2737
2739

دوستای عزیزم سلام😆😜

من دخمل کوچولوم دو هفته از ۵ماهگیش میگذره از کی میتونم بهش غذا بدم 😍و مهم اینکه چی بدم!!؟؟؟

اگه دریغ کنین دعا میکنم فردا مادرشوهر مهمونتون باشه😂😂😂

و چه آرام دلم ••آشوب••است
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

پنج ماه کامل دیگه مشکلی نباید باشه

فرنی رقیق تر از حالت عادی

حریر بادام

همینا رو کم کم شروع کن

بهترین دیالوگی که توی عمرم شنیدم:امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...💔

سلام اگه رشدش خوب نباشه ازپایان چهارماهگی اگه خوبه ازپایان شش ماهگی بستگی به رشدش داره 

الهی راه هیچ کس به بیمارستان و مطب و درمانگاه و دکتر نیفته فقط اونایی که می خوان زایمان کنن برن به دل خوش برگردن لطفا برای سلامتی پدر و مادر منم دعاکنید الهی هیچ وقت استرس سلامتی پدر و مادرتون و نداشته باشید 

من ب دختر بزرگم از چهار ماهگی غذای کمکی دادم.از حریره شروع کردم.فکر کن وقتی شش ماهه بود وزنش هشت و نیم بود.الان هم ماشالا خوش هیکل و قد بلنده نسبت ب هم سن و سالهاش.البته دخترم مشکل گوارشی و اینجور چیزا نداشت.

خدا جونم! به خاطر همه ی نعمتهایی که به ما دادی،هزاران مرتبه شکررر  
2738

دعات نامردی بود

شروع کن حریره بادام بده،لعاب برنج بده،هفته دیگه آبگوشت به لعاب برنجش اضافه کن،هویج اضافه کن

جعفری چند پر

من برنجو میزارم بپزه با دال عدس آب ماهیچه هم میریزم روش میزارم آبش خیلی کم بشه بعد میکوبمش از صافی رد میکنم قشنگ با قاشق تو صافی همش میزنم که همه ی لعابش رد بشه

تقریبامیشه مثل فرنی بهش میدم

درمانگاه گفته هر دو روز یه چیز جدید بهش اضافه کن

ماش بریز،دوروز بعد لوبیا

من ب دختر بزرگم از چهار ماهگی غذای کمکی دادم.از حریره شروع کردم.فکر کن وقتی شش ماهه بود وزنش هشت و ن ...

من شیرم کمه ِ...تو4ماهه امروز اولین بارفرنی دادم بهش چن قاشق.

روزی چن بارمیتونم کمکی بدم؟؟؟

دعات نامردی بود شروع کن حریره بادام بده،لعاب برنج بده،هفته دیگه آبگوشت به لعاب برنجش اضافه کن،هویج ...

😂😂گفتم با این دعا فک نکنم کسی باشه که جواب نده

ممنون که اینقد کامل توضیح دادی ..

و چه آرام دلم ••آشوب••است
😂😂گفتم با این دعا فک نکنم کسی باشه که جواب نده ممنون که اینقد کامل توضیح دادی ..

خواهش میکنم عزیزم درکت میکنم آدم نمیدونه چیکار کنه

بعد کم کم سلیقه بچه میاد دستت

دختر من غذا آبکی رو بیشتر دوست داره

غذایی که یذره ترشی داشته باشه

یذره نمک داشته باشه بهتر میخوره

شیرین اصلا نمیخوره مثلا سرلاک،یا فرنی شیرین،هویجم حذف کردم

چند قطره لیموتازه براش بریز جذب آهنم بالا میبره

البته الان نه چون تا حالا بهش هیچی ندادی کم کم اضافه کن

از هر غذایی میخوری بهش بچشون

من از 3 ماهگی اینکارو میکردم

من شیرم کمه ِ...تو4ماهه امروز اولین بارفرنی دادم بهش چن قاشق. روزی چن بارمیتونم کمکی بدم؟؟؟

روزای اول روز دو یا سه مرتبه در حد دو سه تا قاشق مرباخوری.از روزای بعد میتونی چند قاشق بیشتر بهش غذا بدی 

خدا جونم! به خاطر همه ی نعمتهایی که به ما دادی،هزاران مرتبه شکررر  

معمولا پایان شش ماهگی باید شروع کنی

ولی میتونی از الانم شروع کنی

ی هفته فرنی بده هفته دوم حریره بادوم ک همون فرنیه وبدوم ک بادومو تو اب جوش بزار ی ساعت تا پوستش راحت کنده شه بعد اسیاب کن و موقع پخت فرنی بریز توش

هفته سوم سوپی ک‌شامل هویج سیب زمینی ی کوچولو برنجو ی تیکه خورشتی ماهیچه یا مرغاندازه همه اینا کم باشه ی بند انگشت مثلا سیب زمینی و هویج بعد بیشترش کن سبزی سوپم اخرای پخت اضافه کن

فقط ی چیز خیلی خیلی مهم از وقتی ک شروع کردی ب سوپ دادن میکس نکن غذاشو گوشت و سیب و هویج له که بعد پخت اضافه کن ب برنج

چون عادت کنه ب غذای میکس دیگه بعد ی سالگی ک باید غذای کامل بخوره خیلی ازیت میکنه 

اینا تجربه منه

خواهش میکنم عزیزم درکت میکنم آدم نمیدونه چیکار کنه بعد کم کم سلیقه بچه میاد دستت دختر من غذا آبکی ...

واقعا چرا انقدر زود شروع کردی

الهی راه هیچ کس به بیمارستان و مطب و درمانگاه و دکتر نیفته فقط اونایی که می خوان زایمان کنن برن به دل خوش برگردن لطفا برای سلامتی پدر و مادر منم دعاکنید الهی هیچ وقت استرس سلامتی پدر و مادرتون و نداشته باشید 
2706