2733
2739
عنوان

مهاجرت به عمان

| مشاهده متن کامل بحث + 61102 بازدید | 64 پست
بله خیلی راجب این کشور شنیدم فقط نگرانیم بابت کار

اگر عربی و انگلیسی واردن، تو وب سایت های کاریابی عمان دنبال کار بگردن، رزومه بفرستن، خدا رو چه دیدی. ترجیحا مسقط یا شهرهای بزرگ دیگه باشه چه بهتر. مثلا یه شهرش سلاله هست که اونم معروفه. کار نشد نداره عزیزم. موفق باشید! 

"اولدوز گفت: ننه کلاغه، دزدی چرا؟ گناه دارد.ننه کلاغه گفت: بچه نشو جانم. گناه چیست؟ این، گناه است که دزدی نکنم، خودم و بچه هام از گرسنگی بمیرند. این، گناه اسـت جانم. این، گناه است که نتوانم شکمم را سیر کنم. این، گناه است که صابون بریزد زیر پا و من گرسنه بمانم. من دیگر آن قدر عمر کرده‌ام که این چیزها را بدانم. این را هم تو بدان که با این نصیحت‌های خشک و خالی نمی‌شود جلو دزدی را گرفت. تا وقتی کـه هر کس برای خودش کار می‌کند دزدی هم خواهد بود."اولدوز و کلاغها
وای من چند سال پیش مسافرتی رفتم عمان. آرامشی که تو این کشور هست هیچ جا احساس نکردم. سلطان قابوس هم آ ...

سلام

شما آمريكا هستيد؟ شرايط كار اونجا چطوره؟ راضي هستيد؟!

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یکی از اقوام ما عمان کار میکنه چن سالی هست تازگیا دو سه نفر هم رفتن حقوقشو نمیدونم ولی .....ک بود تعریف میکرد البته ن برای الان قبلا گفت پر از جادوگر سیرگر اینا هست خیلی هم ج...ن داره بسم الله الرحمن الرحیم ی روستا رو کاملا ول کردن بخاطر اون شاید الان خوب شده اخه اون موقع ی کم اوضاع اقتصادی خراب شده بود

دختر خوشگلم😘😍 بی صبرانه منتظر اومدنتم گلکم👶👧 الهی همه باردارا به سلامتی زایمان کنن بچشون سالم و صالح خوشگل باشه🤗 خدا ان شاءالله دامن همه ی منتظرا رو سبز کنه باردار بشن الهی آمین🙏  

یکی از اقوام اونجا بودن یک مدت برگشتن 

خیلی راضی نبود 

هم کشور بسیار گرونی هست ....هم کوچیک 

بهتره اول برید یک مدت محدود اونجا بمونید ... اگه کار خوب بود یا رضایت داشتین از کشورش بطور کل مهاجرت کنید 

ببین چون صرفا همسرتون عربی بلد هست دلیل خوبی برای مهاجرت نیست ... اونا خودشون عربی بلدن دیگه نیاز به شما ندارن که 

باید یه حرفه ای و یا یک زبانی بلد باشین که اونجا بهش نیاز باشه ولی خودشون بلد نباشن

لابلای گل سرخ .. در میان کوچه سبز خیال .. شادیت حس قشنگیست .... که من میطلبم
2728
سلام شما آمريكا هستيد؟ شرايط كار اونجا چطوره؟ راضي هستيد؟!

متاسفانه ویزای آمریکا الان به خاطر قوانینی که ترامپ برای ایرانیها گذاشته خیلی سخت شده. من دو ساله اینجام قبلش یه کشور دیگه بودم. تو این مدت دنبال کار نرفتم و فعلا خونه دارم. ولی اگر تحصیلات و پشتکار داشته باشی و اقامت، راحت میشه کار پیدا کرد. یعنی بیکار نمی مونی. 

"اولدوز گفت: ننه کلاغه، دزدی چرا؟ گناه دارد.ننه کلاغه گفت: بچه نشو جانم. گناه چیست؟ این، گناه است که دزدی نکنم، خودم و بچه هام از گرسنگی بمیرند. این، گناه اسـت جانم. این، گناه است که نتوانم شکمم را سیر کنم. این، گناه است که صابون بریزد زیر پا و من گرسنه بمانم. من دیگر آن قدر عمر کرده‌ام که این چیزها را بدانم. این را هم تو بدان که با این نصیحت‌های خشک و خالی نمی‌شود جلو دزدی را گرفت. تا وقتی کـه هر کس برای خودش کار می‌کند دزدی هم خواهد بود."اولدوز و کلاغها
متاسفانه ویزای آمریکا الان به خاطر قوانینی که ترامپ برای ایرانیها گذاشته خیلی سخت شده. من دو ساله ای ...

