2737
2734
عنوان

زندگی در المان

| مشاهده متن کامل بحث + 16951 بازدید | 69 پست
صبا جان شما کدوم شهر المانی؟ با سه هزار یورو حقوق خالص(netto) میشه زندگی ۴ نفره متوسطی داشت؟ کرایه خ ...

اسم شهر رو متاسفانه نمی تونم بگم، یه شهر کوچیک در شمال آلمان. 

کرایه خونه بستگی داره شهر بزرگ باشین یا کوچیک، کدوم منطقه شهر. 

اما در کل 3000 برای زندگی متوسط مناسبه. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اسم شهر رو متاسفانه نمی تونم بگم، یه شهر کوچیک در شمال آلمان.  کرایه خونه بستگی داره شهر بزرگ ...

صبا جان ، من یه دختر ۷ ساله دارم .. میخواستم بدونم ، به نظرت برای دخترم سخت میشه بیاد اونجا ؟ از نظر تحصیلی ، زبان ، آموزش ، تبعیض بین بچه ها هم میذارن تو مدارس؟فقط می‌خوام بدونم برای دخترم خوب هست یا نه ؟

مادر عزیز تر از جانم ،،مطمئنم در مقابل سرطان ، پیروز میشی...التماس دعا**http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=707629 * مادرم پر کشید ..با آرامش و لبخند .... روحت شاد مامان عزیزم
2728
صبا جان ، من یه دختر ۷ ساله دارم .. میخواستم بدونم ، به نظرت برای دخترم سخت میشه بیاد اونجا ؟ از نظر ...

از لحاظ زبانی که بچه ها سریع راه میفتن، براش کلاس تقویت زبان میزارن، یا با بچه های یه کلاس پایینرمیره سرکلاس تا به سطح واقعی برسه. 

تبعیض بین بچه ها که من تا حالا ندیدم اگه منظورت از طرف معلمها باشه. از طرف بچه ها هم باید مدام با بچه هایی که یه کم اجتماعی و علاقه به بچه تون نشون میدن قرار خانگی بزارین تا رابطه بچه رو با چندتا بچه قوی کنین. هم اعتماد نفس بچه تقویت بشه و هم شبکه حمایتی برای خودش داشته باشه. 

از لحاظ زبانی که بچه ها سریع راه میفتن، براش کلاس تقویت زبان میزارن، یا با بچه های یه کلاس پایینرمیر ...

ممنون از شما ، به نظرتون کدوم شهر مناسبتر هست ؟ همسرم از طریق کاری داره اقدام می‌کنه و مهندس کامپیوتر هست...کدوم شهر مهاجرپذیر تر هست و رفتاری مناسبتر هست و هم اینکه از نظر آموزشی و تحصیلی برای دخترم بهتر هست؟

مادر عزیز تر از جانم ،،مطمئنم در مقابل سرطان ، پیروز میشی...التماس دعا**http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=707629 * مادرم پر کشید ..با آرامش و لبخند .... روحت شاد مامان عزیزم
ممنون از شما ، به نظرتون کدوم شهر مناسبتر هست ؟ همسرم از طریق کاری داره اقدام می‌کنه و مهندس کامپیوت ...

کلا  جنوب بهتر از شماله، غرب هم بهتر از شرق.

بستگی داره که کجا کار پیدا می کنین. اول بیاین، نخواستین می تونین تغییر شغل و مکان بدین. 

مدرسه ها همه جا یکیه شرایطشون. 

همسرتون چه شاخه کامپیوتر هستن؟ نرم افزار بازارش عالیه، که باید واقعا تجربه و مهارت خوبی داشته باشن. چون اینجا سه ماه تا شش سال آزمایشی استخدام می کنن اگه نخوان بدون دادن هیچ حق و حقوقی می تونن جواب کنن.

کلا  جنوب بهتر از شماله، غرب هم بهتر از شرق. بستگی داره که کجا کار پیدا می کنین. اول بیاین، نخ ...

گرایش نرم افزار هست و الان که تهرانیم سمت و جایگاه شغلی خوبی داره در یک شرکت معتبر

به نظر شما آیا مهاجرت به نفع ما هست مخصوصا برای دختر ۷ سالم ؟ چون ما اینجا زندگیمون عالی هست و هیچ مشکلی نداریم فقط بخاطر آینده بچه می‌خوابیم مهاجرت کنیم ...

