2737
2739
عنوان

اصفهانیای عزیز یه لحظه بیاید.

361 بازدید | 26 پست

سلام یکم راهنمایی میخواستم از رسومات اصفهانی ها از خواستگاری و بله برون  تا عروسی از هدیه ها و کارایی که طرف داماد باید انجام بدن.و خلعت عروس شامل چیه و مهریه معمولا چقدر میندازن و ازین رسومات.

فقط اصفهان باشه اطراف اصفهان میدونم یکم ممکنه فرق داشته باشه.

به خودت اهمیت بده هیچ چیز و هیچ کس مهم نیست مهم اینه که تو حالت خوب باشه تا دیگران هم کنارت حالشون خوب بشه.🌹

برای خاستگاری گل وشیرینی میبرن

انشاالله توافق که کردن با خود عروس میرن حلقه نامزدی میگیرن

برای هر عیدی کادو میبرن برای عروس

خرید عروسی هم یه دست لباس بیرون یه دست مجلسی لوازم آرایش و لباس زیر ولباس خواب میخرن

میشه برای حل مشکلم دعا کنی!؟خواهش میکنم🥲🙏🏻

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برای خاستگاری گل وشیرینی میبرن انشاالله توافق که کردن با خود عروس میرن حلقه نامزدی میگیرن برای هر ...

هدیه مناسبتی طلا میدن یا در حد هرچی که شد لباس و وسیله .بعد هدیه سر عقد محضری به عروس هدیه به عنوان زیر لفظی  میدن و بعذش سر جشن هدیه جدا؟

به خودت اهمیت بده هیچ چیز و هیچ کس مهم نیست مهم اینه که تو حالت خوب باشه تا دیگران هم کنارت حالشون خوب بشه.🌹
2728
هدیه مناسبتی طلا میدن یا در حد هرچی که شد لباس و وسیله .بعد هدیه سر عقد محضری به عروس هدیه به عنوان ...

فقط مادرشوهر زیر لفظی میده توی محضر بقیه نه

کادو عقد هم که هرمی دوست داشته باشه خواهر برداران قبلا که طلا میدادن الان کرون شده نمی‌دونم 

مناسب ها هم بسته به وضع مالیشون ولی اکثرا طلا میبرن

هرکی هرچی دلش میخواد میگه، آخرش میگه من دلم صافه...انگار دل ما فرفریه  
فقط مادرشوهر زیر لفظی میده توی محضر بقیه نه کادو عقد هم که هرمی دوست داشته باشه خواهر برداران قبلا ...

ممنونم عزیزم.

هدیه مناسبتی طلا میدن یا در حد هرچی که شد لباس و وسیله .بعد هدیه سر عقد محضری به عروس هدیه به عنوان ...

والا تا حالا که طلا میدادن اما با این گرونیا نمیدونم از این به بعد چی میدن

توی محضر یه زیر لفظی میدن مثل سکه پارسیان وبعد سر جشن کادو بهتر میدن معمولا

برای عروسشون سنگ تمام میزارن ازاون طرف هم توقع جهازخیلی بالادارن مهریه معمولن دخترای اصفهانی 3دنگ خونه تاریخ تولدوطاق ابریشم حتی مثقال طلا میگیرن کلن به دختراشون بهامیدن خیلی زیاد،تازه خیلی جاهادیدم 3دنگ خونه پدرشوهرمیزن اسم عروس بعدعقدمیکنن 

ماهمه همسفریم،،،،،،،،،،،                                    مقصدش کوی خدا،،،،،،،                                                  ما ز اقلیمی پاک ،،،،،،،،،،،                                               که بهشتش نامندبه چنین رهگذری آمده ایم ،،،،،،،،                                          
2740
من اصفهانیم ولی نمیدونم:(

اصفهانی ها آخه یه بار میگن رسم داریم به نفعشان نباشه میگن رسممون نیست البته تقریبا همه جا همینه .برای همین دیگه رسومات معلوم نیست.

اصفهانی ها آخه یه بار میگن رسم داریم به نفعشان نباشه میگن رسممون نیست البته تقریبا همه جا همینه .برا ...

عزیزم بعضیا که از اطراف اومد وساکن شدن رسم و رسومات زیاد وسنگین دارن،اما هر کسی باید به وسع خانواده دو طرف نگاه کنه

والا تا حالا که طلا میدادن اما با این گرونیا نمیدونم از این به بعد چی میدن توی محضر یه زیر لفظی مید ...

توی رسم اصفهان سرویس طلا هدیه داماد به عروس حساب میشه و پدر شوهر مادر شوهر جدا کادو میدن یا نه همون سرویس طلا رو به اسم کادو میدن.آخه ما سرویس از طرف داماد دادیم مامانم جدا برای عروسمون نیم ست داد.اصفهان چجوریه؟

اصفهانی ها آخه یه بار میگن رسم داریم به نفعشان نباشه میگن رسممون نیست البته تقریبا همه جا همینه .برا ...

عزیزم تو هرجای هرکسی بسته و به وسعت مالیش همه کاری می‌کنه کم و زیاد داره بالاخره مثلا من خودم شب یلدای مراعات شوهرم مردم طلا نخریدم ولی لباس و پالتو و شال  و خوراکی و همه چی برام آوردن 

توی رسم اصفهان سرویس طلا هدیه داماد به عروس حساب میشه و پدر شوهر مادر شوهر جدا کادو میدن یا نه همون ...

سرویس داماد میده

پدر مادر عروس اگه داشته باشند نیم ساعت اگه نه النگو که من اکثرا النگو یا ربع دیدم که دادن 

خانواده دامادلفظی وسرویس میزنن سرعقدوتوبله برون چندتیکه لباس ونشون میزنن عروس بعدعقدپاگشامیکنن وخانواده عروس بایدخلعتی ولباس اسپرت برای دامادببره البته هرخاتواده ای بسته به وضع مالیش خرج میکنه بایدقبل ازمراسم باهم خوب صحبت کنیداگه ازدوتاشهرهستین 

ماهمه همسفریم،،،،،،،،،،،                                    مقصدش کوی خدا،،،،،،،                                                  ما ز اقلیمی پاک ،،،،،،،،،،،                                               که بهشتش نامندبه چنین رهگذری آمده ایم ،،،،،،،،