2737
2734

۹. در نجات دادن کودک خود از یک شرایط سخت، خیلی عجله نکنید

برای حل مشکلات او در دسترس باشید، به او کمک کنید احساسات و ترس‌های خود را بشناسد و مطمئن شوید که از مشکلات فرار نمی‌کند. به او اجازه بدهید خودش با مشکلاتش کنار بیاید، حالا چه عذرخواهی کردن باشد چه جبران کردن خسارتی که ایجاد شده است.

به نام خدای مهربان*الهم صل علی محمد و آل محمد*  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

۱۰. با مسئولیت پذیری خود، الگوی کودک‌تان باشید

دلیل کارهایتان را توضیح بدهید:

«خیلی سخته که این آشغالا رو تا ماشین حمل کنیم، ولی هیچ سطل آشغالی این اطراف نیست و ما هیچ‌وقت آشغالا رو روی زمین نمی‌ریزیم.»

«این تابلو یعنی این پارکینگ مختص افراد معلوله، پس نمی‌تونیم اینجا پارک کنیم.»

قول‌هایی را که به کودک‌تان می‌دهید عملی کنید. بهانه نیاورید. اگر شما روی حرف‌تان نایستید، چرا او باید مسئولیت پذیر باشد و به قول‌هایی که به شما می‌دهد عمل کند؟

2728
مثلا این از دستشویی میاد شلوارش رو من باید پاش کنم،قبلا خودش انجام میداد،ولی الان نه،باهاش حرف میزنم ...

چند سالشه الان؟

دلیلش چی میتونه باشه؟ مثلا خواهر یا برادری گیرش اومده یا ...

2740

پسر من خیلی باهوش،به نظرتون چه زمینه ای براش فراهم کنم از هوشش استفاده درست بشه،بیشتر از همسن هاش بلده،در مورد هر چیزی ازش سوال کنین یه جواب درست داره،رنگها،نوشتن اعداد،ساعت،و کلی شعر که خودش تنهایی از تلوزیون یاد میگیره میخونه،ولی به شدت وابسته هست بطوری که بردمش کلاس حتی حاضر نشد من بیرون بمونم اون داخل کلاس،نگران سال بدش هستم که باید بره پیش دبستانی

پسر من خیلی باهوش،به نظرتون چه زمینه ای براش فراهم کنم از هوشش استفاده درست بشه،بیشتر از همسن هاش بل ...

تو خونه تنهاست؟

کلاس چی بردین؟

فرمت شغلی همسرتون چطوره و کیا خونست؟

تو خونه تنهاست؟ کلاس چی بردین؟ فرمت شغلی همسرتون چطوره و کیا خونست؟

بله تنهاست،اول کلاس مادر وکودک که خودم هم توکلاس حضور داشتم ،بعد بازی مهارت که مدت کوتاهی حاضر شد بمونه ولی بعدش نه،نقاشی بردمش حاضر نشد خارج از کلاس بمونم دیگه نبردمش خیلی قشنگ بلده نقاشی بکشه،البته نا گفته نماند من پسرم یک سال هم نداشت باهاش کار میکردم

2706