2733
2734
عنوان

اشتباهات خیلی لُپی...

333 بازدید | 17 پست

سلام؛ 

در تعریف اشتباه لُپی اینطوری گفتن:

لغزش زبان یا اشتباهات لُپی که با اصطلاح لغزش فرویدی نیز نامیده می‌شود، شامل تلفظ غلط یا استفاده از واژه‌های نابجا است که در واقع از نظر فروید هرگز تصادفی نیست. لغزش‌های کلامی برای لحظه‌ای چیزهایی را فاش می‌کنند که ما مایل به پنهان کردن آن‌ها هستیم، چه آگاهانه و چه نا آگاهانه؛ و برای لحظه‌ای هم که شده احساسات واقعی ما را برملا می‌کنند. این لغزش‌ها برخاسته از احساسات ناآگاهانهای است که در ذهن ما سرکوب شده‌اند، یا این که آگاهانه اما بدون موفقیت سعی در خفه کردن آن‌ها داشته‌ایم!

فروید هم با همین عنوان کتابی داره که اگر اهل کتاب های روانشناسی هستید، توصیه می کنم مطالعه کنید.

امّا امروز مراسم ختم پدر یکی از همکارام بود. با دو نفر از همکاران دیگه رفته بودیم. دمِ در که همکارمون را بغل کردیم و تسلیت گفتیم، دوستم یهو گفت : ببخشید که پدرتون مُرد. من که سریع رفتم تو جایی پیدا کنم...

شما هم دوست داشتید از اشتباهات لپیتون بگید...

این واسه خودم اتفاق نیونفتاده

طرف میره مراسم ختم به زن مرحوم به جای اینکه بگه (غم اخرتون باشه) میگه (بار آخرتون باشه) اونم میگه چشم😆😆😆😂😂😂😂

از صمیم قلب خودمو دوست دارم   و با افتخار میگم هیچکس (هـیـچـکـس) ارزش نداره بخاطرش خودمو ناراحت کنم :)  اینو بدونید تنها کسی که مسئول شاد کردن شماست خودتونید   معلم  زبان شدنم مبارک  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

هیچی مامانم رفت تسلیت بگه با کفش های پاشنه بلندش خرامان راه میرفت رسید به آقایون نوه های خانوم فوت شده گفت خیلی خیلی خیلی خیلی تبریک میگم 😁😁😁😁ما ام که پوکیدیم نوه هاشم پوکیدن مامانمم دنده عقب صحنه رو ترک کرد 

در خَموشی های من فریادهاست!آنکه دریابد چه میگویم کجاست؟!((به کلمه های●توهین-قضاوت-دهاتی-طلاق بگیر-بی کلاس-جاری-مادرشوهر-خواهرشوهر-کو-خب-و خیلی چیزای دیگه آلرژی پیدا کردم ))
2731
هیچی مامانم رفت تسلیت بگه با کفش های پاشنه بلندش خرامان راه میرفت رسید به آقایون نوه های خانوم فوت ش ...

چ تاکیدی هم داشته😂😂😂😂😂

آنانکه گذشته را به خاطر نمي آورند محکوم به تکرار آنند . سانتايانا

رفیقم یه بار داشت باهام دعوا میکرد و مثلا خودشو شاخ داشت بعد روگرد بهم گفت من درحد تو نیستم ک بخوام باهات بحث کنم😂😂😂😂😂😂مردم از خنده

2740

همیشه اینو اشتباه میگم

چشمت نرم دندت کور

از امروز شــــــــــــروع شد عهدی که با خودم بستم. نمازمـــــــو اول وقت میخونم😍غیبت ممنوع😠سالم میخورم😍به خودم وزندگیم میرسم💜این تیکرم تا وقتیه که اینکارا عادتم بشه 💜💜💜💜💜

یه بار هم با همین مادر نام برده شده رفتیم خیاطی آقاست خیاطم ...گفت پاتو باز کن دور پاتو  بگیرم  کت شلوار دوختم من نشنیدم مامانم گفت .... آرامش باز کن براش 🤣🤣🤣🤣والا من بازم پوکیدم آقاهه بدبخت سرخ شد ...

در خَموشی های من فریادهاست!آنکه دریابد چه میگویم کجاست؟!((به کلمه های●توهین-قضاوت-دهاتی-طلاق بگیر-بی کلاس-جاری-مادرشوهر-خواهرشوهر-کو-خب-و خیلی چیزای دیگه آلرژی پیدا کردم ))

من همیشه بد جمله هامو میگم یعنی کامل نمیگم 😐😐😐

واسه مثال تصور کنید تو جمع  تعارف شیرینی

من : ممنون من به سعید میدم😑 .

درستش اینه ممنون من به سعید شیرینی میدم😊

واقعا بده  بعدش خیلی خجالت میکشم  و درستش میکنم اماا خیلی سوتیه افتضاحیه

آهای غمی که مثله یه بختک رو سینه من شده ای آواره    از گلوی من  دستاتو بردار، دستاتو بردار  از گلوی من از گلوی من دستاتو بردار ، دستاتو بردار      💔 جای خالیت تو قلبم یه سوراخه عمیقه ،بابایی💔                    
چه مامانه با حالی 😁😁😁

یادم نمیاد خیلی گاف داده قبل وارد شدن به مغازه میگم مامان تو روخدا تو هیچی نگووو...انقد من بدم تو بده اینو بکن میگه آبرومو برده 

یه بار دیگ زنداییم اومده بود خونمون خنگول به من میگ خوش امدین😂😂 درصورتی ک من باید بهش میگفتم و گفتم😂😂هول کرده بود