2733
2739
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2846964 بازدید | 43008 پست
اخه اشناس قبل ما ی خونواده دگ 40 تومن طلا خریدن چون دست دو بود فاکتور نداد خدا کنه من گرمشو اشتبا ک ...

واقعا ۴۰۰ سوت شده ۷۰۰ تومن؟؟؟؟؟؟

من ۵۰ روز پیش یه ۴۰۰ سوت خریدم ۴۶۰ تومن حساب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه میشه توی ۵۰ روز انقدر تغییر کنه؟؟؟؟

سلام خانما

خوووبین

من تازه تاپیک رو دیدم

چه خبره اینجا 

یکم از برنامه ها بگین

منم می خوام بیام و باشم 

کدام دانه فرو رفت در زمین که نَرُست    چرا به دانه انسانت این گمان باشد.   مولانا جانم ❤️🍃

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

پریوش جان مبارکت باشه، اما حتما فردا برو ازش فاکتور بگیر ، طلای بدون فاکتور رو هیچ کجا نمیتونی بفروش ...

دقیقا

من ۲۰ روز پیش مامانم یه ۹۰۰ سوت داشت بردم پیش همین اقا بخدا ۲۵ تومن کم کرد ازم برداشت

امشب کاپشن دخترمم خریدم ۳۰۰ فکرم راحت شد یکم

سلام. 

89 خرج خونه فروشگاه

فردا مهمون دارم امروز رفتم و سعی کردم فقط چیزایی که واقعا نیاز هست خرید کنم. اما باز یه نوشابه اضافه برداشتم اما چون مهمون دارم اشکال نداره. فردا سوپ شیر و اکبر جوجه درست می کنم یه پذیرایی بی نقص. میوه ندارم باید فکر کنم چی بخرم که کم هزینه دربیاد. 

زندگی منشوری است در حرکت دوار
2728

سلام گلای تو خونه...

خب ما امروز رفتیم بیرون و من امروز رو با ۱۱.۵۰۰ به خیری گذروندم😂😂🤣🤣🤣

همه چیزو از خونه باخودم برده بودم فقط دوغ و پفک گرفتیم که شد ۱۱.۵۰۰

خدایا شکرت

همسرم تو تمنای منو یار منو جان منی.
سلام خانوما من دیشب باهمسرم حرف زدم ک از این ب بعد پولی ک حداقل تا ده پونزده روز لازم نداریمو(چون ما ...

حتماااااا  ازشون  فاکتور بگیر

من  هم دست دوم  خزیدم  ولی فاکتور گرفتم  ربطی  نداره  اصلاااا

خانما بابت سکه پارسیان     من چند روز پیش از  زرگری که مشتریش هستم پرسیدم اگر بخام ماهی یک یا دومیلیون طلا پس انداز کنم چی بخرم ک گفت  پارسیان. من‌اونموقع دو تومن داشتم ک گفت ۳ تا ۶۵۰ سوتی بهت میدم. موقع فروشش از هرکدوم ۵ تومن کم میکنم. ولی من چون هیچدفه پارسیان نگرفتم و نفروختم نتونستم باور کنم ک واقعا موقع فروش فقط ۵ تومن کم کنه. بنابراین یه مدال بدون اجرت برداشتم. 

پریوش جون و بقیه دوستان لطفا موقع خرید طلا  وقتی طلا را توی ترازو میزارن دقت کنید ک از قبل ترازو صفر باشه و وزن طلا را بخاطر بسپارید یا یادداشت کنید. من اینسری بهم فاکتور نداد و گفت چون دست دومه و مالیات میگیرن و از این حرفا. و گفت فاکتور فقط برای این هس ک مشخص باشه طلا دزدی نباشه. منم سخت گیری نکردم ولی اطلاعات طلا را توی کاغذ برام نوشت.وزن طلا  قیمت روز طلا  و قیمت کلی . بهرحال من ک همونموقع ماشین حسابم میارم بیرون و یه حساب کتابی هم میکنم. ک بفهمم راست گفته یا نه. خلاصه اینکه حواستون جمع کنید طلای دست دوم نهایت گرمی ۵ درصد اضافه میشه. ولی زرگر من گرمی ۵ تا ۱۰ هزار تومن ک باز خیلی ارزونتر از ۵ درصد در میاد. 

پریوش جان شما هم صبح برو دقیق گوشوارتو وزن کنه  اگر تونسی ک فاکتور بگیر. اگرم نشد موقع فروش برو پیش خودش. موفق باشید

2738
خانما بابت سکه پارسیان     من چند روز پیش از  زرگری که مشتریش هستم پرسیدم اگر بخام ما ...

حالا یادتونه من ماه قبل سه تا پارسیان گرفتم اون موقعه گفت همین الان بخوای بفروشی رو هر کدوم 20 تومن ضرر می کنی. دفه بعد که رفتم حلقه بگیرم سکه ها رو بردم و برادرش بود گفتم میخوام عوض کنم گفت رو هر کدوم 40 ضرر می کنی گفتم چرا دادشون گفته 20 تومن!!!! گفت 20 تومن اجرت 20 تومن کسری و اینا بعد وقتی دید من ناراحت شدم گفت که حالا بیار حساب کنم الان چون طلا گرون شده یکیش جبران شده!! اما چی بگه آدم خیلی بده اصلا دیگه بهشون اعتماد ندارم اون رو سکه ها که 240 ضرر کردم و اونم از حلقه که 400 باز ضرر کردم. 

