2737
2734

سلام دوستان

من امروز هیستروسونوگرافی در پژوهشگاه رویان انجام دادم.

با توجه به اینکه قبلش خیلی استرس داشتم، خواستم تجربه خودم رو در اختیار بقیه قرار بدهم.

هیستروسونوگرافی یک روش غیر تهاجمی است که با استفاده از تزریق آهسته سالین استریل به داخل حفره رحم صورت گرفته و با امواج اولتراسوند از این طریق پزشک به بررسی ناهنجاری های اندومتری رحم  و ارزیابی آن پرداخته و  تصویربرداری های لازم انجام می شود.

این روش بسیار مشابه با روش سونوگرافی رنگی است اما در روش کار، با آن  متفاوت است.

من ساعت ۸.۵ به پژوهشگاه رسیدم. لازمه بگم قبلش طی یک پروسه خیلی سخت از طریق تلفن گویا پژوهشگاه وقت گرفتم. حتما باید روز اول عادت ماهیانه زنگ بزنیم و برای روز ۸ یا ۹ سیکل  وقت بگیریم و حتما باید راس تایم اونجا باشیو و حتما یک همراه داشته باشیم. به من گفتند ۸  اونجا باش و به خاطر سی دقیقه تاخیر کلی بازخواست شدم!!

همین که رسیدم بالافاصله فرستادند تو اتاق رادیولوژی که قبلش مثانه را خالی کنم و یک شیاف دیکلوفناک هم دادند که مقعدی استفاده کردم.

بعد از ۱۰ دقیقه داخل اتاق شدم و لباسهای زیر را به طور کامل درآوردم و گان مخصوصی که دادند را پوشیدم.

بعد روی تخت مخصوص دراز کشیدم. دکتر رادیولوژیست رویان خانم دکتر احمدی یکی از حاذقترین دکترهای متخصص تو این زمینه بودند که از خوش شانسی من خود ایشون منو بررسی کردند.

اول مثل سونوی واژینال سونوگرافی انجام شد،بعد بدن را با بتادین شستشو دادند و با سوند باریکی نرمال سالین به داخل رحم تزریق کردند که کمی احساس درد خیلی خفیف حس کردم و مجدد سونوگرافی انجام شد.

در کل پروسه خیلی راحت، سریع و بی دردی بود، بعد که از جام بلند شدم مایع بالافاصله خارج شد و کمی ( حدود پنج دقیقه) روی تختی دیگر دراز کشیدم، بعد نوار بهداشتی گذاشتم و لباس پوشیدم، پاسخ حدود نیم ساعت بعد تحویل داده شد و در این نیم ساعت جهت پیگیری وضعیت بیمار اجازه خروج از بخش را نداشتیم.

خلاصه در نهایت جواب سونو نشان داد من مشکل فیبروم و ... ندارم و تنها سپتوم کوتاهی با طول ۸ میلی متر در رحم وجود دارد که دکتر گفتند جای نگرانی نیست و برای بارداری مشکلی ایجاد نمی کند.

البته هزینه این نوع خاص از سونو در پژوهشگاه رویان در آبان ۹۷ حدود ۱۷۰ هزار تومان شد.

عزیزانی که مطلب منو خوندید، ازتون می خواهم برای من و دوستانی مثل من که درگیر سیکل ناباروری و سقط مکرر هستند دعا کنید که انشالله دامن ما هم به زودی سبز بشه.

التماس دعا 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

عزیزم هیستروسکوپی یعنی بررسی داخل رحم از طریق دوربین که در شرایط بیهوشی انجام میشه و اگه ضایعه یا سپتومی باشه در همان حال برمی دارند. در واقع نوعی عمل جراحی است.

اما هیستروسونوگرافی یه نوع خاص از سونوگرافی است با شرایطی که خدمتتون عرض کردم.

این به مراتب دقیقتره و تصویر سه بعدی میده، من عکس رنگی هم دادم اما در نهایت این مشکلم رو مشخص کرد.

