2733
2734
عنوان

تجربه من از حساسیت به پروتئین گاوی

166656 بازدید | 527 پست

سلام دوستان

من تجربه خودمو اینجا مینویسم واسه دیگران به این امید که به درد کسی بخوره

پسر من حدود 3 ماهش بود که واسه یه مقدار شیری که بالا میاورد بردیمش فوق تخصص گوارش. آزمایش مدفوع نوشت یه مقدار جزئی توی مدفوعش خون دیده شده بود. همون دکتر گفت آلرژی داره و یه رژیم سخت هم به من داد

در مورد حال پسرم باید بگم که کاملا حالش خوب بود. یه بچه شاد با وزنگیری عالی. فقط یه کوچولو روی پاش خشکی میزد و پیپیش سبز و کمی کشدار بود. من حدود یک ماه به شکل افراطی رژیم رو رعایت کردم ولی توی این مدت کلی در مورد حساسیت نوزادها تحقیق کردم. البته چون زبان انگلیسیم خوبه توی سایتهای خارجی چون همونطور که میدونید سایتهای پزشکی ایرانی تو بهترین وضعیت یه ترجمه ضعیف از سایتهای خارجین. 

خلاصه فهمیدم حساسیت به پروتئین گاوی رو فقط 8 درصد از کل بچه های دنیا دارن و معمولا جنبه ارثی هم داره در حالی که الان به همه میگن بچت حساسیت داره

بعد هم اینکه مشکلی وجود داره به اسم 

lactose overload. به معنی اینکه بچه بیش از ظرفیتش قسمت اول شیر که رقیق هست رو میخوره. علائم این مشکل دقیقا مثل حساسیت به پروتئین گاویه با این تفاوت که اینجا بچه خوب وزنگیری داره و توی حساسیت پروتئین گاوی وزنگیری ضعیفه. همچنین اینکه این مشکل یه مسئله ساده است که حداکثر تا 6 ماهگی رفع میشه

خلاصه اینکه من بعد از مشورت با یه پزشک دیگه به مرور و با ترس فراوون رژیم رو شکستم و فهمیدم خوردن یا نخوردن هیچ کدوم از موادی که گفته شده بود تاثیری توی حال بچه من نداشت. فقط شیرافزاها پیپیشو سبز میکردن که اونم به خاطر همون افراطی شیر خوردن خودش بود

خشکیهای پاشم با پماد AD خوب شدن

الان پسرم حدود 8 ماهشه و اصلا حساسیت نداره خدارو شکر و حتی شیر گاو هم توی فرنیش میریزم

حرف من این نیست که بی فکر تصمیم بگیرید و رژیم نگیرید. میگم لطفا بیشتر فکر کنید و حرف یه پزشک رو وحی مُنزَل ندونید. با پزشکهای دیگه هم مشورت کنید و درست تصمیم بگیرید

اگه کسی مرجع خارجی مشکل lactose overload رو هم خواست و نتونست خودش پیدا کنه پیام بده بهم من میذارم اینجا

اینم بگم که من از اول شیردهی خدارو شکر شیرم زیاد بود اما توی مدت رژیم به شدت شیرم کم شد و نگران خشک شدنش بودم. الان البته دوباره وضعیت عادی شده اما به این فکر میکنم که اگه من این رژیم رو بی فکر ادامه داده بودم این پزشک محترم فوق تخصص جواب گرسنه موندن یا ضعیف شدن بچه منو چه جوری میخواست بده😕

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
بچه شما رفلاکسم داره یا نه؟؟

الان که هیچ مشکلی نداره خدارو شکر

عزیزم به من گفته بودن بچم رفلاکس داره با اینکه کلا 6 یا 7 بار شیر رو جهشی بالا آورده بود و بقیه مواقع همون حالت عادی بچه ها که پنیرک میزنن

