2733
2739
عنوان

همبرگر سایو + قورمه سبزی سایو😋

7786 بازدید | 78 پست

این سایو سایو که تو عنوان مینویسم به خاطر اینه که تو جست جوی گوگل پیدا بشن غذاهام 

وقتی با این اسم سرچ میشه 

دستور هر دو رو براتون میزارم 

پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

شیرمو حلالت نمیکنم این چ عکسی بود اخه😢😢😢

بنده به عنوان یه عضو از جامعه نینی سایتی و جامعه ایران مخالفتمو از ازدواج در سن زیر ۱۸ سال اعلام میکنم و هر جا صحبتی در این مورد باشه ساکت نمیمونم.همونطور که حجاب من که یک مسئله شخصیه از نظر شما به شما و شوشو!هاتونو جامعه و قایق و کشتی و این حرفا مربوط میشه ازدواج شما در سن پایین که تبعات زیادی در جامعه داره ،جدا از دلسوزی به منم مربوط میشه. حداقل در سن قانونی ازدواج کنین! برنگردین به صد سال قبلو قبل ترش!از یک کار اشتباه دفاع و تبلیغ نکنین! مثال نقض نیارین که فلانی خوشبخته فلانی اندازه ۴۰ ساله ها میفهمه.کار اشتباه اشتباهه😕حتی اگه خوشبختم بشید خیلی چیزا رو از دست دادین و خیلی مسوولیت هایی که مناسب سنتون نبوده رو دوشتونه (کپی امضای یک کاربر)جوری که باهات رفتار میکنه خیلی مهمتر از حسیه که بهت داره. سرجدتون وسطای تاپیک خواهرشوهرمادرشوهر،دوتا تاپیک مفیدبزنید!دوتا مطلب فمینیستی بخونید بفهمید حق و حقوقتون چیه!یکم با آناتومی بدنتون آشنابشید،از اتصال مغزوزبونتون مطلع باشیدبعد نظربدید.

#همبرگرر

برای این میزان همبرگر

یعنی دو تا با این سایز

حدود دویست گرم گوشت چرخکرده

میخوایم یه پیاز کوچیک رنده میکنیم ابش رو میچلونیم ابش رو دور میریزیم تفاله پیاز رو به گوشت اضافه نصف یه تخم مرغ رو اضافه

نمک فلفل سیاه پودر سیر دو قاشق غذاخوری پر پودر سوخاری( من از پودر سوخاری کنتاکی استفاده کردم که خودش یکم ادویه داره)

یه حبه سیر رنده شده رو اضافه خیلی خوب ورز میدیم اگه دیدیم خیلی شله یکم دیگه پودر سوخاری اضافه میکنیم مواد رو دو قسمت میکنیم تو دستمون گرد بعد پهن میکنیم مثل درست کردن کتلت رو کف دستمون بعد بزاریدش رو کیسه فریزر و با کف دست پهنش کنید یکم نه نازک نه ضخیم حالا یه کیسه فریزر رو روش بزارید  با بقیه مواد یکی دیگه به همین شکل اماده و حالا هر دو رو به فریزر منتقل به مدت نیم ساعت بمونن بعد ته تابه(ترجیحا تابه استیک پز شیار دار)

تابه که داغ شد خیلی کم روغن بعد همبرگر هامون رو با حرارت متوسط میپزیم هر دو طرفش رو

بعد از پخت میتونید روی همبرگر های داخل تابه پنیر ورقه ای بزارید یا مثل من پنیر پیتزا و قارچ سرخ شده

و با گوجه و کاهو و خیار شور و صد البته با مخلوطی از پیاز خلالی و جعفری و نمک سرو کنید

بسیار خوشمزه سالمه خونگی

که بچه ها عاشقشن

نوش جونتون

2740

قورمه سبزي

پياز رو ريز بعد سرخ كنيد نمك و زردچوبه بزنيد

بعد سبزي قورمه رو كه خيلي ريز خرد شده و از قبل يكم سرخ شده رو به پياز اضافه كنيد

و خوب خوب سرخ كنيد بعد گوشت رو اضافه كنيد

گوشت بايد به دماي محيط رسيده باشه

اگه يخ زده از فريزر در بياريد و سريع بندازيد تو قابلمه سفت ميشه و نميپزه

گوشت كه يكم تفت خورد لوبيا قرمز رو اضافه ميكنيم. حتما از شب قبل لوبيا رو خيس كنيد تو عكسي كه گذاشتم يادم رفته بود خيس كنم مجبور شدم خيس نخورده بريزم

خوب كه تفت خورد فلفل سياه و يك قاشق غذا خوري رب اضافه ميكنم

كلا اگه ميخوايد قورمه سبزي با روغن سياه داشته باشيد بايد روغنش زياد باشه

و خوب سرخ شده باشه و رب خيلي خوش رنگش و خوش طعمش ميكنه

بعد كه مواد خوب سرخ شدن و روغن انداختن

ابجوش رو اضافه ميكنيم

نيم ساعت اول با شعله تقريبا بالا

بقيه زمان پخت شعله ملايم

طوري كه از جوش نيفته و قل بزنه

يك سوم ابش كه تبخير شد

ليمو عماني هاي ترش كه قبلا از ترش بودنش مطمين شديد رو با چنگال سوراخ كنيد و اضافه كنيد اگه اين موقع ليمو رو اضافه كنيد هم تلخ نميشه هم

بويي ازش بلند ميشه كه ادم پس ميفته

بعد كه گوشت پخت نمك غذا رو هم اندازه كنيد

دم اخر ميتونيد يه تيكه يخ بندازيد تو  قابلمه كه روغن بياد رو

ولي در كل من يخ نميندازمً

خودش روغنش مياد رو

نوش جان

عاشقتم یعنی ها خوبی عزیزم دختر نازت چطوره

سلام هیوایی جونم فدات شم لطف داری

مرررسی ما خوبیم شما خوبید😘😘😘🤗🤗🤗

سایو جون من قورمه سبزیامو به روش شما میپزم عالی میشه ممنون عزیزم