2733
2739
عنوان

بیاید خاطره زایمان طبیعیم رو بگم

2580 بازدید | 186 پست

هفته 38 بودم که سه شنبه 8 خرداد وقت دکتر داشتم تو بیمارستان میلاد. به دروغ به دکتر گفتم کمرم خیلی درد میکنه ( البته واقعا درد میکرد اما نه به اون شدتی که به دکتر گفتم آخه خیلی خیلی خسته شده بودم و میخواستم بارمو زمین بزارم . و اینکه دو روز قبلش دوبار به فاصله 12 ساعت درد شدید زیر دلم احساس کردم هر کدوم به مدت یک ساعت صبح وشب)

بعد دکتر گفت بخواب معاینت کنم که معاینه کردن همانا و 3 سانت باز بودن رحم همان. گفت سریع برو اورژانس مامایی که باید بستری بشی.. منم که اصلا آمادگیشو نداشتم از مطب اومدم بیرون و رفتم پیش شوهرم . گریه امون نمیداد که بهش بگم چی شده اونم حسابی ترسیده بود. خلاصه گفتم و اونم کلی دلداریم داد. چون اصلا آماده نبودم. حتی ساک بچه رو هم بر نداشته بودم. 

عشق اول همسرم  عشق دوم پسرم  

خلاصه رفتیم اورژانس مامایی و کارا رو کردیم و من بستری شدم که ساعت 12 و نیم بود. اصلا هیچ دردی نداشتم. فقط میترسیدم. خلاصه ماما اومد و که نوار قلب بگیره و سرم وصل کرد بعد دکتر اومد معاینه کرد و گفت که لگنت افتضاحه ولی چون قدت بلنده میتونی اما یواشکی به ماما گفت احتمال داره بخاطر افتضاح بودن لگنش نتونه حالا بذار ببینیم چی میشه. ماماهای اونجا همش میگفتن تاحالا لگن به افتضاحیه تو ندیدیم.. وقتی میگفتم یعنی چی میگفتن یعنی خیلی خوبه که من نترسم. در حالی که برعکس این بود. 

خلاصه تا ساعت 1 و نیم به همین منوال گذشت . نمازمو خوندم ماما برام توپ آورد. و بهم گفت بزار لای پات و روش بالا و پایین کن. منم همین کارو کردم به مدت نیم ساعت که ساعت 2 شده بود معاینه کرد و گفت 4 و 5 شدی.. به راحتی 2 سانت باز شده بود. ولی همچنان درد نداشتم که ماما تعجب کرده بود که چطور 5 سانت بازه اما من درد ندارم. خلاصه همون حین کیسه آبمو پاره کرد..  که دردام شروع شد.. اولش کم بود به مدت 30 ثانیه میگرفت و 1 و نیم دقیقه ول میکرد. که من تو زمان 1 و نیم دقیقه با قرآن سریع سوره انشقاق رو میخوندم که خیلی تو درد و آسان بودن زایمانم کمکم کرد. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خلاصه ساعت شد 2 و نیم که باز برام توپ آورد و گفت همون کارو تکرار کن که منم کردم. دردام شدید و شدید تر میشد ولی من اصلا داد نمیزدم. فقط ناله ریز تو خودم میکردم و صلوات میفرستادم. تا ساعت 3 و نیم درد کشیدم. برام گاز انوتکس آورد که دردام باهش آروم بشه اما تاثیری تو دردام نداشت  که ناگهان درد اصلی اومد سراغم که یهو یه جیغ بنفش کشیدم ماما فک کرد الکی دارم جیغ میزنم که اومد معاینه کرد و گفت 6 سانت شدی.. آفرین اگه به همین منوال پیش بری تا یک ربع دیگه زایمان میکنی. با این حرفش خیلی انگیزه گرفتم . بعد بهم گفت حالا ازین بعد که درد گرفت زور محکم بزن . منم زور میزدم. تا ساعت 4 گفت سر بچه اومده تو لگن و منو برد اتاق درد.. اونجا با 3 تا زور سر بچم درد اومد . یعنی ساعت 4 و 10 دقیقه. همین که سرش در اومد همه دردام رفت. اصن انگار نه انگار  که قبلش این همه درد داشتم. من اصلا داد نزدم و فقط زور محکم میزدم. خلاصه ماماها و دکترا بهم میگفتن تو خیلی بیمار خوبی بودی خیلی همکاری  کردی و باهام خیلی مهربون بودن. 

2728

باورم نمیشه که کلا در عرض 2 ساعت زایمان کردم. در حالی که رو 17 یا 18 ساعت به بالا حساب کرده بودم و خودمو آماده کرده بودم. ببخشید که طولانی شد.😊😊😊😊

2738
خلاصه ساعت شد 2 و نیم که باز برام توپ آورد و گفت همون کارو تکرار کن که منم کردم. دردام شدید و شدید ت ...

به سلامتی 😍😍مگه داریم مگه میشه جیق نزد😂

آدمها را مهم نکنید.همانطور که زیرشان را خط میکشیدبه آنها نشان دهید که بلدید دورشان را هم خط بکشید.آدم ها که مهم شوند دیگر به چشمشان ریز میرسیدبه آنها یادآوری کنید که این خودِ شما بودید که آنها را واردِ عرصه کرده اید تا خودکارهای قرمزتان جوهر دارندشروع کنید خیلی ها را باید پر رنگ تر خط بزنید.(دوست عزیز من ممکنه نظرم باهات فرق کنه ولی دشمنت نیستم. بهم احترام بزاریم در کنار تفاوت عقاید. بهم عشق بدیم دنیا قشنگ تر میشه😘😘😘😘) 
واى من چيكار كنم 😭😭😭😭😭😭😭

سوره انشقاق رو دائم بخون. که خیلی تاثیر داره. پیاده روی رو اصلا اصلا فراموش نکن که اونم بی تاثیر نیست. بعدشم تو بارداری هر دعایی بکنی میگیره مال من که اینطوری بود. همش میگفتم خدایا مامای خوب. دکتر خوب. زایمان راحت. 2 ساعته بزام. که همونم شد خدارو شکر

خلاصه تا ساعت 1 و نیم به همین منوال گذشت . نمازمو خوندم ماما برام توپ آورد. و بهم گفت بزار لای پات و ...

وای چقد قشنگ بود خاطره ات.توزایمان طبیعی حتما بخیه میخوری؟؟آمپولهای بی حسی درد داره؟؟

آدم ها کسایی رو ک دوست دارن رو فراموش نمیکنن 😔.. فقط عادت میکنن ک دیگ کنارشون نباشن💔
2706