2752
2734
عنوان

خشونت بی کلام (متنی زیبا و تکان دهنده از تهمینه میلانی)

| مشاهده متن کامل بحث + 16046 بازدید | 45 پست
سما جون خوبه چشممون رو به روی واقعیتای جامعه نبندیم مگه فقط آدم باید به اطراف خودش نگاه کنه هزاران زن دارن تو مملکت ما ذره ذره آب میشن من زنی رو میشناسم که شوهر هوسرانش از خونه بیرونش کرده و شرط برگشت به خونه رو اینطوری اعلام کرده: باید کتبی بنویسه که با زن گرفتن مجدد من مشکلی نداره حالا بماند که تو لین کشور هیچ قانونی در حمایت از این زنای زجر کشیده نیست
خوش به حالت سما جان که دنیات در حد خانواده و دوستا و همکاراته تو همچین دنیایی خیلی کم غصه و اندوه وجود داره کاش یه سر میزدی روستاهای همین اطراف تهران ببینی زنا چی میکشن زنایی که از طبیعیترین حقوقشون هم بی اطلاعن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

ببخشیدا مامان پویا جان اون مردی که شما میگی اصلا مرد نیست به نظرم اصلا اونو تو گروه آدما نباید بزاریم

من میگم به این اغراقی که ایشون نوشتن نیست اگه از بدیا نوشتن از مهربونی مردا هم بنویسن مردی که 20 ساله که زن قطع نخاعیشو پرستاری میکنه زنی که حتی خونوادش هم به خاطر بیماری طردش کردن
خداجونم مراقب دو تا فرشته کوچولوی ما باش
Lilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
سما جونم این که مشمول حال هممون میشه
بی هیچ عذر و بهانه ای

خشونت قانون نا برابر حق قیومیت پدربزرگی است که در فقدان پدر ، صاحب بلامنازع نوه ی پسری اش می شود بی این که حضور مادر در جایی دیده شده باشد.

خشونت حق ارثی است که پس از مرگ پدر به تو داده می شود، نیم آن چیزی که برادرت می گیرد و تازه منت بر سرت می گذارند که نان آور خانه ات دیگری است .
الهی!
به داده ات شکر و نداده ات شکر و به گرفته ات شکر...
که داده ات رحمت است و نداده ات حکمت است و گرفته ات امتحان است ...
ببینید اگه قرار به بد بودن بعضی آقایون باشه که همه جا هستند الان تو اروپا طبق آمار خودشون اغلب دخترها مورد آزار و اذیت جنسی پدر و برادر خودشون قرار میگیرن خب این که خیلی بده

مردها و حتی زن های بی فرهنگ همه جا هستند ولی جاهای دیگه این قدر داد نمیزنن که مردم ما بی فرهنگ هستیم ولی متاسفانه تو ایران هرکی بگه مردم کشور من بی فرهنگن بهش میگن روشنفکر واقعا" جای تاسف داره
مامان جون نمی دونم که این چه حسابیه تا میخوایم دهنمون رو باز کنیم و به واقعیتای جامعه و بیعدالتیا اعتراض کنیم انگ روشنفکری و بی دینی و هزار تا چیز دیگه بهمون میچسبونن مثل اینکه تو این مملکت بی تفاوتی و سکوت بیشتر طرفدار داره
سما عزیزم نمی خوام متهمت کنم نه من نه بقیه دوستا
عزیزم این دیروز یکی از دوستام در حالی که دختر 15 ماهش رو صندلی ماشین همراهش بوده به اشتباه یه آقایی تو رانندگی بوق زده بوده
آقاهه که ظاهری ریشو و مشکی پوش و مثلا عزادار محرم بوده پیاده شده و شروع کرده واسه این بنده خدا عربده کشی و داد و بیداد
می گفت دخترش داشته گریه می کرده و ترسیده بوده
بنده خدا بدجور ترسیده بوده
درسته از نظر انسانی به اینا نمیشه گفت مرد
ولی نهایتا ما زناییم که باید از اینا آسیب ببینیم
نمی دونم چقدر اعصاب دوستم بهم ریخته بود
الهی!
دوستای گلم این متن در رابطه با جامعه خاصی نیست
چرا جو گیری می کنید؟
الهی!
مامان پویا کسی حرف بی دینی نزد!!!!! اصلا" ربطی به دین نداره دارم میگم این بدی ها خیلی جاهای دیگه هم هست ولی ما فقط میگیم تو ایرانه

خب هر کی نظرشو میگه چرا میگی سکوت مگه کسی جلوی حرف زدنتو گرفته یا کسی جلوی انتشار این مطلب رو گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حرف رو داری میزنی اونوقت دم از سکوت میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2706