2737
2734
سلام به همه؛
من یه دختر دو ونیم ماه دارم ، بر خلاف میلم تو ٢٥ روزگیش بهش پستونک دادم که خیلی سریع گرفت و با اشتیاق هم مک زد، تو روزهای بعد هم وقتایی که نمیتونستم آرومش کنم به خاطر دل پیچه هاش ، تا پستونک میذاشتم تو دهنش آروم میشد. این شد که کم کم انگار با پستونک آشنا شده و بهش عادت کرده. برای خوابیدنش و آروم شدنش باید حتما پستونک بدم. هیچی دیگه رو قبول نمیکنه. البته یه تشک بازی داره که خیلی باهاش سرگرم میشه و خیلی هم علاقه داره به اینکه کسی باهاش حرف بزنه، اما اگه هدفش گرفتن پستونک باشه به هیچ چیزی راضی نمیشه و خونه رو رو سرش میذاره!!!
حالا حرف من اینه که خیلیها تا میبینن پستونک دادم گفتن برای فک و دندونش ضرر داره ، تو اینترنت هم اکثرا میکن ندین! دکترش هم گفته ترکش بدم! اما مگه میشه!!!! یک روز هم که به زور مدام راه بردنش و تحمل گریه هاش تا شب بهش پستونک ندادم ، فرداش باز چند نفر پیدا شدن که گفتن پستونک مادر دومه به بچه آرامش میده، چرا نمیدی بهش اذیت میکنیش؟؟
تورو خدا اونایی که پستونک دادن بیان نظر بدن و بگن که آیا مشکلی واسه بچه شون در آینده پیش اومده یا نه؟
البته من خودمم بچه گی هام پستونکی بودم ولی هیچ مشکلی ندارم.
دم همه دوستاى مجازى گرم!!!
من پستونک دادم خیلی هم راضیم هیچ مشکلی هم نداشت تا تا 3 سال و نیمگی هم میخورد فقط مواظب آلودگیش باش که زمین افتاد دوباره نکنه تو دهنش وقتی هم با بند بهشون آویزوونه موقعی که خم میشن میماله اینور و اونور من تند تند عوض میکردم همه رو هم نگه داشتم !!! به نظرم اینکه به خاطر پستونک راحت میخوابید و منم راحت میخوابیدم و انرژی میگرفتم مهم تر هستش
آخی.... عزیزم..اینقدر نگران نباش. بچه داری در انظار عمومی(!) همینه دیگه.... هر کاری بکنی یه سری معترض داری! :))
من به پسرم از همون هفته های اول پستونک دادم.... به خاطر علاقه شدیدش به مک زدن که شامل تمام ساعات روز می شد! اما خودش به صورت خودجوش(!) از 6-7 ماهگی دیگه پستونک نخورد!
بچه هایی که فقط شیر مادر می خوردن، معمولن زودتر و راحت تر پستونک رو بیخیال میشن انگار... یعنی ترجیح میدن مامانشون نقش پستونک رو هم بازی کنه! :دی
به هر حال این همه پستونک ارتودنسی و این هم بچه پستونکی... آخر آخرش اینه که در نوجوانی ارتودنسی باید بکنه، که اونم خدا رو شکر 90 درصد بچه ها دارن میکنن!
مهمترین نکته اش اینه که خیلی مراقب تمیز بودنش باشی... چون خیلی راحت باعث انتقال آلودگی میشه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

وای پستونک خیلی خوبه
مامان من که تو 5 روزگی چپوند تو دهن دخترم
هرچی یکی از خواهرم گفت نده مامانم گوش نکرد و واقعا ازش ممنونم
واقعا بچه ها بعضی مواقع نیاز به مکیدن دارن
شما که نمیتونی 24 ساعت سینه هات رو دهنش بذاری
به نظر من که با خیال راحت بهش بده
خدا جونم سلامتی همه اعضای خانواده ام...سلامتی همسرم و تمام زندگیم دخترم و توراهیم پسرم...ایشاالله به سلامتی در آغوشش بگیرم و برای هردوشون مادری کنم...محتاج دعا دوستان هستم
2728
من به دختر دادم و بر خلاف اون چیزی که فکرش رو می کردم و ناباورانه حدود 2 سال و نیمگیش سر پستونکش که یه کم پاره شد گفت این بده و دیگه نخورد
دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است: السلام علیک یا علی بن موسی الرضا*** اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍ مِنْ اوْلیائِکَ
من به دخترم ندادم. الان نزدیکه سه سالشه.خیلی ها گفتن بده ولی با اینکه زحمتم بیشتر بود ندادم.الان دو روزه دارم تلاش میکنم به پسره یه ماهم بدم. یه کم عذاب وجدان دارم ولی فکر میکنم هر دو بیشتر آرامش داریم.
عزیزم منم مشکل شما رو داشتن .آنقدر اطرافیان گفتن نده (مخصوصا مادر شوهر) که ازش گرفتم اونوقت بچم شصتش رو خورد .الان 4 سالشه هنوز موقع خوابیدن شصت میمکه .بنظر من اگه بچت علاقه داره به مکیدن حتما بش بده .
من چون سرکار میرفتم خواهرم به پسر اولم داد اونم وقت خوابش که من نبودم اما تا 1 سالگی دیگه نخورد نه شیشه نه پستونک
پسر دومم هم الان 7 ماهشه شوشو نذاشت بهش بدم هنوز سر این موضوع دعوا داریم منم میترسم بدم بعدنتونم ازش بگیرم
اما یه روانشناسی میگفت بچه هایی که علاقه به مک زدن زیاد دارن بهشون پستونک بدید که ارضا بشن چون درغیر اینصورت عادت به خوردن دست پیدا میکنن واینکه پستونک رو میشه از بچه جدا کرد اما دست همیشه همراهشه
کلا موافقم اگه ببینم پسرم میخواد دست بخوره بهش میدم
زمین گرد است جایی که به نظر پایان میرسد شاید نقطه ای برای شروع باشد
2738
عزیزم منم پستونک دادم و خیلی هم راضی بودم به توصیه یکی از دوستان قبل از یکسالگیش هم دیگه از پستونک گرفتمش خیلی هم راحت بود
همسر مهربونم (امیر) و تموم زندگی من (دیانای)خوشگلم عاشششقتووونم
آره الی جون شنیدم. اما یکی از دلایلش اینه، به حالت خوابیده هم شیر دادن باعث عفونت گوش میشه و خیلی دلایل دیگه.....
ولی پستانک ندادن هم باعث ضعف اعصاب مادر و بچه میشه !!!! خخخخخخخخ اینم حساب کنن دیگه!!!! :)))
دم همه دوستاى مجازى گرم!!!
2706