یه مدت بهش دارو دادیم و کاملا خوب شد. داروی رفلاکس امپرازول یا لانسوپرازول هستش

بعدا فهمیدم که اصلا رفلاکس هم نداشته

مشکلش فقط زیادی شیر خوردن بود

2740
من سه ماهه لبنیات نخوردم شیرم خیلی کم شده بچمم یک ماه و نیمه شیر خوب نمیخوره کلا هم وزن نمیگیره

عزیزم علائم بچه شما چی بود که گفتن حساسیت داره؟

نظر دکتر دیگه ای رو هم جویا شدی؟

الان کوچولوتون چند ماهشه؟

الان که هیچ مشکلی نداره خدارو شکر عزیزم به من گفته بودن بچم رفلاکس داره با اینکه کلا 6 یا 7 بار شیر ...

من سه ماهه دارم بهش امپرازول میدم. سونوگرافی هم انجام دادیم مشکلی نداشت. ولی همش بالا میاورد. دو روزم داروشو قطع کردم باز بالا آورد ترسیدم باز بهش دادم. 

کاملا موافقم.

پسر منم تو نوزادی بدلیل شکمو بودن و البته کولبک همش دوست داشت شیر بخوره.

بهمین دلیل بالا میاورد. ولی وزنگیریش خوب بود. دکترم گفت الرژی نداره و هر چی میخوای بخور.

اما امان اط اطرافیان مثلا دلسوز که هی میگفتن چرا شیرگاو میخوری چرا اینو میخوری اونو میخوری،

منم محض احتیاط مدتی رعایت کردم. حاصلش فقط کم شدن شیرم بود.

و هیچ تاثیری رو بچه نداشت.

حرفای این خانم درسته.

بخورید و بیاشامید و به نینی شیر دهید.😅

دختر من هم همین آلرژی رو داشت۴ ماه رژیم سخت گرفتم تا از سرچ تو نی نی سایت دکتر مقدادی رو پیدا کردم بهنامشون😆 رو

وتلفنی وقت گرفتیم و بردیمش تهران ویزیتش کرد

و دارو داد و کم کم رژیمم رو شکستم و به دخترم هم محصولات پروبیوتیک دادم وکمکم رفع شد

خدا خیرش بده دکتر مقدادی رو😊

بچه ی من الان ده ماهشه و حساسیت داره به پروتئین گاوی داره اگه من ی کم لبنیات بخورم به شدت گریه میکنه ...

متاسفم عزیزم. خدا سلامتی بده به کوچولوت

همونطور که گفتم 8 درصد از کل بچه ها این مشکل رو دارن. پس احتمالش صفر نیست ولی خیلی کمه

البته عزیزم بازم دقت کن چون دو تا مشکل هستن که با حساسیت به پروتئین گاوی اشتباه گرفته میشن

Lactose overload

Lactose intolerance یا عدم تحمل لاکتوز

عزیزم علائم بچه شما چی بود که گفتن حساسیت داره؟ نظر دکتر دیگه ای رو هم جویا شدی؟ الان کوچولوتون چن ...

دبگه دکتر تو شهر نمونده که نرفته باشم. انواع متخصص و فوق تخصص رفتم. همشون که میگن طبیعیه هیچی نمیگن من خودم هی میگم رفلاکس داره یا حساسیت به پروتئین و این چیزا. این دکتر آخری براش آزمایش ادرار و مدفوع نوشت ولی هنوز انجام ندادم. این هفته انجام میدیم. علائمش: اوایل بالاآوردنای جهشی باحجم و دفعات زیاد. خس خس سینه. ناخن کردن و مالیدن و خاروندن شدید سر و گوش و چشمش. کلافگی موقع شیرخوردن. کش و قوس شدید بدن. بیقراری موقع درازکشیدن. دون دون شدن شدید کناره های سر و شقیقه ها. خشکی و پوسته پوسته شدن صورت و روی پاها و ران ها و اطراف مچ دست وپا. دون دون و قرمز شدن کنار لپ ها.و .....

2706