2733
2734
عنوان

شنبه عیده ها

| مشاهده متن کامل بحث + 774 بازدید | 71 پست

خدا و پیغمبر و اماما همه میگن ماه رمضون 30 روزه نه 31 روز نه 29 روز

از اینکه زنی دیوانه وار با تو بحث می کند خوش حال باش!دنیای زن ها کاملا متفاوت است؛ زن اگر سکوت کردبدان سکوتش نشانه ی پایان توست

عید همگیتون مبارک باشه ممنونم بابت همفکری

ان مع العسر یسرا..........من بزودی و به لطف خدای مهربونم مادر میشم.خدایا شکرت میدونم که ناامیدم نمیکنی میشه صلوات بفرستین ..‌‌‌‌‌

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من چرا به نتیجه نمیرسم ؟ خیلی اختلاف نظر هست اخه . سایت تبیان اینو نوشته 

رؤیت هلال از امور تقلیدی و فتوایی نیست، مگر این كه مرجعی در مقام حكم اعلام كند ماه رؤیت شده است، كه این موضوع در زمان بسط ید یك مجتهد برای سایر مراجع، خلاف قدر متیقن است و مجتهدان دیگر باید احتیاط كنند.

حضرت امام نیز در تحریرالوسیله می فرمایند: «لا تختصّ حجیه حكم الحاكم بمقلدیه بل حجه حتی علی حاكم آخر(??) ؛ حجیت حكم حاكم در اعلام عید فطر، به مقلدان خود اختصاص ندارد، بلكه نسبت به حاكم دیگر نیز حجت است.»

با توجه به این كه اعلام حلول ماه نو از مقوله حكم و از مختصات حاكم اسلامی است، حق این است كه مجتهدان دیگر باید جانب ولی فقیه را رعایت كنند و در اعلام عید برای دیگران یا اقامه نماز عید، احتیاط لازم كنند. بنابر این ملاكات فقهی كه برشمردیم، می توانیم چنین نتیجه بگیریم :

?- نظریه مراجع چون بر مبنای رؤیت شخصی نبوده است، برای ولی فقیه حجت نیست، ولی حكم ولی فقیه برای مراجع و مقلدان آنها حجت است.

پس چیکار کنیم؟میش مرجعمونو الان عوص کنیم؟کی بهتره؟

من یه مدت خیلی تحقیق کردم تو علم و تقوا واقعا اعلم هست آقای سیستانی

ان مع العسر یسرا..........من بزودی و به لطف خدای مهربونم مادر میشم.خدایا شکرت میدونم که ناامیدم نمیکنی میشه صلوات بفرستین ..‌‌‌‌‌
من چرا به نتیجه نمیرسم ؟ خیلی اختلاف نظر هست اخه . سایت تبیان اینو نوشته  رؤیت هلال از امور ت ...

من حرف امام خمینی رو میگرم . مرجعم همون ایت الله سیستانی هستند ولی در این مورد مساله تقلیدی نیست ، اثبات شدنیه ! که حتما برای حاکم شرع با دلیل اثبات شده رویت هلال.

من اصلا برام سخت نیس فردارم بگیرم کلا روزه رو خیلی دوس دارم فقط مشکلم اینه که الان به کسی یا جایی دسترسی ندارم بپرسم واقعا باید بگیرم یا نه تا صبح

من یه مدت خیلی تحقیق کردم تو علم و تقوا واقعا اعلم هست آقای سیستانی

بله ولی مساله اینه که رویت هلال دیگه تقلیدی نیست . باید ثابت بشه . به نظر من در این مورد ایت الله خامنه ای مورد اطمینان هستند و حتما بهشون اثبات شده . بنا رو بر تواتر میذاریم 😎 و ما هم عید میگیریم 

خدا و پیغمبر و اماما همه میگن ماه رمضون 30 روزه نه 31 روز نه 29 روز

این دیگه ازون حرفا بود .لطفا به اماما دروغ نبندید.اگه حدیثی دارین بگین اگه نه اینطوری  نگین.بر اساس رویت هلال ماه هست نه یک عدد از پیش تعیین شده

تیکر پسردار شدنمه.دعا کنید واقعی بشه خداجووونم ؛تو رو به آبروی ۵تن آل عبا؛به جان ابوالفضل به تنهایی حسین به لب های تشنه رقیه و سکینه به گریه های بی تاب علی اصغر یه پسر سااالم و صآلح و خوشبخت نصیب منو شوهرم کن
بله ولی مساله اینه که رویت هلال دیگه تقلیدی نیست . باید ثابت بشه . به نظر من در این مورد ایت الله خا ...

آخه تو سایتش یکی همنو پرسیده گفته نه مساله تقلیدیه

دوستای گلم که مقلد آقای سیستانی هستید به نظر من امروزو نیت روزه کنید بعد از نماز یا صبح از شهر تا جایی دور بشید که روزه تون خود به خود باطل بشه و یه چیزی بخورید و برگردید منزل 

اگر ماه از طرف آیت اله سیستانی رویت شد که هیچ اگر نه یه روز قضاشو به جا میارید 

2706