2737
2739
عنوان

تبریزیها یه لحظه بیاین

206 بازدید | 25 پست

سلام دوستان برای تعطیلات 15 خرداد میخوایم بیایم تبریز لطفا جاهای دیدنی رو بگین  و رستورانهای خوب رو هم بگید

هوا چطوریه؟ لباس گرم برای بچه ها لازمه؟

زندگی مثل دیکته است می نویسیم و پاک میکنیم .... غافل از روزی که بگویند "برگه ها بالا"

تيريزى نيستم اما دانشجو بودم اونجا😍،پارك شاه گلى (ائل گلى) رو برو حتما،مقبره شعرا خواستى برو،خيابون شهناز عشقه👍🏻،حتما چلوكباب بزن بر بدن😁 من رستوران جلالى رو ميشناسم با افتخارى سرچ كنى آدرسش مياد،رستوران باليخ داشت محشر بود،وليعصر كه مشهوره برا خريد رفتى اونجا قبلا يه دكتر نيك بود معروف بو با پيتزا ٢٠٠٠ الان خبر ندارم ديگه،آبرسان پاساژ زياد داره،بازار بزرگشم جزوه بازاراى زيباى ايرانه از لحاظ معمارى،آهان بستنى وحيدم نوستالژيه تبريزه🙃،شيرينى نزيه هم فك كنم قناديه گلسرخ بود مشهوره اونم،خوش بگذره

آرام باش،تفكر كن،توكل كن،آستين ها را بالا بزن آنگاه دستان خدا رو ميبينى كه زودتر از تو دست به كار شده اند🙂

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

کوه عینالی ملک الشعرا شاه گلی اینا واسه گردش

لاله پارک وپاساژ اطلس و بازار مرکز شهر واسه خرید

خیابون ولیعصر واسه گردش 

رستوران ایمانی تو سردرود عالیه غذاهاش 

البته رستوران با کلاس زیاد هس ولی غذای اینجا خوشمزه تره.

موزه و جاهای تاریخی هم زیاد داره که من خودم از جاهای تاریخی خوشم نمیاد نرفتم خیلیاشو.

از قنادی تصاج و تکدرخت یا دقیق هم شیرینی بگیرین .مخصوصا خامه ای.

هواهم نسبتا سرده.

خانم ها و آقایون مذهبی غیر مذهبی یه حرفی باهاتون دارم : وقتی به طبیعت می ریم زباله نریزیم . حالا بعضیا مثلا می خوان بهتر بشه کل زباله هاشون جمع می کنن تو نایلون یا پوشک بچه رو می ذارن تو کیسه نایلونی تو طبیعت رها می کنن . خوب تو دل طبیعت اجنه که نمیان اونا رو جمع کنن . چرا میندازی ؟ خوب همون کیسه رو بذار تو ماشینت تو شهر بنداز سطل آشغال . یعنی واقعا فهمیدن این موضوع اینقدر سخته که با اینکارمون گند می زنیم به طبیعت؟ نفر بعدی بیاد زباله های مارو ببینه مگس و حشرات دورشو ببینه؟ ما از زباله ای که خودمون تولید کردیم یا پوشکی که بچه ی خودمون پی پی کرده چندشمون میشه  نمی ذاریم تو ماشینمون. بعد گندیده ی اونا رو مردم ببینن خدارو خوش میاد ؟ چرا از ماشینتون زباله بیرون پرت می کنین؟ زباله ی خودتونو تو ماشین تحمل نمی کنین بعد زباله ی شما رو مردم تو جاده تحمل کنن؟ چرا اینقدر بی فرهنگی ؟ چرا اینقدر بی فکری . یه ذره به خودتون بیایید . آدم دو ساعت میره طبیعت حال و هوا عوض کنه فلان میشه به اعصابش برمی گرده . اگه یه درصد به اون دنیا و حق الناس اعتقاد دارین بفهمید اینا حق الناسه . اینا آزار آدماست .اگه هم اعتقاد ندارین به خاطر وجدان به خاطر فرهنگ چه می دونم به خاطر ایران اینکارو نکنین . 

