2752
2734
بله فرق داره تو احكامش نوشته بود كه بر عهده پدر و مادر هست عقيقه تا وقتي كه بچه بزرگ بشه انگار بعد س ...

پس باید فکر دوتا گوسفند باشم😍مرسی که گفتی🙏👍✋❤

❤ روزی خواهد رسید که تو بزرگ میشوی و قد میکشی، روزی خواهد رسید که من حسرت امشب هایی را خواهم خورد که با سردرد و گردن درد و اعصاب خراب...به خواب میروم...شاید روزی آغوشم درد بگیرد...آری،،،این روزها دارد از من یک مادر به شدت بغلی میسازد.........😪❤                                                       🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 به خودم افتخار میکنم که از وزن ۱۱۷.۵ کیلوگرم به وزن ۷۸ کیلوگرم رسیدم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻خدایا شکرت بابت دو تا گل پسرام😍😍اهورا جانم و ارسلان جانم😍😍🧿🧿

يکی از مستحبات مؤکّد آن استکه برای طفل عقیقه کنند. کسانی که قدرت مالی ندارند، هر گاه توانستند آنرا انجام دهند و اگر هیچ گاه نتوانستندعقیقه کنند، اشکالی ندارد. و دراستحباب عقیقه فرقی بین فرزند پسرو دختر و نوزاد اول و دوم و غیره نیست.

در ارزش و اهمیت این عمل مستحب، همین بس که از امامصادق علیه السلام  نقل شده است: «کُلُّ مَوْلُودٍمُرْتَهَنٌ بِعَقِیقَتِهِ؛ هر مولودی در گروعقیقه خود است.» به عبارت دیگر، اگرعقیقه نکند، در معرض انواع بلاهاست. 

اما باید دانست که در عقیقه اموری است که توجه به آنها لازم می باشد؛ یامراعات آنها اولی و مستحب است و یااصل عقیقه بدون آنها محقق نمی شود، وآنها عبارت اند از:

1. عقیقه حتما باید یکی از انعام ثلاثة باشد؛ یعنی یا از جنس گوسفندباشد که البته بز نیز در این باب باگوسفند یک جنس حساب می شود. ویا از جنس گاو باشد و یا از جنس شتر.

2. مستحب است برای مولود پسرحیوانی نر و برای نوزاد دختر حیوان ماده عقیقه شود.

3. مستحب است عقیقه درهفتمین روز ولادت باشد؛ ولی اگر باعذر یا بدون عذر از روز هفتم تأخیرافتاد، استحباب آن ساقط نمی شود،حتی اگر کودک بمیرد، باز هم مستحباست برای او عقیقه کنند. البته اگر قبل از زوال روز هفتم بمیرد، استحباب عقیقه ساقط می شود. و اگر تا زمان بلوغ عقیقه نشد، مستحب است خودش برای خودش عقیقه کند.یعنی تا وقتی طفل بالغ نشده،استحباب و سنت بودن عقیقه برای پدر طفل است و پس از بلوغ، بر خودفرزند سنت است که برای خودش عقیقه کند. 

بلکه اگر برای خودش در تمام مدت زندگی عقیقه نکرد، مستحباست برای او پس از مُردنش عقیقه کنند. 

لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

4. گفته شده: مستحب استشرائط حیوانی که برای قربانی تهیهمی کنند، در حیوانی که برای عقیقه درنظر می گیرند نیز جمع شده باشد؛یعنی: 

الف. حیوان سالم باشد. 

ب. اگر شتر است، سنش کمتر ازپنج سال نباشد. 

ج. اگر گاو است، کمتر از دو سالنباشد. 

د. اگر بز است، کمتر از یک سالکامل نباشد. 

ه . اگر گوسفند است، کمتر ازهفت ماه نباشد.

