2737
2734
عنوان

بچه های مذهبی لطفا بیایین.جشن هالووین دعوت شدیم.

| مشاهده متن کامل بحث + 1988 بازدید | 99 پست
مگه ميخواد بره لخت شه برقصه ؟  منم حجاب دارم و روسري سر مبكنم اما شيكم به روزم رنگي شاد ميپوشم ...

عزیزم دین گفته مجلسی ک مردو زن میرقصن تو هم حرامه و گناه کبیره 

کسی ک میگه مذهبیه پس این گناهه هر چند ک با حجاب کامل و هرچند ک نرقصه 

حضور تو اون مجلس گناهه 

واقعا این تضادا رو درک نمیکنم 

کسی ک اسم مومن میذاره روش باید پایبند باشه 

اگرم   زیاد تو قید و بند گناهو ثواب نیس بره مشکلی نیس 

😘واسم صلوات بفرستید😘

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یعنی بریم؟دوست ندارم تواین جشنها شرکت کنم.برام مفهومی نداره ولی تو رودروایسیی بدی افتادم

بی خیال اگه مختلط بودن برات مهم نیست برو

من خودم جشن مختلط بزن و برقص نمیرم اما اگه شما میری اینم مثل همونه 

یه استایل پوشیده انتخاب کن برو

دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
2728
عزیزم دین گفته مجلسی ک مردو زن میرقصن تو هم حرامه و گناه کبیره  کسی ک میگه مذهبیه پس این گناهه ...

رقص تدارن.کارای جلف هم نمیکنن.اهنگ چرا میذارن.یا اینکه خودشون ویولونو گیتار وپیانو میزنن ولی کلا عادین.

من یه سرچی کردم مثل اینکه کلا بعد از گذشت چند قرن فلسفه این جشن تغییر کرده و قبلا این نبوده

قبلا به این شکل بوده که به یاد ارواح مردگان دور هم جمع میشدن و آتیش درست میکردن غداهاشونو با هم تقسیم میکردن 

کلا جو اینجوری بوده که فکر میکردن که توی این شب راه بین دو تا جهان باز میشه و ارواح میتونن بیان توی جمعشون  از غداهاشون بخورن برای همین اگه کسی با سخاوت بیشتری غذا میاورد فکر میکردن که تا آخر سال از بلا در امان میمونن و شب زنده داری میکردن و دعا میخوندن که ارواح مقدس از جهنم برن بهشت

حالا قرن ها از اون موقع گذشته و کلا فلسفه ش تغییر کرده و بعد از ورود تفکرات شیطان پرستی میگن ارواح شیطانی و اجنه هم توی این جشن حضور دارن و با لباس های اون سبکی یه جشن شیطان پرستی رو تدارک میبینن

مثلا از نماد های مقدس به شکل برعکس استفاده میکنن و کلا تفکرات فرامانسونری و بعدش شیطان پرستی رو میشه توی جشن هاشون دید تمسخر تمام ادیان الهی و نمادهاشون و… 

اصلا روز مرگ آنتوان لاوی که نویسنده کتاب انجیل شیطانی بوده  و کاهن کلیسای شیطان بوده با روز هالووین یکیه   

حالا من نمیگم توی ایران هم این اتفاقا میفته (البته اگر از اون جشن های بزرگ باشه میفته) ولی حتی اگر این اتفاق ها به این شکل نیفته هم باز پایه و اساس و فلسفه این جشن با مذهب در تضاده

من به شخصه تحت هیچ عنوان شرکت نمیکنم 

یه عذرخواهی ساده و یه تشکر از دعوتشون کافیه

مگه آدم برای مهمونی نرفتن هم توی رودربایستی میمونه؟ 

مثل جشن چهارشنبه سوری خودمون

چقدر دستخوش تغییر شده؟

الان شما توی خیابون و کوچه هایی که ترقه و بمب منفجر میکنن شرکت میکنی؟ من که نمیکنم

چون اونجا فلسفه جشن عوض شده

در عوض خودمون آتیش روشن میکنیم و از روش میپریم و با همون فلسفه قبل جشن میگیریم 

هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است
رقص تدارن.کارای جلف هم نمیکنن.اهنگ چرا میذارن.یا اینکه خودشون ویولونو گیتار وپیانو میزنن ولی کلا عاد ...

