2737
2739
عنوان

عدم نزول بیضه

35528 بازدید | 59 پست
پسر گل من ده ماهشه با سونوگرافی گفتن بیضه هاش نزول نکرده کسی نی نیش این مشکلو داشته خیلی نگرانم ترو خدا دعا کنید نیاز به عمل نداشته باشه وخودش حل بشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم اینی که میگم حرف دکتر کجباف زادس، نمیدونم شنیدی یا نه اسمشو ، یه اورولوژیست اطفال معروفه،
بیضه نزول نکرده اگر بخواد نزول کنه تا ٣ ماهگی میاد پایین و اگر نیاد تو سه ماه عمل میخواد که معمولا بین ٦ تا ١٢ ماهگی عمل میکنن، صبر کردن تا دو سالگی رو تایید نمیکنن ایشون چون رو باروری آیندش اثر میذاره، دو طرفس؟
2728
اره دو طرفه اس ولی مطمئن هستم تا یک ماه پیش بیضه هاش بزرگ بود و از وقتی تب کرد وحالت سرماخوردگی پیدا کرد اینجوری کوچک شد که توجه دکتر جلب شد چون تا حالا به نظر هیچ دکتری مشکل نداشته نمی دونم یعنی میشه برگشته باشن داخل شکم هر چی سرچ کردم راجع به برگشت بیضه مطلبی پیدا نکردم حالا تا فردا که ببرمش دکتر دیوونه میشم لطفا دعا کنید با لب خندان وخیال راحت از دکتر برگردیم
عزیزم منم با درسا موافقم پسر منم این مشکل رو داشت البته یکی از بیضه هاش پایین نیومده بود که در نه ماهگی عمل

کردن .نگران نباش حتی اگه عمل هم بکنن زیاد عمل سخت و سنگینی نیست بازم اگه سوالی داشتی در خدمتم.
CafeMom Tickers
لیلا جان من تبریزم پیش فوق تخصص کلیه بردمش عملش خوب بود ولی جون بیضه رو در مسیر پیدا نکرد بود مجبور شده بود

شکم بچه رو باز کنه مثل عمل سزارین ولی خوب چون بچه ها زخمشون زود ترمیم میشه خیلی زود حالش خوب شد.

نگران نباش با توکل به خدا پیش یکی دوتا پزشک ببرش انشاالله حل میشه چیز حادی نیست.............
CafeMom Tickers
2740
بیضه نزول نکرده معمولاممکن است تا یکسالگی نزول کند حتی بعداز نزول نیاز به جراحی برای درمان فتق دارد واگر بیضه نرول نکرده بهتر است تا یکسالگی جراحی شود تا احتمال باروری زیاد شود من این بیماری را داشتم نزد بسیاری ازپزشکان حاذق رفتم تصمیم گرفتم تجربه ام رادراختیار سایرین قرادهم
امانکات مهم
درمان 2روش جراحی ارکیوپکسی ودرمان هورمونی ترزیق هورمون اچ سی جی
نکات مهم دیگر
اگر یک بیضه نزول نکرده باشد وداخل شکم باشد
ممکن است بیضه دوم که بیرون شکم است هم نزول نکرده باشد ودچار پیچ خوردگی شود که ازموارد اورژانس میباشد وسریعا فرد تا کمتر از6 ساعت بعدازرفتن بیضه به شکم به مرکز درمانی برای جراحی یا کشیدن بیضه به سمت پایین اقدام بعد از6ساعت بیضه آسیب میبیند
چون بیضه با فاصله کمی نسبت به هم نزول میکنند ازاینرو بیضه بیرون شکم فرد دارای بیضه شکمی ممکن است نزول نکرده باشد

پیشرفت روشهای درمان ناباروری امید رابرای افراد دارای بیضه نزول نکرده زنده میکند
من چند سال پیش کرده بیضه نزول نکرده داشتم که دوطرفه بود یک طرف نزول نکرده بیرون شکم وسمت چپم داخل شکم درسال 85 نزد بهترین متخصصان رفتم که یکی ازآنها به من تزریق هورمون اچ سی جی را پیشنهادکرد که درآن زمان گیرم نیامد مجبورشدم عمل شوم دربیمارستان میلاد
بیضه نزول نکره بافتق همراه است
ماندن بیضه دربدن سب میشود تا دمای بدن بیضه رازبین ببرد وتولید اسپرم رامختل کند بهتر است تا
یکسالگی بروش جراحی یاتزریق هورمون اچ سی جی درمان شود تاعوارض آن کمتر شود

اما یکی ازنکات مهم دربیضه های نزول نکرده پیچش بیضه از که بیضه به داخل شکم میرود که جزاورژانس های ارولوژی میباشد وبیمار تا 6 ساعت بعد از پیچش بیضه به مرکز درمانی مراجع کند

نتیجه :بیضه نزول نکرده بانوزادنارس ،تورسیون (چرخش بیضه )،سنگ کلیه ،ناباروری،سرطان بیضه پیوند خورده است

البته توجه والدین وکادرپزشکی دربیمارستان به
این مساله که نوزادانی که درNICU قرارمیگرند همان نوزادان نارس که جزو بارداریهای پرخطر میباشند بیشتر مشکل بیضه نزول نکرده دارند میتواند درمان را درز مان مناسب قبل از یکسالگی شروع کرد تامشکلات کمتر شود

نکته دیگر بیضه نزول نکرده سرطان بیضه میباشد هرگونه وضعیت غیرعادی بیضه مانند بزرگ شدن ودرد بیضه بیمار باید به پزشک مراجه کند هرساله باید آزمایش خون BETA HCG,LDH,FBS
راانجام دهدامروزه سرطان بیضه مانند گذشته خطرناک نیست با تشخیص سریع میتواند درمان شود
رایطه مستقیم میان سنگ کلیه وبیضه نزول نکرده سمت چپ وجوددارد با علایمی مانند وجود خون در ادرار میباشد

اگر بیماری دارای علایمی مانند خون در ادرار باشد ممکن است دارای سنگ کلیه وبیضه نزول نکرده باشد وممکنه جزو حاملگیهای پر خظر باشد
رابطه مستقیم میان سنگ کلیه وبیضه نزول نکرده وجود دارد
بیضه نزول نکرده از موارد معافیت سربازی میباشد
بیضه نزول نکرده باعث تاخیر دربلوغ میشود واسپرم سازی آن به دلیل دمای بیشتر بدن با مشکل روبروست مثلا اگر بیضه
راست بیرون شکم وبیضه چپ شکمی باشد ممکن است بیضه راست که بیرون شکم است دچار پیچ خوردگی شود
پسر بهتر است دراین نوع بیماران درسن بلوغ یعنی 14 سالگی با مشورت پزشک متخصص هورمون اچ سی جی درچندین نوبت تزریق شود تا بیضه کاملا به اسکورتوم هدایت شود تا بیمار با پیچ خوردگی بیضه که بسیاروحشتناک واورژانسی است روبرو نشود
2706