5. مستحب است که پا و ران حیوانعقیقه را به قابله بدهند؛ بلکه در بعضیاخبار وارد شده است که یک چهارم آن را ودر بعضی دیگر وارد شده است که یک سومعقیقه را به قابله بدهند. و اگر یک چهارم آنرا که مشتمل بر پا و ران است، به ویبدهند، بعید نیست که به هر دو استحبابعمل کرده باشند. و اگر کودک هنکامولادت قابله نداشته باشد، همان مقدار را بهمادر کودک بدهند تا او آن مقدار را به هرکس که خواست، صدقه دهد. و این صدقهاختصاص به فقراء ندارد، بلکه به هر کسدلش خواست، آن مقدار را می بخشد. واگر قابله مادر بزرگ پدری نوزاد باشد یازنی باشد که نان خور پدر کودک است،چیزی از عقیقه اختصاص به او ندارد.

6. مکروه است والدین کودک و نیزکسانی که نان خور آنها حساب می شوند، ازعقیقه مصرف کنند و این کراهت در موردمادر شدیدتر است.

7. گوشت عقیقه را می توان خام بینمؤمنین تقسیم کرد و می توان پخت وتقسیم کرد و همچنین می توان پخت ومؤمنین را دعوت کرد تا مصرف کنند وحداقل دعوت شدگان دَه نفر باشند. [و اگرخواستند گوشت را پخته یا خام تقسیمکنند، باز هم حداقل بین دَه نفر تقسیمکنند.] البته اگر بیش از دَه نفر باشند، افضلاست.

8. دعوت شدگان یا کسانی که گوشتعقیقه بین آنها تقسیم می شود، فقط مؤمنینو اهل ولایت باشند. 

9. مستحب است کسانی که گوشتعقیقه را مصرف می کنند، پس از آن برایکودک دعا کنند. 

10. مکروه است که استخوانهایعقیقه شکسته شود، بلکه بهتر است آنها رااز یکدیگر از سر مفاصل جدا کنند؛ بهگونه ای که استخوانها نشکند.

11. شرط نیست که حتما پدر کودکبرای او عقیقه کند، بلکه اگر دیگران نیز مثلمادر طفل یا پدر بزرگ یا عموی او برای اوعقیقه کنند، خوب است. 

مستحب است هنگام کشتن عقیقهدعاهایی را که وارد شده است، بخوانند و ازخداوند تعالی بخواهند که عقیقه را فدیهقرار دهد؛ یعنی گوشت آن در مقابل گوشتکسی که عقیقه برای اوست، استخوان درمقابل استخوان، پوست در مقابل پوست ومو در مقابل مو باشد.

برخی از دعاهایی که در این موردنقل شده، عبارت است از: 

الف. ابراهیم کرخی از امامصادق علیه السلام  نقل کرده که آن حضرتفرمود: هنگامی که عقیقه کردی، برعقیقه بگو: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ اللَّهُمَّ عَقِیقَةٌ عَنْفُلَانٍ لَحْمُهَا بِلَحْمِهِ وَ دَمُهَا بِدَمِهِ وَ عَظْمُهَابِعَظْمِهِ اللَّهُمَّ اجْعَلْهُ وِقَاءً لآِلِ مُحَمَّدٍ صلی الله علیه و آله .»

ب. همچنین امام صادق علیه السلام فرمود: وقتی که اراده کردی عقیقه راذبح کنی، می گویی: «یَا قَوْمِ إِنِّی بَرِیءٌ مِمَّاتُشْرِکُونَ إِنِّی وَجَّهْتُ وَجْهِیَ لِلَّذِی فَطَرَالسَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ حَنِیفاً مُسْلِماً وَ مَا أَنَا مِنَالْمُشْرِکِینَ إِنَّ صَلَاتِی وَ نُسُکِی وَ مَحْیَایَ وَمَمَاتِی لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ لَا شَرِیکَ لَهُ وَ بِذَلِکَأُمِرْتُ وَ أَنَا مِنَ الْمُسْلِمِینَ اللَّهُمَّ مِنْکَ وَ لَکَبِسْمِ اللَّهِ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِمُحَمَّدٍ وَ تَقَبَّلْ مِنْ فُلَانِ بْنِ فُلَانٍ.» سپسمولود را نام می بری و حیوان را ذبحمی کنی.