شاه گلی که مشهوره ولی  اطراف تبریز جاهای دیدنی زیاد هست که زیاد دور نیس نهایت نیم ساعت راهه. کندوان یکیشه حتما برید اونجا. امند هم هس واقعا دیدنیه یه رستوران معلق هم داخل سد داره عاااالیه یعنی... بهترین و شیکترین مراکز خرید هم قیمت مهم نباشه واستون و اجناس با کیفیت بالا بخواین لاله پارک و اطلس هس که همه جی دارن. سنگ فرش ولیعصر هم مشهوره دیگه و پاساژ رشدیه و شهناز هم هس که نسبتا هم مناسبن هم با کیفیت. ولی بازار بخواین بازار تربیت و طرفای بازار تبریز هم اجناس واااقعا قیمتا مناسبن. بیایید تبریز شاید جای دیدنیش کم باشه اما مراکز خرید تبریزو هیچ جای ایران دیگه نمیبینی من اینو از چند نفر دیگه هم شنیدم.

در تاریخ ۹۹/۹/۹  بهترین اتفاق زندگیم خواهد افتاد و در تاریخ ۹۹/۹/۲۸ او خیلی پشیمان خواهد شد و برایم‌زاااار خواهد زد ولی من انقدر شاد خواهم بود که اورا ذره ای هم نخواهم‌خواست!
2738

از باقلوا ها و شيرينى ها غافل نشو مثلا تشريفات تو آبرسان،لاله پارك برو برا خريد

آرام باش،تفكر كن،توكل كن،آستين ها را بالا بزن آنگاه دستان خدا رو ميبينى كه زودتر از تو دست به كار شده اند🙂

روستای کندوان حتما برو .رستوران برکه فضای باغ داره تو جاده سردرو حتما حتما برییییییییین . 

خدایا بخاطر دسته گلی که بعد چهارسال بهم عطا کردی شکرگزارتم . هرچند نمیشه جای شکرشو بجا اورد 

مچزه مشروطه و قاجار هم برین . پارک موزیکال ولیعصر کنار باغلارباغی هستش اونجا هم خوبه فضاش دلنشینه

خدایا بخاطر دسته گلی که بعد چهارسال بهم عطا کردی شکرگزارتم . هرچند نمیشه جای شکرشو بجا اورد 

رستوران های سردرود مشهوره یکیش ایمانی. یکیش آنا  یکیش برکه. یکبشم جلالیه سردرود که دلیعصر هم شعبه داره. چلوبرگ عااالی بخواین رستوران مهران تو دروازه( ولیعصر جنوبی )حتمااگه خواستین امتحان کنین. چلو برگای اعتصامی هم تو ولیعصر خوبه فقط ناهاره البته. غذای خانگی با قیمت مناسب بخواین یا علی هست تو زعفرانیه کباباش عااالیه ها چلو کوبیده 12 تومن!!! رستوران مهرسان تو زعفرانیه هم خوبه همین چند قدم جلوتر از یا علی البته این خانگی نیستا. رستوران جلالی یه شعبه هم تو لاله پارک زده خوبه یکیشم لاله تورک تو لاله پارک هس اونم عالیه دیگه. 

در تاریخ ۹۹/۹/۹  بهترین اتفاق زندگیم خواهد افتاد و در تاریخ ۹۹/۹/۲۸ او خیلی پشیمان خواهد شد و برایم‌زاااار خواهد زد ولی من انقدر شاد خواهم بود که اورا ذره ای هم نخواهم‌خواست!

فست فود بخواین هیلا هس تو منظریه مشهورو خوبه. ایرانویچ و دکتر نیک و عطاویچ و ببر گرسنه  و میزبان هم تو ولیعصر همشون عالی. تو شاهگی هم توسکا  خوبه اینم بادم رف بگم غذاهای خلیل عمی تو اطراف شاهگلی هم خوبه مخصوصا آش هاش.

2706