2737
2739
عنوان

راهکارهای درمان عدم تمرکز و حواس پرتی بچه های ابتدایی

| مشاهده متن کامل بحث + 24553 بازدید | 48 پست
چیزی که جواب میده رو بهتون گفتم  چون دقیقا کارم همینه  

خب راهکارهای خیلی ساده داریم. چرا بچه های معصوم رو از سن 6 سالگی به قرص و دوا دکتر ارجاع بدیم. گرهی که با انگشت باز میشه هست دیگه  

به نام خدای مهربان*الهم صل علی محمد و آل محمد*  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

با تلقین بر این موضوع می توانید دوباره تمرکز خود را بدست آورید.

برای مقابله با افکار مزاحم به محض خطور کردن آنها در ذهن شما آنها را روی کاغذ به این صورت بنویسید که

(ابتدا آن فکر مزاحم را نوشته و در ادامه آن بنویسید که من در اولین فرصت به شما فکر خواهم کرد).

عواملی که فضای روانی کودک را مخدوش می‌کند مانند:
- کمبود محبت و نشاط در خانواده؛
- احساس ناامني؛
- توقعات بيش از ظرفيت کودک؛
- مقايسه‌ کودک با ساير همسالان خود
2731
خب راهکارهای خیلی ساده داریم. چرا بچه های معصوم رو از سن 6 سالگی به قرص و دوا دکتر ارجاع بدیم. گرهی ...

عزیزم این مشکل پیچیده تر از اونی هست که یه مادر بتونه با سرچ کردن از نت درمانش کن نیازز به متخصص هست. من بخاطر خودتون گفتم خودت میدونی
ان شاءالله که نتیجه بگیرین

مهربون باشیم

راههایی برای درمان حواس پرتی کودکان

آرامش و تصورات مثبت

ترکیب تکنیک‌های ساده آرامش بخش، مانند کشیدن نفس عمیق، و تصور امور مثبت به ذهن کمک می‌کند توانایی‌اش برای یادگیری افزایش یابد. ذهن ما از قابلیت‌های گوناگون و باور نکردنی برخوردار است. برای مثال تحقیقات نشان می‌دهند اگر شخصی در ذهن خود انجام تمرینات ورزشی را تصور کند، هنگام انجام آن تمرینات در عالم واقع، عملکرد بهتری خواهد داشت.

به همین دلیل است که کودکان بیش فعال می‌توانند «تصور کنند» که در کلاس به صحبت‌های معلم توجه می‌کنند یا در حال انجام تکالیف خود هستند و در نتیجه این تصور، عملکرد واقعی آنها نیز در زندگی بهبود می‌یابد. شما نیز می‌توانید در این کار به فرزندتان کمک کنید. حتی خود نیز می‌توانید از این راه استفاده کنید و شاهد نتایج باور نکردنی آن باشید.

بازی با سکه‌ها

این بازی را هم والدین دوست دارند هم کودکان. علت علاقه والدین این است که این بازی باعث بهبود حافظه کودک شده و توجه و تمرکز او را افزایش می‌دهد. کودکان نیز از ریتم تند بازی و سرگرم کننده بودن آن لذت می‌برند. برای شروع شما به چند سکه، یک جعبه کفش یا در آن (برای پوشاندن سکه‌ها) و یک ساعت یا تایمر نیاز دارید. ابتدا 5 عدد از سکه‌ها را انتخاب کنید (مثلا 3 عدد 50 تومانی و 2 عدد 25 تومانی).

بهتر است اندازه و رنگ سکه‌ها با هم متفاوت باشند. سپس آنها را به ترتیب دلخواه خود بر روی زمین بچینید. حال از فرزندتان بخواهید خوب به سکه‌ها نگاه کند و ترتیب آنها را به خاطر بسپارد. سپس با استفاده از جعبه کفش، روی سکه‌ها را بپوشانید و از فرزندتان بخواهید با استفاده از سکه‌های باقی مانده، آنچه را دیده است دوباره برای شما درست کند. این کار فرزندتان را زمان بگیرید. هر چه سرعت او در چیدن دوباره سکه‌ها بیشتر باشد، امتیاز او بیشتر خواهد بود. پس از اتمام کار او، جعبه کفش را از روی سکه‌های قبلی بردارید و با ترتیب سکه‌هایی که فرزندتان چیده است مقایسه کنید.

اگر ترتیب آنها غلط بود از او بخواهید دوباره سکه‌ها را بچیند. او باید آنقدر این کار را تکرار کند تا به نتیجه درست برسد. شما می‌توانید با تغییر چیدمان سکه‌ها به سلیقه خود، بازی را دشوارتر یا ساده‌تر کنید. همچنین می‌توانید از انواع گوناگون سکه استفاده کنید. در نظر گرفتن یک جایزه نیز در افزایش انگیزه فرزندتان موثر خواهد بود. با تکرار این بازی، به مرور متوجه افزایش تمرکز و حافظه فرزندتان خواهید شد.