ج. امام باقر علیه السلام  نیز فرمود: هنگامذبح عقیقه بگو: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ الْحَمْدُلِلَّهِ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ إِیمَاناً بِاللَّهِ وَ ثَنَاءً عَلَی رَسُولِاللَّهِ صلی الله علیه و آله  وَ الْعِصْمَةُ لِأَمْرِهِ وَ الشُّکْرُ لِرِزْقِهِ وَالْمَعْرِفَةُ بِفَضْلِهِ عَلَیْنَا أَهْلَ الْبَیْتِ.» و اگرکودک پسر است بگو: «اللَّهُمَّ إِنَّکَ وَهَبْتَلَنَا ذَکَراً وَ أَنْتَ أَعْلَمُ بِمَا وَهَبْتَ وَ مِنْکَ مَاأَعْطَیْتَ وَ کُلَّمَا [کُلَّ ما] صَنَعْنَا فَتَقَبَّلْهُ مِنَّا عَلَیسُنَّتِکَ وَ سُنَّةِ نَبِیِّکَ صلی الله علیه و آله  وَ اخْسَأْ عَنَّا الشَّیْطَانَالرَّجِیمَ لَکَ سُفِکَتِ الدِّمَاءُ لَا شَرِیکَ لَکَ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ.»

1. عقیقه از قربانیِ مستحب بهتر ولازم تر است. البته بعضی از فقهاءفرموده اند: «اگر کسی در روز عید قربانقربانی کند، به جای عقیقه محسوبمی شود و کفایت می کند.

2. صدقه دادن قیمت حیوانی کهمی خواهند عقیقه کنند، جایگزین عقیقهنمی شود و از آن کفایت نمی کند؛ بلکهخوب است صبر کنند تا عقیقه میسّر شود.

لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم 

[QUOTE=100310939]بستگی به ازمایش خونت نداره مگه؟!🤔😊[/QUOTازمایش خون قبل بارداری دادم خوب بود،  ولی بعدش ننوشت واسم

ترجمه متون عمومی و تخصصی در زمینه اقتصاد، مدیریت، تجارت، حسابداری، کارافرینی و ... با کیفیت عالی و در اسرع وقت، به صورت تایپ شده پذیرفته میشود.
2731
[QUOTE=100310939]بستگی به ازمایش خونت نداره مگه؟!🤔😊[/QUOTازمایش  خون قبل بارداری دادم خوب بود ...

ازمايش بعديت خودت بگو بهش بازم باشه برات مينويسه☺️

امیدم فقط به خداست❤️🙏🏼
سلام بچها وسایل بهداشتی چیاهستن؟ شامپوسر بدن.صابون شستشو.نرم کننده..؟؟؟کاملشو بگید لطفا بعدش فیروز ...

شامپو سر و شامپو بدن کرمی ایروکس گرفتم( الان ۲ سال و نیمه همون رو استفاده میکنم و راضیم

مایع شستشو لباس فیروز و مالوچسکا هم استفاده میکنم

صابونای فیروز هم خیلی عالیه و تمیز میکنه ( بیشتر همین صابون)

من باید قوی باشم ، مثل پرنده ای که باید پرواز کند ، مثل بارانی که باید ببارد ، مثل خورشیدی که باید بتابد ، مثل چشمه ای که باید بجوشد ، من باید قوی باشم و این باید یعنی انتخاب دیگری به جز قوی بودن و ادامه دادن ندارم🥺🥺🥺 امضای قبلی رو حیفم اومد پاک کنم🤭🤭👈👈👈صبور باش ... هم حکمت را میفهمی...هم قسمت را میچشی... هم معجره را میبینی....😊خاطره زایمان من😊
بچه ها امروز دکتر بهم امپول ریه داد و یه سرم برای بعدش. گفت چون امپول حرکت بچه رو کم میکنه این سرم ...

