2737
2739

سلام دوستان کیا میرید پیاده روی اربعین ؟؟؟

هزینه هاتون رو میگید 

ویزا و پاسپورت؟کرایه تهران تا مهران ؟و کرایه داخلی

____

براتون لیست رو در زیر کپی میکنم التماس دعا😍

دست و پا گیر ترین منتظرَت من هستم...بخورَد توی سرم ناله ی یا بنَ الحسنم..اللهم عجل الولیک الفرج

سلام این حاصل سه سال تجربه پیاپی منه... معمولا کمتر پیش میاد چیزی غیر اینها نیاز باشه.

_کوله پشتی

_موبایل

_پاوربانک

_هدفون

_فایل های مرتب و آماده گوش دادن

_شااارررژ ر

_پاسپورت ویزادار

_کارت ملی

_کارت بانکی با رمز دوم

_لیوان

_قاشق (بشقاب برندارید هست)

_داروهای شخصی و مجاز افراد مریض

_سه راهی توپی

_کتاب ادعیه عتبات(+صحیفه سجادیه) (مفاتیح موبایل کافی نیست خیلی جا ها ممکنه نتونید گوشی رو شاارژ کنید یا داخل حرم ببرید)

_زانوبند

_مسواک وخمیردندون و نخ دندون اگه میزنید

_صابون کوچیک

_حوله کوچک با یه شامپوی کوچک

_لباس های زیر یکی تو تن یکی اضافه

_شلوار اصلی به پا یکی سبک تر اضافه

_جوراب

_آبلیمو عسل خالص ۲۵۰ سی سی خالص یعنی توش آب نریزید فقط آبلیمو با عسل . هر روز یه ذره بنوشید مریض نشید ان شاء الله

_تقریبا کمتر از ۱۰۰ دینار عراقی برای داخل عراق لازمه

_یه دونه ژاکت سبک (بعضی وقتا شب لازمه)

_چفیه

_پرچم کوچک یا بنری که از کوله آویزون بشه

_پیشانی بند یا مهدی و ... ۲تا چون زود گم میشه

_یه کم آجیل خوبه

_قبل رفتن ناخن و مو رو اصلاح کنید

_عطر و تسبیح و انگشتر

_یک پیراهن اضافی

_دستمال کاغذی (متاسفانه گرون هم شده)

_چندتا پلاستیک فریزر و معمولی

_خودکار

_شونه جیبی

_چسب زخم هم بد نیس

_کفش سبک و راحت و ارزون که بتونی یه گوشه ای برا چند ساعت بذاری نبرن(کفی نو توش باشه)

_کیسه خوابم ‌اگه ازون گروناش باشه که سبک و گرمن خوبه.

_یه پتو مسافرتی خیلی سبک

_____

از کانال برداشتم

دست و پا گیر ترین منتظرَت من هستم...بخورَد توی سرم ناله ی یا بنَ الحسنم..اللهم عجل الولیک الفرج

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اختصاصی خانوم ها

🔴اولن تاجايي كه ميشه سبكـ سفر كنيد جينگلي مستون بودن و تو اين سفر فراموش كنيد

☑️الان هوا رو ب گرمي ميره شايد تو شهراي ديگه هوا سرد باشه ولي تو جنوب هنوز گرمه اون زمان هم محتمل گرمه

لازم نيست با خودشون لباسِ سنگين و زمستوني بيارن يه پليور يا سويشرت سبكـ كافيه هرچند ما پارسال ب اونم احتياج نداشتيم

☑️به تعداد روز هايي كه پياده روي ميكنين جوراب نخي و تميز مثلا ما٨روز سفرمون طول كشيد ٦جفت بردم

☑️پوشيه يا ماسك چون غبار زياده و باعث بيماري ميشه

لباس نخي و سبكـ و راحت  دو دست هم اضافه نهايتا براي يه سفره٨/١٠روزه كافيه اصلاااااا به فكر شيك بودن نباشين لطفا خودتون اذيت ميشين شلوار بيشتر ب درد ميخوره چون اونجا بعضي وقتا ممكنه مسير خاك يا خون حيوان ضبح شده  باشه شلوار بيشتر در معرض كثيفي هست و لازمتره

☑️خانومايي كه خيلي حساسن براي خواب ميتونن ملافه يكبار مصرف بخرن بهداشتي فروش ها دارن من خودم چون حساس نبودم يه چفيه سبكـ بردم

☑️ليوان پلاستيكي كوچولو ژل دست از واجبات سفره

دستكش يكبار مصرف و پد روزانه خيلي ب درد بخوره دستمال هاي رولي سفري تو تمام هايپر ها هست و واقعا خوبه يا دستمال با بسته بندي سبكـ ببريد يه دستمال مرطوب كوچيك هم خوبه باشه همراهتون شامپو هاي هتل ها رو ديدين؟اگه پيدا كرديد اونا عاليه براي اين سفر اگه نه هم شامپو بچه كوچيك پودر بچه هم ممكنه ب كارتون بياد شما خودتون بهتر فيزيكـ بدنت رو ميشناسي پياده روي ممكنه اذيت كننده باشه براي بعضي ها.... لطفاااااا عطر و ادكلن نبريد يه ضد عرق با بدنه ي پلاستيكي خيلي كارامدتره يا نهاااايتا عطر جيبي....

