2733
2739
سلاااااام
لطفا اگه تست های غربالگری رو انجام دادین و ریسک بالایی برای سندروم ها یا نقص لوله ی عصبی داشتین از مراحل و آزمایش های تکمیلیش بگید
آز من ریسک بالایی در نقص لوله ی عصبی داره که دکترم که خیلی هم بهش اعتماد دارم گفته قبل از هر آزمایشی یه سونوی مخصوص ژنتیک انجام بدم و اگر اون سونو وجود مشکل رو تایید کرد دنبال مراحل بعدی برم
نگرانم لطفا اگه موارد مشابهی هست یا بوده برام بگید
چقدر دوست داشتنی هستند ، آدمهایی که شبیه حرف هایشان هستند ....
دکترت درست گفته
من یکی از دوستانم این مشکل رو داشت ولی در مرحله آخر معلوم شد که مشکلی نبود و فقط بخاطر سن بالاش بود
مرحله آخرش تست مایع امینیوتیک هست که از طریق که آمپول مخصوص که می زنن به شکم معلوم می شه
بازهم عزیزم اصلا نگران نباش الان خیلی علم پیشرفت کرده و مشکلی برات به وجود نمی آد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

منم ریسک1 به 120 لوله عصبی داشتم.33سالمه.یه سقط هم داشتم....یه دکتر بی انصاف که در نبود دکترم پیشش رفتم شوک و فشار عصبی بدی بهم وارد کردو میخواست ازم تست آمینوسنتز بگیره.اما با مشاوره ژنتیک توی شهرک مشاوره کردم.مشاور اونقدر از این پیشنهاد دکتر عصبانی شد که اسمش رو پرسید .گفت برای این در صد ریسک که آمینو نمیکنن خانوم.چون سن بارداریم هم بالا بود(24 هفته بود و دیگه اگه تشخیص هم میدادن برای اقدام دیر بود.)فراموشش کردم و به خدا سپردمش..................تمام امیدم به اراده خداست......شما ریسکتون چنده؟
2731
سلام منم موقع بارداری 29 بودم و ریسکم 287 بود که انواع آزمایشات رو دادم (آزمایشگاه نیلو بالاتر از بیمارستان دی که تخصصی و نتیجه به آلمان ارسال میشه و ار اونجا هم تاییدیه میدن) و همچنین سونو4بعدی که حتی چهره نی نی رو هم کاملا تشخیص میده برای آمینو هم تصمیم گیری با خودم بود دکترا می گفتن 99 درصد سالمه اما واسه 1 درصد می تونی این کارو بکنی تازه من هفته 29 بودم (وااااااااای که چه خاطرات بدی) همش از دوران بارداریم استرس یادمه و گریه هام و شب بیداری.....اما وقتی دیدم که کسایی که اونجا بودن یا ریسک های 2!!!!!!! و 5!!!!!! یه توکل به خدا کردم و.... خدا رو شکر که دخمل گلم الان صحیح و سالم خوابیده ،مثل اینکه تب این موضوع همه گیر شده چون جدیدا من خیلی می شوم .انشا اله که نی نی شما هم سالمه .ریسک شما چنده؟ راستی حتما خبر سلامتی نی نی رو اطلاع بده
منم الان خیلی نگرانم .اما بهش فکر نمیکنم...........روزای شیرین حاملگیم کوفتم شد..............جرات نداشتم از حاملگیم خوشال باشم...............اما الان 1 ماه دیگه مونده ....برام دعا کنید..............................هیچوقت دکتر نادری توی بیمارسستان صارم رو بخاطر اون استرس و پیاز داغ کردنش نمیبخشم..............بعد ها فهمیدم آمار آمینو سنتز کردنش از همه دکترا بالا تره.هر روز آخر وقت 6-7 نفر تو نوبت داره
عزیزم نگران نباش بعضی از این دکتر ها فقط به خاطر پول این حرف ها رو می زنن وگرنه اصلا تست روتینی نیست .
من هم دکترم اولی که پیشش می رفتم خیلی پولکی بود هر کاری می کرد تا از جنین من یک ایرادی پیدا کنه و من رو بفرسته یا سونوگرافی یا آزمایش یا چیزهای دیگه که خدا رو شکر هیچ بهانه ایی هم دستش نیامد .
ریسک من یک به 1200 بود فکر کنم .که مشکلی وجود نداشت .
من خیلی ها رو شنیده ام که آزمایششون اینطوری بوده و آمنو سنتز انجام دادند و مشکلی نبوده . فقط به خاطر پولشه که دکترها اینقدر گنده می کننش .
ولی بازهم پی گیر باش تا خیال خودت راحت بشه .
2738
مامانی خوشگل سلام. عزیزم من ریسکم 1 به 27 بود. از همه شما بیشتر بود. من در آزمایشگاه نیلو آزمایش دادم. نتیجه در آزمایشگاه نیلو به آلمان ارسال نمیشه. همون روز جوابش رو به من دادن. دکتر آزمایشگاه بهم گفت بهتره با دکترم مشورت کنم چون ریسکم بالاست و باید آمینوسنتز بشم. من هفته 13 بودم. توی تعطیلات عید پارسال بود. هیچ وقت اون روزهای لعنتی رو فراموش نمی کنم. عروسی تنها خواهرم بود. همه اون روزها که باید با شادی همراه می بود به من زهر شد. وقتی از آزمایشگاه برگشتیم من و همسری داشتیم گریه می کردیم. وای! خیلی روزهای بدی بود. با نظر دکترم (خانم دکتر کرم نیا از بیمارستان صارم) من آمینوسنتز شدم. اصلا ناراحتی نداشت. خیلی خوب خودش برام انجام داد. دو هفته بعدش جوابش اومد. دختر گلم سالمه سالم بود. مطمئن باش هیچ مشکلی نیست. توکل کن به خدا عزیزم.
سلام.
من دوقلو باردارم. الان 25 هفته و 5 روزه هستم. من هفته 13 سونوی nt انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم. دکترم همراهش آزمایش خون برام ننوشته بودن. الان که پیش یک دکتر دیگه رفتم بران تست غربالگری نوشتن ولی گفتن الزامی نیست که انجام بدم. حالا سوال من اینه که: 1- هفته 26 برای انجام این تست غربالگری دیر نیست؟ 2- آیا به خاطر اینکه دوقلو باردارم برای این تست احتمال خطا وجود نداره؟ چون من شنیدم برای دوقلوها احتمال خطا داره.
در کل میخوام بدونم به نظرتون لازمه که این تست رو الان انجام بدم یا دیگه فایده ای نداره؟