سرم چی هست؟

رینگر؟ یا قندی؟

من باید قوی باشم ، مثل پرنده ای که باید پرواز کند ، مثل بارانی که باید ببارد ، مثل خورشیدی که باید بتابد ، مثل چشمه ای که باید بجوشد ، من باید قوی باشم و این باید یعنی انتخاب دیگری به جز قوی بودن و ادامه دادن ندارم🥺🥺🥺 امضای قبلی رو حیفم اومد پاک کنم🤭🤭👈👈👈صبور باش ... هم حکمت را میفهمی...هم قسمت را میچشی... هم معجره را میبینی....😊خاطره زایمان من😊
واي خدا اي جانننن بني بچت بدنيا بياد ٣ سال با دائيش فرق داره؟!! چه باحااااال بزرگ شن هم سن ميشن تقري ...

اره 3 سال😂😂😂😆😅😍

همسرمم با داییهاش که عموهای خودم میشن 1 سال،3 سال، 5 سال اختلاف سنی دارن😁😊 

این شادمانی که اکنون در دست توست مدت زیادی نخواهد ماند.این دستان نرم کوچکی که دردست تو آشیانه دارد در حالیکه در افتاب قدم می زنی همیشه با تو نخواهد بود، همین گونه این پآهای کوچکی که در کنارت می دود و باصدای مشتاقی که بدون وقفه و باهیجان هزاران سوال از تو می کند تا ابد نیستند.این صورتهای قابل اعتماد که به طرف تو توجه می کنند، یابازوان کوچکی که بر گردن تو حلقه می شوند و لبان نرمی که بر روی گونه های تو فشار می آورند دایمی نیستند.قلب خودت را بر ایشان اارزانی بدار، روزهایشان را از شادی پر کن، در خوشی و شادمانی معصومانه شان شریک باش که طفولیت جز روزی بیش نیست و با چشم بر هم زدنی از دست خواهد رفت❤
سلام به همه ای مامانای گل  اونایی که تجربه دارن الان من چند هفته میشم  و چند روز از هفت ...

نرم افزار فرزند نیکو رو از بازار دانلود کن 

عالیه

اره منم شنيدم😃😄😄😄  طفلكيا خب تو فشار بودن...دنياشون اب بوده فقط!چند روز طول ميكشه پوستشون ...

انگار ۹ ماه تو حموم باشی بعد بیای بیرون😂😂😂😂

سلام مامانا در چه حالی؟ اوضاع ترک شکماتون چطوره؟ 😂😂 من که اینقدر ذوق مرگ بودم ترک برنداشتم اما همی ...

از صبح به یادت بودم😍 

خوبی؟

ماشالله داری به اخرش میرسی

انگار ۹ ماه تو حموم باشی بعد بیای بیرون😂😂😂😂

😂😂😂😂😂

پس همونه که بنده خداها چروکن

این شادمانی که اکنون در دست توست مدت زیادی نخواهد ماند.این دستان نرم کوچکی که دردست تو آشیانه دارد در حالیکه در افتاب قدم می زنی همیشه با تو نخواهد بود، همین گونه این پآهای کوچکی که در کنارت می دود و باصدای مشتاقی که بدون وقفه و باهیجان هزاران سوال از تو می کند تا ابد نیستند.این صورتهای قابل اعتماد که به طرف تو توجه می کنند، یابازوان کوچکی که بر گردن تو حلقه می شوند و لبان نرمی که بر روی گونه های تو فشار می آورند دایمی نیستند.قلب خودت را بر ایشان اارزانی بدار، روزهایشان را از شادی پر کن، در خوشی و شادمانی معصومانه شان شریک باش که طفولیت جز روزی بیش نیست و با چشم بر هم زدنی از دست خواهد رفت❤
بچها عقیقه چیه؟چجوریه😕 میگن مادر نباید بخوره ک😐😂

مادر و پدر 

پادر بزرگ و پدر بزرگ

نباید بخورن😅

ما برا بچه اولم گذاشتیم ماه رمضان گرفتیم افطاری هم باشه

برا این فسقلی هم احتمالا ماه رمضان میگیریم

ادم دلش نمیاد ک نخوره😑اونم تواین گرونی گوسفند😨😕 چ مزایایی داره این کار؟باقربونی ک میکنن برا بچه چ ...

صدقه سلامتی هست

2706