عزیزم سخت میگیریا 

نه رقصیه نه جلف بازیه 

گیتار  میزنن خودشون 

همه هم سنگین و رنگین نشستن 

لابلای گل سرخ .. در میان کوچه سبز خیال .. شادیت حس قشنگیست .... که من میطلبم
2740
عزیزم دین گفته مجلسی ک مردو زن میرقصن تو هم حرامه و گناه کبیره  کسی ک میگه مذهبیه پس این گناهه ...

كي گفته قران گفته ؟ 

اين حرفا چيه 

ما بايد بگيريم و به بچه هامون ياد بديم كه تو هر جمع و هر مهموني يا هر جامعه خودشون باشن سالم باشن ما داريم تو جامعه زندگي ميكنيم هر كس اخلاق و دين خودشو داره ما ميتونيم با همه رفت و امد كنيم ولي نه تأثير بزاريم نه تاثير بگيريم با قايم شدن دينمون قوي نميشه اگر تو اين جمعها بوديم و سالم مونديم هنر كرديم و مؤمنيم و اينكر تو اتاق در بسته همه مومنن 

بزار بره دو نَفَر بببين يه مؤمن شيك و شاد هم داريم ازش ياد بگيرن مثل اين شن

كاش از شاخه سرسبز حيات گل اندوه مرا ميچيدي.  كاش در شعر من اي مايه عمر  شعله راز مرا ميديدي
من یه سرچی کردم مثل اینکه کلا بعد از گذشت چند قرن فلسفه این جشن تغییر کرده و قبلا این نبوده قبلا به ...

امیدوارم جور نشه.مرسی از توضیحاتت.بهشون گفتم نه نمیتونیم بیاییم.ولی خیلی اصرار کردن.اه.اعصابم خرد شد.این چه مخمصه ایه گیر کردم توش

هالووین ۱۵روز دیگست یعنی بعد اربعین پس از این نظر موردی نداره

به نظرم اگر همه بی حجابن و مختلط و شرایط طوریه ک مغایر عقایدتون نرید و اینم استثنا داره اگر قوم و خویشن برید ولی دوست خیلی نباید حساس باشی

من یه سرچی کردم مثل اینکه کلا بعد از گذشت چند قرن فلسفه این جشن تغییر کرده و قبلا این نبوده قبلا به ...

عزیزم جایی که سرچ کردی خیلی بد نظر داده 

هالوین تو کشورهای دیگه اصلا با این دیدگاه همراه نیست 

لباس مبدل میپوشن و بعد بچه ها میرن دم خانه همسایه و شکلات میگیرن ( مثل قاشق زنی ما در شب چهارشنبه سوری )

منبع معتبر سرچ کنید نه منابع با گرایش های خاص

مثل ویکی پدیا

این

هالووین (به انگلیسی: Halloween) یک جشن مسیحیت غربی و بیشتر سنتی می‌باشد که مراسم آن سه شبانه‌روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که آن به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند؛ همچنین کودکان برای قاشق‌زنی برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

کی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل (یا به لاتین kurbis) است که درون آن را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درمی‌آورند و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک می‌دهند.

در بسیاری از نقاط جهان، مراسم دینی مسیحی اجرا می‌شود، از جمله حضور در مراسم کلیسایی و دعاخوانی با روشن کردن شمع بر سر قبر مردگان، گر چه در جای دیگر به صورت یک جشن سکولار است و جانبه تجاری دارد. برخی از مسیحیان در طول تاریخ در این روزها خوردن گوشت در شب امتناع می‌ورزند، یک سنت در خوردن غذاهای خاص در این روز که به شب زنده داری می‌پردازند، خوردن سیب و سیب زمینی و پن کیک  می‌باشد

2706