راستی همسرم باید اول بیاد و بعد چند ماه ما میتونیم بریم ... هیچ راهی نیست که ما هم باهاش بیاییم از همون اول؟؟؟

2738
گرایش نرم افزار هست و الان که تهرانیم سمت و جایگاه شغلی خوبی داره در یک شرکت معتبر به نظر شما آیا ...

چی بگم والله، مهاجرت خیلی شخصیه.  برای بچه از نظر شغلی و موفقیتهای تحصیلی عالیه. اما از نظر اینکه دور و برش کسی از فامیل نیست سخت ممکنه باشه.مگر اینکه اینجا فامیل داشته باشین،  دوست و آشنا هم که جای فامیل نزدیک رو نمی گیره. به نظرم تک فرزندی برای مهاجرا زیاد جالب نیست، چون نه از طرف پدرو مادر کسی رو دارن نه خودشون خواهر یا برادری دارن که در آینده پشتیبان و همدم هم باشن. 

به نظرم اگه واقعا از همه شرایط زندگی تون راضی هستین، خودتون رو به دردسر نندازین، اگه بچه تون مایل بود خودش اقدام می کنه شما هم حمایتش می کنین. چون تو مهاجرت، والدین  پلی برای موفقیت بچه هاشون هستن، مجبور میشن از خیلی چیزایی که از بدو چشم بازکردنشون بهشون عادت کردن و دل بستن، دل بکشند و تنهایی همه چیو از اول شروع کنن. 

نمی دونم، شاید ویزای توریستی از طریق فامیلی اگه اینجا دارین بتونین بگیرین. 

شما تو چه مرحله ای هستین؟ خودتون شخصا اقدام کردین؟ رزومه فرستادین؟ اگه مایل بودین جواب بدین. 

چی بگم والله، مهاجرت خیلی شخصیه.  برای بچه از نظر شغلی و موفقیتهای تحصیلی عالیه. اما از نظر این ...

همسرم اقدام کرده وقت سفارت گرفته .... دو تا خواهرام مجرد هستند و اقدام کردن... همشون ویزای کاری می‌خوان بگیرن .و از نظر کاری و زندگی اینجا عالی هستیم.. خواهران هم موقعیت شغلی و تحصیلی بالایی دارن و اینجا خیلی خوب هست شرایط

یکیشون فوق لیسانس پرستاری جراحی داره و اون یکی مثل همسرم فوق لیسانس کامپیوتر نرم افزار

چی بگم والله، مهاجرت خیلی شخصیه.  برای بچه از نظر شغلی و موفقیتهای تحصیلی عالیه. اما از نظر این ...

نگرانی من فقط سر این هست که تو ذوقمون بخوره و رفتار زشت از مردم اون کشور ببینیم ... چون بعضیا میگن رفتارشون زشت هست و خیلی نژاد پرست هستن و مهاجران را نمی‌پذیرند... نگرانم با دخترم تو مدرسه برخورد مناسب نباشه...

نگرانی من فقط سر این هست که تو ذوقمون بخوره و رفتار زشت از مردم اون کشور ببینیم ... چون بعضیا میگن ر ...

اینجا هرجور آدمی پیدا میشه، بستگی داره با کدومش طرف بشین. من به شخصه رفتار زشت ندیدم. 

اما دیدشون کلا نسبت به خارجیها خوب نیست دلیلش هم پناهنده هایی هستن که میان میشینن تو خونه و پول مفت از دولت می گیرن و همه جا هم زبونشون درازه و حرفی هم بگی میگن حقوقمونه، در حالیکه حقوق رو آدم در قبال کار می گیره، نه بخور و بخواب. 

مدرسه ابتدایی که من خداروشکر تا حالا موردی نشنیدم، بچه ها بخوان اذیت کنن. مدرسه های بالاتر نمی دونم. 

اینجا هرجور آدمی پیدا میشه، بستگی داره با کدومش طرف بشین. من به شخصه رفتار زشت ندیدم.  اما دید ...

ممنون عزیزم

مرسی از وقتی که گذاشتی و راهنمایی کردی

خواهش می کنم، موفق باشین

سلام ببخشید صبا جان میشه منم چند تا سوال بپرسم؟؟؟

سر بر شانه خــدا بگذار...تا قصه عشـــق را چنان زیبا بخواند که نه از دوزخ بترسی و نه از بهشـــت، به رقص درآیـــی....💃قصه عشق انســان بودن ماست،اگر کسی احسـاســت را نفهمید مهم نیست💘...سرت را بالا بگیر و لبخـــند بزن،فهمیـــدن کار هر آدمـــی نیست...
2706