2737
2734
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
فکر کنم رتبه تو منطقه هم داریم رتبه تو کشور رتبه تو منطقه چه فرقی داره

شهر های ایران به ۳ منطقه تقسیم میشن ، تهران ۱ شیراز ۱ مشهد ۱ دزفول ۲ بوشهر ۲ و ...
بین منطقه ۲ مقایسه شی مثلا (یعنی همه منطقه ۲ های کشور)
کشوری هم یعنی بین همه متقاضی های کشور

این تاپیکو ببینید ---> چرخ خیاطی 
منطقه ها چه فرقی دارن

بر اساس امکانات و محرومیت
مثلا برازجان - چابهار اینا منطقه ۳ و ضعیفن ! اما نخبه زیاد دارن ولی امکانات تحصیلی کمه
منطقه ۱ کلان شهر هان مثل شیراز و تهران و تبریز و امکانات بیشتره پس رقابت خیلی سخت تره
منطقه ۲ هم میانه هست 

2740

یه رتبه کشوری داریم یه رتبه تو سهمیه 

اگه جزو شهرهای با امکانات بالا باشی مثل تهران و شیراز و تبریز و...سهمیه یک هستی اکه جزو مناطق متوسط باشی سهمیه دو و اگه جزو مناطق محروم باشی سهمیه سه 

البته تو قبولی دانشگاه های دولتی موثره خیلی 

من که حقوق شهید بهشتی خوندم خیلی از بچه ها شهرستانی بودن واسه همین سهمیه بندی البته یه سهمیه هم واسه شهدا و یه سهمیه هم واسه اتباع خارجی داریم 

هیچ وقت فکر نکن خدا فراموشت کرده ،خدا به همه کس و همه چیز حواسش هست ❤️
اینم یه جور سهمیه است. مثلا کسی که از منطقه ۳ آزمون بده، چون مناطق محروم تر و دربرمیگیره، براش کمی ا ...

تعداد منطقه ۳ ها بشدت زیاده ! و الان نسل کلاس و .. هست ، درسته این امکان هست ولی باید براش حسابی بجنگی و کنکورشو هم راحت نیست .  الان کلاسای پروازی میرن یسریا