ممنون از راهنماييتون...زبان خوندم اينجا.. نمي دونم اونجا احتياجي به معلم زبان دارن يا بايد رشته ديگه بخونم!! شوهرم هم عمران خونده 

اگر عربی و انگلیسی واردن، تو وب سایت های کاریابی عمان دنبال کار بگردن، رزومه بفرستن، خدا رو چه دیدی. ...

والا همسرم میخواد اونجا شرکت بزنه و محصولاتی که اونجا کم هست از ایران بفرسته ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی نداریم و متاسفانه هر چی سرچ میکنیم چیزی دستگیرمون نمیشه

متاسفانه ویزای آمریکا الان به خاطر قوانینی که ترامپ برای ایرانیها گذاشته خیلی سخت شده. من دو ساله ای ...

عزیزم حواست باشه از امریکا خارج نشیا 

دوست بنده خدا من دو سال اونجا بود ... پاس امریکایی هم گرفت همسرش هم اونجا هست و اقامت دایم داره 

برای عید برگشت ایران تا خانواده را ببینه ... دیگه اجازه ورود به امریکا ندادن

بنده خدا اینجا مونده شوهرش هم امریکا  

لابلای گل سرخ .. در میان کوچه سبز خیال .. شادیت حس قشنگیست .... که من میطلبم
2740
ممنون از راهنماييتون...زبان خوندم اينجا.. نمي دونم اونجا احتياجي به معلم زبان دارن يا بايد رشته ديگه ...

زبانتون قوی باشه خوبه ولی در کنارش باید یه تخصص یا مهارت شغلی داشته باشین. اینجا خودشون زبان مادریشون انگلیسیه و معلم های زبان رو معمولا ترجیح میدن native باشه تا کسی که انگلیسی زبان دومش باشه. در مورد مهندسی عمران نمی دونم ولی خیلی از ایرانیها رو دیدم اینجا موفقند بخصوص اونایی که زود اومدن و اینجا درس خوندن. 

من فقط میدونم اونجا یه خارجی چیزی به نام خودش نمیتونه داشته باشه که ریسکه. مثلا باید یه وکیل مانند داشته باشه که عمانی باشه و همه چی به نام اون میشه. دست و بال ادم کلا بستست.

کارشان تفکیک است : زن را از مرد، عقل را از بدن، انسانیت را از جامعه...
عزیزم حواست باشه از امریکا خارج نشیا  دوست بنده خدا من دو سال اونجا بود ... پاس امریکایی هم گر ...

مرسی عزیزم. آره متاسفانه ریسکی شده خارج شدن از آمریکا. البته من مدارکم اوکی هست ولی بازم آدم نمی دونه تو مرز گیر چه آدمی بیفته. خیلی شرایط بدی شده. طفلک دوستتون! 

من فقط میدونم اونجا یه خارجی چیزی به نام خودش نمیتونه داشته باشه که ریسکه. مثلا باید یه وکیل مانند د ...

اگر شرکت داشته باشی میتونی خونه یا هر چی میخری به نام شرکتت کنی
این درسته به نام خود ادم نمیشه
واقعیتش من فکر میکنم کسی که میره اونجا بیشتر برای این میره که بتونه پس انداز کنه تو ایران که دیگه نمیشه

من فقط میدونم اونجا یه خارجی چیزی به نام خودش نمیتونه داشته باشه که ریسکه. مثلا باید یه وکیل مانند د ...

آره کشورای دیگه عربی مثل امارات هم اینطورن. فکر کنم حتی تو کشور خودمون هم اگه یه خارجی بخواد شرکت بزنه همین باشه قانون. مطمئن نیستم. 

زبانتون قوی باشه خوبه ولی در کنارش باید یه تخصص یا مهارت شغلی داشته باشین. اینجا خودشون زبان مادریشو ...

بله عزيزم، ممنون از راهنماييهاتون🌹🌹🌹

2706