشه و بعد ژله سفید  و در آخر ژله قرمز رو بریزید و دوتا سه ساعت بذارید یخچال تا سفت بشه بعد روشو با شکلات اشکی به شکل تخمه های هندوانه تزیین کنید

2706