2733
2734
عنوان

مرکز پایش رشد

6074 بازدید | 8 پست
سلام به همه مادران عزیز
آیا کسی تابحال از خدمات مراکز پایش رشد کودک استفاده نموده؟ نمی دونم چندتا مرکز در این زمینه وجود دارد، من با یکیش آشنا شدم که اسمش مرکز پایش رشد آفتاب هست.
ظاهرا پیشرفت کودک را از لحاظ توانمندیها بررسی می کنه و با بررسی روانشناسی کودک، نکات لازم را به مادر یادآوری می کنه.
ممنون می شم اگر کسی از خدمات چنین مراکزی استافده کرده یا اطلاعی داره، راهنمایی کنه که آیا مفید هست یا نه.

ممنون.
عزیزم من بچمو می بردم فایده ای نداره تازه بعضی چیزا یادم دادن که الان می گم خوب شد اجرا نکردم..خودت کتاب بگیر بخون و تا می تونی به بچت محبت کن..این تجربه من که واسه بچم پیش پایش رفتم و جزوه و سی دی دکتر هلاکویی هم بگیری خیلی خوبه..اون چیزای خوبی یاد میده...اما کتاب خوندم فهمیدم بهترین کس خودمونیم چون بچه نیازهاشو می گه مادره که می فهمه و فقط و فقط محبت و توجه حتی وقتی داره گریه می کنه و بهانه می گیره
در هیاهوی زندگی دریافتم: چه دویدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت. چه غصه هایی که فقط سپیدی موهایم را حاصل شد، در حالیکه قصه ای کودکانه بیش نبود. دریافتم:خدایی هست که اگر بخواهد می شود وگرنه نمی شود...به همین سادگی
من تو مرکز پایش آفتاب پیش خانم خسروتاش میرفتم. اونموقع مربوط به بیمارستان آتیه بود اگه اشتباه نکنم. ولی من راضی بودم. نمیگم نکاتی میگن که تو کتاب پیدا نمیکنی ولی خوب راهنمایی های خوبی میکنن. من راضی بودم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
مناین مرکز رو نمیشناسم.اما تجربه ی خودمو میگم.من اوایل خیلی به مشاور وروانپزشک اعتقاد داشتم وهر دفعه پول زیادی رو خرج این موضوع میکردم.اما بعدا دیدم بهترین مشاور خود پدر ومادر هستند.روانشناسا بیشتر فرزند سالاری رو پیشنهاد میدن..ما که تربیتمون داشت میرفت به سمت اشتباه.کتابهای خوب خیلی بهتر از مشاور هستند.روانشناسان در مواقع اضطراری بدرد میخورن.
ممنون از راهنمائی تون. پس دیگه بی خیال شم؟!
آخه بعضی وقتها (البته خیلی کم) پسر2.5 سالم کارهایی می کنه که معنی شو نمی فهمم! مثلا وقتی بعد از بازی باهاش، می رم به کار خودم برسم، میاد بهونه می گیره و کم کم شروع می کنه که دوستت ندارم و (با کمی رودربایستی) سعی می کنه منو بزنه!! یا موقع دوری از من یا باباش، نتونستم هنوز عادتش بدم که گریه نکنه!
یا مثلا اینکه آیا از این سن، شروع بکنم به آموزش انگلیسی یا نه؟
فکر می کردم یه روانشناس اینها رو بهتر متوجه باشه. ولی ظاهرا خیلی کارآمد نیست. درسته؟ پس چه کنم؟!
پایش به من گفت سه سالش که تموم شد بزارش کلاس زبان..اما بچه های خارجی دو زبانه از همون اول بار میان هیچ مشکلی هم ندارن...گلم هر روانشناس نظری داره خودت تحقیق کنی کتاب بخونی و با توجه به شرایط بچت بهتر می فهمی...
در هیاهوی زندگی دریافتم: چه دویدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت. چه غصه هایی که فقط سپیدی موهایم را حاصل شد، در حالیکه قصه ای کودکانه بیش نبود. دریافتم:خدایی هست که اگر بخواهد می شود وگرنه نمی شود...به همین سادگی
2740

سلام. ممنونم از راهنماییتون دوستان که خانم دکتر ساداتی رو معرفی کردین. من پسرم رو چند جا برده بودم. پرخاشگری شدید داشت و روابط اجتماعیش صفر بود. خانم دکتر ساداتی اول خواستن که یک تست بگیرن که من مخالفت کردم ولی گفتن متد کارمون اینجوریه. الان یک ماهه که بچم میره بازی درمانی. این بچه از این رو به اون رو شده. خانوم دکتر فوق العاده پرحوصله هست. انتهای جلسات بازی بدون اینکه هزینه اضافه بابت مشاوره دریافت کنه یک ربع یا بیست دقیقه به خانواده هم مشاوره میده که چجوری با بچه تا کنن. خانم دکتر ساداتی مرکز مشاوره بهارنو سر شهرآرا و نزدیک گیشاهستش. این شماره خود خانم دکتر هستش. البته وقتی میرین خودشم شمارشو بهتون میده که اگه مشکلی بود بهش بگید

۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

اینم شماره های کلینیکشون هستش

۸۸۲۶۷۰۴۰-۸۸۲۶۷۰۶۸