ببخشید عزیزم فیروزه احمدی برا همه انجام نمیده کاری؟ شانسیه که ادم بیفته به کی؟ یا میشه خواست که کی باشه؟ 

درد لحظه رو کسی میفهمه که منتظر می مونه.. 
2738
ببخشید عزیزم فیروزه احمدی برا همه انجام نمیده کاری؟ شانسیه که ادم بیفته به کی؟ یا میشه خواست که کی ب ...

سلام عزیزم

اینکه خانم دکتر احمدی کار انجام بدهند یا کسی دیگه، کاملا بستگی به روزهای کاری ایشون داره و شانسیه.

نمیشه درخواست بدهید، روز و ساعتی که اعلام می کنند باید برید.

سلام عزیزم اینکه خانم دکتر احمدی کار انجام بدهند یا کسی دیگه، کاملا بستگی به روزهای کاری ایشون داره ...

نه من برا سونو غربالگری میخوام.. اخه رویان ivf کردم بهم گفتن از همین رویلن وقت بگیرم.. میخوام ببینم خودش انجام میده؟ آخه غربالگری میشه خودمون روزشو بگیم فک کنم

درد لحظه رو کسی میفهمه که منتظر می مونه.. 
نه من برا سونو غربالگری میخوام.. اخه رویان ivf کردم بهم گفتن از همین رویلن وقت بگیرم.. میخوام ببینم ...

مبارک باشه عزیزم

در موردغربالگری نمی دونم واقعا

ولی حتماتلاش کن از خود دکتر فیروزه احمدی وقت بگیری

واقعا دقیقه.

من برای سونو واژینال و عکس رنگی رفتم ابن سینا دکتر اونجا انقدر بی دقت بود که فرق بقایا و فیبروم رو نفهمید و من از استرس مردم.

استارتر جان خیلی ممنونم از توضیحاتت.منم قراره برم هیستروسونوگرافی.کاملا فهمیدم اونجا چه اتفاقاتی قراره برام بیافته.دستت درد نکنه.

فقط مشکل منم اینجاست که برا من سونو واژینال یا معاینه با اسپکلوم هم دردناکه.واین منو میترسونه  

خدایا شکرت  
مبارک باشه عزیزم در موردغربالگری نمی دونم واقعا ولی حتماتلاش کن از خود دکتر فیروزه احمدی وقت بگیری ...

عزیزم یعنی عکس رنگی ابن سینا خوب نبود ؟؟😥من سه روز پیش بخاطر بیهوشی رفتم ابن سینا و عکس رنگی رحم گرفتم 

البته چهار سال از تاپیکتون میگذره 

ممکنه دکتر رادیولوژیست عوض شده باشه ؟؟؟

فقط 6 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
 عزیزم یعنی عکس رنگی ابن سینا خوب نبود ؟؟😥من سه روز پیش بخاطر بیهوشی رفتم ابن سینا و عکس رنگی ...

سلام عزیزم خوبید 

والا نمیدونم که دکترشون عوض شده یا نه

ولی برای من که درست نبود تشخیصشون

سلام.من امروز هیسترو سونو در رویان انجام دادم.با اینکه خیلی استرس داشتم و فکر میکردم درد زیادی داره.اما قبلش یه کپسول داخل وسایلی که از داروخانه گرفتم بود که گفتن همونو بخورم.و من یک پروفن ۴۰۰ هم خوردم.بعدش که سونو انجام داد فقط موقعی که اسپکلوم و گذاشتن و برداشتن درد داشتم.چون من همیشه موقع معاینه هم خیلی درد میکشم.بقیه ش هم مثل درد پریودی بود.حدود ۱۰ دقیقه هم طول کشید.یه ۵ دقیقه هم رو یه تخت دیگه دراز کشیدم.بعدم که لباس هامو عوض کردم.نیم ساعتم بیرون رادیولوژی نشستم برا اینکه یوقت سرگیجه و ... نداشته باشم.بعدازنیم ساعت که دیدن حالم خوبه گفتن برو.جوابمم هم ۴۵ دقیقه بعدازسونو آماده بود.

خواستم تجربه مو در اختیار خانمهایی بزارم که مثل من نمیدونن چیه و میترسن و استرس میگیرن.

ایشالا همه مون بزودی مادر بشیم🤲

2706