سلام دوستان ........ من هم آمنیو سنتز کردم با احتمال خطر 1 به 50 به نظر من که انجام این آزمایش اصلا چیز بدی نیست ....خیال ادم راحت میشه ... به نظر من با اینکه کمی هزینه داره ولی انجام دادنش خیال ادم رو راحت کنید ... خدای نکرده .. خدای نکرده اگر جنین مشکلی داشته باشه و به دنیا بیاد عواقبش خیلی بدتر است .
البته ریسک سقط در امنیو سنتز هم 2 % است .
بهاره جون به نظرم با یه دکتر دیگه هم مشاوره کن
مامان جونی و بابین ریسک من 1 به 5 هست
ولی دکترم خیلی امیدواری داد و گفت اول فقط یه سونوی ژنتیک پیش دکتری که معرفی کرده انجام بدم و نگران نباشم
اگه اون سونو مشکل داشت بعدا اقدام کنم برا راه های دیگه
امروز وقت سونوم هست برام دعا کنید
راضی ام به رضای خدا
چقدر دوست داشتنی هستند ، آدمهایی که شبیه حرف هایشان هستند ....

سلام خانم های عزیز ؛ من هفته ۱۸ ام هستم تست و آز نوبت اولم خوب بود ولی دیروز جواب آز یکی از فاکتورها ریسک یک به ۲۰۰ داره ؛ خیلی نگرانم از دیروز از تصور مشکل بچه استرس دارم و اشک ریختم دکتر رفتم گفت دیگه ۱۸ هفته زیاد لزومی به انجام ceel freeتست دی ان ای نداری برای اطمینان انجام بدی خوبه ؛ ولی سونو برو امروز رفتم دکتر شاکری گفتم هیچ مشکلی نداره ؛ اصلا نمیدونم چکار کنم ؛ هزینه آمینوسنتز و سل فری هم بالاست ! البته اگه فایده داشته باشه انجام میدم ولی هینجوری پادرهوا موندم با اضطراب 

2706