حوله واقعا لازم نيست يه چفيه همه كاره داشته باشين كافيه

☑️ترجيحا كرم نبريد مگر ضرورت باشه و براي بيماري خاصي باشه كرم ضد افتاب اصلا كمكي نميكنه نهايتا يه پماد چشمي ويتامين آ ببرين براي دستتون يا خشكي لب.

‎داروهاي خاص خودتو روببريدحتمابه ميزاني كه تو سفر لازم

از داروهاي عمومي قرص شل كننده ي عضلات سرماخوردگي بزرگسال مسكن پماد ان ان و پيروكسيكام يا هر پمادي كه براي درد موضعي استفاده ميكنيد لطفا همه رو در ابعاد كوچيك ببريد و باند كشي هم ممكنه لازم بشه

☑️خانوما كولهـ پشتيتون بايد وزن خاليش كم باشه وگرنه دوتا وسيله كه بزارين سنگين ميشه كولهـ ي سبكـ و استاندارد بنده حمائل دار بگيريد حمايل روي سينه و كمر باشه حتما تو ديجي كالا خيلي هست من كولهـ ي خودم ٤٠ليتريه و يه مقدار فضاش موند براي مواقع ضروري

كولهـ رو ب ترتيب نيازتون بچينيد و البته سنگين ها وسط كولهـ باشه

☑️كفش پياده روي داشته باشيد حتما يه كفش با پنجه ي پهن و از جِنس كتان كه هوا توش بچرخه كفشاي كتوني چرمي پا رو داغون ميكنن و حالت پختگي ميده ب پا

☑️يه كيف سبكـ دوشي داشته باشين براي مدارك و موبايل و چيزايي رو دست كيفي كه موقع خواب زير سرتون باشه و تو پياده روي زير چادر

☑️خوراكي لازم نيست فقط يه مقدار كم خشكبار يا چيزايه ملين مثه برگ زردالو يا انجير خشك اونايي كه مشكل دل و روده احتمال داره براشون پيش بياد تو يه بطري كوچيك عرق نعنا ببرن يا عرق ٤٠گياه البته تو راه بعضي مواكب هستن كه چيزايه گياهي ميدن

☑️كارت اعتباري بانك ملي تو نجف و كربلا جواب ميده همراتون باشه ضرر نداره

☑️بهتره ب جاي كتابچه دعا تو گوشياتون مفاتيح و قرأن بزارين يه برنامه ي مترجم هم لازمه بنظرم

☑️اگر گروهي ميرين بهتره هدايايه معنوي داشته باشين مثلا كتاب قصه هاي عربي يا پيكسل يا هرچي خودتون صلاح ميدونين اصن

☑️ما هر سال با خودمون يه شنلگ پلاستيكي و دمپايي ميبريم ب نوبت يكيمون نگهش ميداره شمام ببرين بد نيست بعضي جاها افتابس و شرايط يكم سخته😁

🔴 حمام هر روز رو فراموش كنيد چون هم احتمال سرماخوردگيتون ميره بالا هم اونجا اب جيره بندي شدس و عراقيا اب ميخرن اصرافه بزارين زائرايي كه استحمام واجب دارن بي اب نمونن...

🔴لطفا لطفا لطفا هر بحث تفرقه افكنانه ايي رو بزارين كنار اونا قلباشون و فرش زير پاي ما زائرا كردن پس هي نگين عرب عرب عرب و،... ناراحت ميشن

🔴ليست مواكب ايراني رو داشته باشين برنامه هاشون عاليه

2731

من ٨،٩ ساله دارم ميرم. هزينه ى جا و خوراك كه نداريم. ميمونه ويزا و ماشين. ويزا حدود ٣٨٠ تومن. ماشينم ٢٠٠،٣٠٠ تومن ميشه. تجربه زياد دارم.

اَللّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِكْ اَلْفَرَجْ
خوشبحالتون 

عزیزم خوشبحالشون چون منم فعلا برام جور نشده امسالم. تا حالا هم نرفتم 🙁😔

2738

آرایش نکنید تو این ایام .عرب ها خیلیییی بد میدونن اینو ...انگار که به عزادارا توهین میکنن خانما با ارایش ...

شربت اشتها اور خوب واسه نی نی سراغ دارید برام اسمشو بفرستید .دعاتون میکنم 
من ٨،٩ ساله دارم ميرم. هزينه ى جا و خوراك كه نداريم. ميمونه ويزا و ماشين. ويزا حدود ٣٨٠ تومن. ماشينم ...

سلام، شب بخیر ببخشید اونجا خطرناک نیس؟ 

خواهرامم گاهی با اکانت من تاپیک میزنن 🤗
من ٨،٩ ساله دارم ميرم. هزينه ى جا و خوراك كه نداريم. ميمونه ويزا و ماشين. ويزا حدود ٣٨٠ تومن. ماشينم ...

امسالم رفتید التماس دعا.

پاسپورت میدونید چقدره؟

نه مادرم دوسال پیش رفت

مادرشوهرمم چندسال پشت هم رفته خطری نداره.تازه بدون مرد رفته بودند

نه عزيزم. امن و امانه. اگر از نظر بمب و انتحارى ميگيد، هرچى قسمت باشه همون ميشه فرقى نداره اينجا يا اونجا

اَللّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِكْ اَلْفَرَجْ
آرایش نکنید تو این ایام .عرب ها خیلیییی بد میدونن اینو ...انگار که به عزادارا توهین میکنن خانما با ا ...

فکر نمیکنم کسی اونجا بفکر آرایش باشه یا اصلا وقت کنه یا جا پیدا کنه

2706