2737
2739
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2848287 بازدید | 43008 پست

سلام رفتیم کوروش 420خرج شد(خیلی همه چی گرونه شکلات پارمیدا که قبلن 5000بود شده16000).از این خربد 150هزار مای بی بی پسرم شد

55هزار شکلات لواشک ذرت

30هزار غذای بیرون

200هزار قرعه کشی

75هزار تره بار همسرم خودش جدا داد

50هزارم ماست شیر دوغ و سرشیر خامه ..فطیروکلوچه اینم همسرم خودش داد

همسرم میگه دیگه نمیشه پول جمع کرد فقط باید بخوریم تا نمیریم

خرج خورد و خوراک و دکتر و . . ‌. بهمن ماه ۹۷۹ تومن شد،صد تومن از ماه پیش بیشتر شد

خرج امروز 

قلک بیمه ماشین ۱۰۰ تومن

روغن ماشین ۹۵ تومن

دانه و دارو مرغ مینا ۵۰ تومن

پولیش و ... واسه ماشین ۴۲ تومن

اینترنت خونه ۴۲ تومن واسه یک ماهمون

کفش واسه همسرم ۱۵۰ تومن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ساعر جون نظرت چیه خونه رو بیخیال بشی، با همون بیست تومن و یه وام با هر مبلغی که تونستی بگیری( هرچی بیشتر بهتر) یه ماشین بخری، بعدش انشالله مثلا یه سال بعد ماشینو بفروشی یکم بزاری روش بهترشو بگیری.

اینطوذی هم الان ماشین داری، هم متراژ خونت کم نمیشه

هم سال اینده ماشین قابل قبولی که میخوای رو داری

2731

دخترا ما یه جایی پیدا کردیم ماهی تازه روز میاره، قیمتاش به نسبت نزدیک خونه ،خوبه و مسئله مهمتر اینکه نزدیک خونه من هیچ جا ماهی تازه ندیدم ،همه یخ زده هستن.

ما گوشت قرمز کلا دوس نداریم خورشتا رو هم بیشتر خود خورشتو میخوریم تا گوشت. الانم که گوشت حالش خوش نیست و قیمتش داره مسخره بازی درمیاره، ما هم تحریمش کردیم و نمیخریم( دو سه بسته تو فریزر دارم که کلا دیر به دیر استفاده میکنیم و هنوز مونده)

الان رژیم غذاییمون با شیب ملایم داره به سمت ماهی و میگو میره، حداقل اگه پول میدیم مواد غذایی به درد بخور میخوریم.

کاشکی همه میتونستن مصرغ گوشتشونو کم کنن و خرید بیاد پایین تا قیمتا یه خورده منطقی بشه، ۳۰۰ هزار تن گوشت وارد کردن، جای اینکه قیمت بیاد پایینتر،بالاترم رفت، بسکه خرید رفته بالا.کاشکی یکم گوشت رو تحریم کنیم بازارش کم بشه قیمتش عادی بشه😳😶

دخترا ما یه جایی پیدا کردیم ماهی تازه روز میاره، قیمتاش به نسبت نزدیک خونه ،خوبه و مسئله مهمتر اینکه ...

منم خیلی چیزا رو مثله رب و گوشت قرمز رو فعلا تحریم کردم تا ببینم بعد چی میشه

همیشه خودم مهم ترم   

خانوما ازتون نظر میخوام؛

ما باید جابجا بشیم بزودی ولی اجاره ها وحشتناکه؛

خونه ی مادرشوهرم یه سویئت دارن طبقه همکفشون مامانم میگفت یه مدت برین اونجا

رفتم تو فکر واقعا

خونه کوچیکه؛یه خوابه؛آشپزخونه کوچیکه

کلا خونه ی دلخواه و مناسبی نیست اما اقلا اجاره نداره

هنوز ب شوهرم نگفتم؛میترسم پشیمون شیم

از طرفی میگم شاید اینجوری بتونیم یه خونه بخریم

خدایا آخه چیکار کنیم با این اوضاع😭😭😭😭😭

2740
ساعر جون نظرت چیه خونه رو بیخیال بشی، با همون بیست تومن و یه وام با هر مبلغی که تونستی بگیری( هرچی ب ...