سلام خانومی.. ببین حواس پرتی واقعا یک دلیلی داره.. الکی که نمیشه.. بایدبفهمی از کجا میاد.. دخترم منم 6 سالش شد اینجوری بود. اصلا نمیشد باهاش حرف زد. مهد هم شاکی بود ازش.. با دوستم درباره این موضوع صحبت میکردم.. اون ی دوست روانشناس داشت.. فرستاد خونمون. دو سه ساعت با ما حرف زد.. بعد هم دوستم اومد بر اساس نظرات اون روانشناسه کلی تغییرات داد تو اتاق دخترم.. از عکس و شعر و این چیزها گرفته تا اهنگ و تختش و دیوار و همه ..... خلاصه جوری شده که دخترم الان خیلی خوب درس میخونه و نمراتش خوب شده واقعا.. به دوستهاش هم یاد میده :))))) اگر خواستی بزنگ دوستم تا کمکت کنه. بگو از طرف منی 09122499952.. کارهاشون جالبه..

2740
عوامل بیرونی عبارتند از: - سردي و گرمي هواي کلاس درس؛ - نور شديد و نور ضعيف؛ - صداهاي ناهنج ...

مهسای عزبز داشتم تاپیکاتو می خوندم 

من پسرم بیش فعاله 

تازه متوجه شدم و قبلا شک داشتم 

دقت نداره 

صف نمی ایسته 

کلاس اوله و سر کلاس مشقاشو دقیق نمی نویسه 

تکالیف دوست نداره 

سر سفره غذا نمی خوره و هی می ره اینور اونور 

دوست ندارم دارو بخوره 

نمی دونم چی کنم 

✔️ خبرنگار 
مهسای عزبز داشتم تاپیکاتو می خوندم  من پسرم بیش فعاله  تازه متوجه شدم و قبلا شک داشتم&nb ...

سلام

دعوت دوستی بفرستین تا بصورت خصوصی این مبحث رو بررسی کنیم.

سلام دعوت دوستی بفرستین تا بصورت خصوصی این مبحث رو بررسی کنیم.

سلام مهسای عزیز

پسر من ۶ سالشه

امسال کلاس اول میره اما متاسفانه تمرکزش پایینه

تاخیر در گفتار هم داشته ولی الحمدالله الان خیلی خیلی بهتر شده و تا حدودی رفع شده

لطف میکنین چند تا بازی بهم معرفی کنین که بتونم برای تمرکزش انجام بدم🙏🙏🙏

بازی سکه رو نمیتونم انجامش بدم چون یه پسر دیگه ۲ ساله هم دارم که با حضور ایشون انجام یه سری بازیها خطرناکه و منو محدود میکنه

زمانی هم نداریم که مثلا پسر ۲ ساله م خواب باشه یا تو خونه نباشه که من بتونم با پسر اولم بازی کنم

یه بازی باهاش انجام میدن‌که توپ توی قاشق میزارم‌که روی یه خط راه بره ولی همچنان تمرکزش پایینه

کلاس ورزش هم میره ولی......

ممنون میشم اگه کمکم کنین🌷🌹

من خیلی تعریف دکتر مهسا ساداتی متخصص روانشناسی کودک و نوجوان را از دوستان شنیدم

مخصوصا تیم ایشون که فقط تخصصشون کودک و نوجوانه و مراجع بزرگسال را قبول نمیکنند. 

این یعنی مراجعاتشون زیاده و کارشون عالی برعکس کلینیکهای دیگه که از کودک تا کهنسال مراجع قبول میکنند بدلیل مراجع کمی که دارند . و درنتیجه بازدهی کمی هم دارن چون روانشناسی علم گسترده ای هست و تو سنین مختلف تخصص خواص خودشو میخواد.

رزرو وقت کلینیک مرزداران

۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

عزیزم این مشکل پیچیده تر از اونی هست که یه مادر بتونه با سرچ کردن از نت درمانش کن نیازز به متخصص هست ...

خانم سلام وقت بخیر من برای اختلال یادگیری پسرم دکتر بهش فلوکستین و تیوریدازین داده آیا این دو تا دارو تداخل ندارن که با هم استفاده بشه لطفا خواهش میکنم جوابمو بدین 

حسادت یعنی سم بخوری و منتظر باشی طرفت بمیره.غبطه یعنی ذره ذره آب شی و کسی نفهمه و به کسی آسیب نرسه .اما خدایا ازت میخوام کمکم کنی  تا نه حسادت کنم نه غبطه بخورم و نه مقایسه کنم زندگیمو با کسی به جاش بصیرت و هوش و توان و کمک بده تا بتونم مدیریت کنم.خدایا آدم بدخواهو از طمع به زندگیم منصرف کن و هدایتش کن چون خودت شاهدی واسه کسی بد نخواستم .خدایا به منی که حداقل اینارو میفهمم(حالا بماند عمل کنم ...تازه شروع کردم... دیر فهمیدم..) میشه کمک کنی؟میشه یه کم دل غصه دارمو شاد کنی هیجان برا ادامه پیدا کنم .من که اونقدر ایمانم بالا نیست  که با امید خالص هیجان پیدا کنم،خاطرات و زخما و اشتباهاتمم هست عمر و جوانی  و سلامتی رفته هم هست .خدایا من به هر خیری که به سمتم بفرستی محتاجم...خدایا هرکی اینو خوند به آرزوهاش برسونش و به خاطر خوبی دوستم به من هم کمک کن
خانم سلام وقت بخیر من برای اختلال یادگیری پسرم دکتر بهش فلوکستین و تیوریدازین داده آیا این دو تا دار ...

سلام عزیزم بهتره از پزشکشون بپرسید تا اطلاعات دقیق و درست مناسب فرزندتون بگیرید

مهربون باشیم
2706