زندگی منشوری است در حرکت دوار
واقعا ۴۰۰ سوت شده ۷۰۰ تومن؟؟؟؟؟؟ من ۵۰ روز پیش یه ۴۰۰ سوت خریدم ۴۶۰ تومن حساب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه میش ...

بله منم تعجب کردم البته خودم دیروز یه 250 سوت و گرفتم 380تومن

سلام👋 این روزا حال روحی خوبی ندارم میشه یه صلوات برام بفرستین?🙏ضمنا هرکیو میبینم دعا میخواد یا صلوات همیشه فرستادم🌹دوستتون دارم❤
حتماااااا  ازشون  فاکتور بگیر من  هم دست دوم  خزیدم  ولی فاکتور گرفتم &nbs ...

بهش زنگ زدیم خانوما گفت ک طلا ی دست دو رو نمیدونم یک و سیصد و خورده ای حساب کرده که در نهایت با کلی ضرب و جمع شده 1480 که ضربدر 4 میشه ششو صد البته اون خیلی کامل توضیح دهد شوهرم همینقد متوجه شده بود

دیگه نمیدونم

فاکتورشم قرار شد شنبه بریم بگیریم

سلام👋 این روزا حال روحی خوبی ندارم میشه یه صلوات برام بفرستین?🙏ضمنا هرکیو میبینم دعا میخواد یا صلوات همیشه فرستادم🌹دوستتون دارم❤
خانما بابت سکه پارسیان     من چند روز پیش از  زرگری که مشتریش هستم پرسیدم اگر بخام ما ...

مرسی عزیزم بله بالاتر توضیح دادم قراره شنبه فاکتورشو بگیریم چه داستانی شد این طلای ما😣

اگه درست باشه و 5 تومن ازت کم کنه که عالیه والا اینجا 200 تومن کم میکنن انگار

راستی خانومایی ک واسم حساب کردین میشه فرمولتونو بگین منم یاد بگیرم واسه ی بار دیگه

ولی فک کنم ربع و اینا از همش بهتر باشه چون قیمتش همه جا مشخصه

حالا یادتونه من ماه قبل سه تا پارسیان گرفتم اون موقعه گفت همین الان بخوای بفروشی رو هر کدوم 20 تومن ...

چرا ۲۴۰ ت؟

خانما حساب کتاب طلا کاری نداره  یاد بگیرید

من با ذکر مثال یادتون میدم. اینکار توی خانواده ما موروثی هس و هممون متوجه میشیم. بطوریکه گاهی فامیل میخان مارو با خودشون ببرن خرید ک یدفه کلاه سرشون نره🤣

هر ۱۰۰۰ سوت یک گرمه. هر گرم طلای عیار ۱۸  قیمتش ببینید چنده. مثلا امروز ۱۳۵۰،۰۰۰ تومنه. وزن طلا هرچی بود  ضربدر قیمت طلای ۱۸ کنید( قیمت یک گرم طلای ۱۸ ک گفتم مثلا ۱،۳۵۰،۰۰ تومنه) 

فرض کنید یه گوشواره خریدید به وزن ۳ گرم. 

۴،۰۵۰،۰۰۰ =   ۳× ۱،۳۵۰،۰۰۰     

پس وزن خالص طلا  ۴،۰۵۰،۰۰۰   تومن میشه.   هرقیمتی بالاتر بهتون گفت  یعنی مازاد برقیمت طلا داره بهتون میگه

فرض کنید فروشنده قیمت گوشواره را بهتون ۴،۶۰۰،۰۰۰ تومن گفت. شما برای اینکه ببینید خوب گفته یا نه

؟؟؟؟     باید قیمت نهایی ک زرگر بهتون گفته را از قیمت خالص طلا کم کنید  بعد عددی ک بدست میاد را بر وزن طلا تقسیم کنید  اونوقت متوجه میشید بابت هر گرم چند میگیره.   پس ما قیمت نهایی طلا (۴،۶۰۰،۰۰۰  تومنه) از قیمت خالص طلا( ۴،۰۵۰،۰۰۰ تومنه) کم میکنیم ک جوابش میشه؟؟ ۵۵۰،۰۰۰ هزار تومن

بعد ۵۵۰،۰۰۰ تومن را بر وزن گوشوارمون ( ۳ گرم) تقسیم میکنیم. میشه ۱۸۳،۰۰۰ تومن‌ . یعنی فروشنده بابت هر گرم طلا  مبلغ ۱۸۳،۰۰۰ تومن بالاتر از قیمت خالصی یا قیمت تابلو از ما میگیره😳 ک با این حساب اگر طلای نو باشه ک خیلی گرونه و اگر طلای کهنه یا دست دوم یا بدون اجرت باشه بیینهایت گرون گفته😏       توی شهر ما برای مثال بالا نهایت گرمی ۵ تا هزار بالاتر از قیمت طلا حساب میکنن.یعنی قیمت نهایی گوشواره میشه ۴،۰۸۰،۰۰۰ هزار تمن. 

امیدوارم دوستان متوجه بشین.سعی کردم کامل توضیح بدم.موقع خرید خودتونم حساب کنید بفهمید چخبره

البته برای اینکه راه بیفتید چند نمونه خودتون مثال بزنید  و تمرین کنید تا دستتون بیاد😊.‌موفق باشید

بهش زنگ زدیم خانوما گفت ک طلا ی دست دو رو نمیدونم یک و سیصد و خورده ای حساب کرده که در نهایت با کلی ...

عزیزم  میشه ۵۹۲۰

نه  ۶و سیصد

حواستون  به عدد ها  باشه  و حتما  فاکتور رو گرفای هنون داخل  مغازه  ماشین حساب  بزن

2706