عزیز دلم اون بیست تومنو باید بدیم جای قرضمون.تازه ۲۰ هم روش باید بذاریم

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد
دخترا ما یه جایی پیدا کردیم ماهی تازه روز میاره، قیمتاش به نسبت نزدیک خونه ،خوبه و مسئله مهمتر اینکه ...

ما که بدون گوشت نمیتونیم بگذرونیم😞 خودمم گوشتیم آخه.ضمن اینکه  آهن و پروتئینش لازمه برا بدن.کلیم خورش میشه باهاش درست کرد.البته بچه هام فقط آبش رو میخورن و چرخکرده رو.اما خب ماهی خیلی نمیخریم مگه گذرمون بیوفته.اما برا بچه ها ماهی کلیکا چون خیلی دوس دارن.

شما ماهی تازه رو از شهرک عربا میخری؟

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد

ولله هر چی تحریم شد گرونتر شد دریغ از ارزونی چون علت گرونی مردم نیستند مگه مردم چقدر جا دارند گوشت و مرغ بخرند؟؟؟؟ اونم با این قیمت ها همه مصرف شون رو پایین آوردند و این صادرات و واردات و سودجویی مافیاهای کالاهاست که باعث رشد قیمت می شه که از خودشون هستند و رانت اطلاعاتی دارند اینطور که معلومه دیگه روی ارزونی هیچ کالایی نباید حساب کرد اقلام خوراکی رو برای دو سه ماه تهیه کنید دیگه واقعا نمی شه مدیریت کرد بیخودی نیست ما رو با ونزوئلا مقایسه می کنند می خوان‌همین بلا رو سرمون بیارند

ولله هر چی تحریم شد گرونتر شد دریغ از ارزونی چون علت گرونی مردم نیستند مگه مردم چقدر جا دارند گوشت و ...

دقیقا همینطوره

مگه خاویار یا یه تعداد جنسای لاکچری رو مردم میخرن که گرون گرونتر هم میشه

درسته تقاضا هم مهمه ولی الان همین پوشک رو در نظر بگیرید بعد گرون شدنش خیلیا رو اوردن به کهنه ولی ارزون نشد

کلا شرایط خوبی نیست

ادم میترسه از خونه بره بیرون،لیست خرید و قیمتهای نجومی...

سلام دوستان روزتون بخیر😍دوستان ما این ماه ۷۰۰ آقا شوهر خرج ماشین کرد تا حقوق دادن اینم از ۱ تومن عیدی!۸۰۰ هم خرج دندون پسرم شد که از کسی پول میخواستیم با اون دادیم ۱تومن قرضمون هم رفت! الان ۱میلیون هفتصد داریم این ماه که باید خرج ماه و تا حقوق بعدی و لباس بیرون خودم پسرمم هم بخرم!!!چکار کنیم واقعا اعصابم خورد شد پول الکی میره همه چی گرون شده😑وسائل خونه همه چی دارم میوه اینا سیب زمینی -جز مرغ😶..شوهرمم دوهفته نیستش دلم میخواد همه خرید ام کنم خرج ماه هم کم نیاریم🤔یعنی میشه؟؟کسی راهکاری داره

سلام 

من امروز با این تاپیک آشنا شدم میش یکم توضیح بدین در موردش؟من عقدم و میخایم عروسی کنیم اما مشکلات مالی نمیذاره 😢

یه تازه عروسم و عااااشق کارمم ،تو طب سنتی میتونم بهتون مشاوره رایگان بدم hakim_herb  اینم پیجمونه،خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم ،همسرم طب سنتی خونده و منم دستیارشم 😍😍😍
2706