2737
2739
عنوان

لکنت ناگهانی پسرم .خیلی نگرانم😓

| مشاهده متن کامل بحث + 610 بازدید | 24 پست
خيلي تو اين سن پيش مياد به خاطر هيجانه زياد پيش روانشناس كودك ببر و اينكه وقتي چيزي ميخواد تعريف كنه ...

هیجان رو که خیلی داره کلا هم خیلی تتد صحبت میکنه

حتما نیبرمش ممنون

💚در چشم کسانی که پرواز را نمیفهمند هر جه اوج بگیری کوچکتر خواهی شد💚
فدای تو گلم این طفل معصوم ها ممکنه از هر چیزی بترسن حتی ممکنه خواب بد دیده باشه خیلی باهاش باش بب ...

ممنونم حتما این کاا رو انحام‌میدم 

درسته ممکنه هر چیزی براشون تو این سن باعث ترس بشه ممنونم از راهکارت

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

هیجان رو که خیلی داره کلا هم خیلی تتد صحبت میکنه حتما نیبرمش ممنون

بخاطره همونه من يه موردي ديدم دختر بود و همسن پسر شما دقيقا اين مشكلو بخاطر هيجان پيدا كرده بود

خدايا اينهمه جا اينجا چرا خودت ميدوني چي ميگم
بخاطره همونه من يه موردي ديدم دختر بود و همسن پسر شما دقيقا اين مشكلو بخاطر هيجان پيدا كرده بود

احتمال داره به اون خاطرم باشه خیلی تتد و با هیجان میخواد صحبت کنه

2728

پسر منم دو سال و سه ماهش بود اینطور شد. خیلی سخت بود. هی فکر کردم چی شده تا یادم اومد توی پارک که دختری خواسته بود کمکش کنه از بالای سرسره هلش داده بود بچه م تو دلش خالی شده بود کلا از سرسره یکمی واهمه داشت. به دکتر خودشم که گفته م گفت مشکلی نیست سنش طوریه که خوب می شه فقط ترسیده بعدم حسابی تقویتش کردم شیره ی انگور و توت و خرما بهش داد. کلا گرمیجات خوبه. بعدم باید سعی کنید عادی عادی باهاش برخورد کنید و اصلا اصلا واکنشی بهش نشون ندید. بمیرم الهی پسرم می زد توی سرش نمی تونست حرف بزنه اینقدر یواشکی گریه کردم ولی جلوش واکنش نشون ندادم... بعضی جاهاهم خوب خوب می شد مثلا پدر و مادرمو که می دید. بعد دوباره بر می گشت. خلاصه نزدیک شاید بیست روز یکماهی طول کشید الان همه ش باید مراقب باشم از چیزی نترسه. شما هم تقویت کنید واکنش نشون ندین حتما از چی ی ترسیده یا خواب بد دیده شما متوجه نشدین بهش آرامش بدین فکر نمی کنم توی این سن گفتار درمانی بخواد. با دکتر خودش که پزشک اطفاله یه مشورتی کنید. اونا تجربه دارن خودتون اروم می شید. ایشالله به حق همین وقت اذون خدا همه بچه ها رو حفظ کنه بچه ی شما هم خوب خوب بشه.

پسر منم دو سال و سه ماهش بود اینطور شد. خیلی سخت بود. هی فکر کردم چی شده تا یادم اومد توی پارک که دخ ...

خداروشکر که پسرتون خوب شده

خیلی شرایط سختیه وقتی مببینم بچه ای که انقدر روان صحبت میکرد اینطوری اذیت میشه موقع صحبت کردن

اتفاقا شروع کردم بهش گرمی میدم از عطاری پرسیدم گفتن عسل و سیاهدانه بهش بده با عرق نعناع و نبات 

انشاله که اثر کنه و خوب شه خیلی روحیم خرابه

ممنونم ازتون گفتین خوب شده پسرتون دلم گرم شد 

خداروشکر که پسرتون خوب شده خیلی شرایط سختیه وقتی مببینم بچه ای که انقدر روان صحبت میکرد اینطوری اذی ...

سلام

پسرتون خوب شد؟

دخترم یک‌ماهه لکنت گرفته و الآنم کشیده میگه کلماتشو خیلی ناراحتم 

ممنون میشم جواب بدین

سلام پسرتون خوب شد؟ دخترم یک‌ماهه لکنت گرفته و الآنم کشیده میگه کلماتشو خیلی ناراحتم  ممنون ...

سلام.الان پسرم‌۵ سال و نیمشه.کامل خوب نشده ولی خیلی کمه.لکنتش نوسان داره چند بار هم‌خوب شده و برگشته

همون اوایل گفتار درمانی بردم‌ولی نتیجه نگرفتم الان دوباره ۱ ماهه گفتار درمانی رو شروع کردیم.البته از نظر گفتار درمانگرش لکنت نیست و ناروانیِ .بهم ‌خیلی امید دادند و میکفتن از نوعی هستش که برطرف میشه

این سری خیلی داره خوب پیش میره خداروشکر

امیدوارم‌ این سری دیگه کامل و بدون بازگشت خوب شه

2740
 سلام.الان پسرم‌۵ سال و نیمشه.کامل خوب نشده ولی خیلی کمه.لکنتش نوسان داره چند بار هم‌خوب شده و ...

ان‌شاءالله زود خوب بشهیه گفتار درمان به من گفت بده که دخترت از تکرار به کشیده گویی تغییر کرده گفت ولی نوسانات طبیعیه،الان گاهی زیاد گاهی کم کلماتشو می‌کشه رو کلمه خاصی گیر نداره که بگم 

الان دو سال و پنج ماهشه خیلی سریع بحرف اومد و روان بود طی یکماه برابر ترس یا هرچی بود رفته رفته بیشتر شد 

برا گفتار درمانی هم همکاری نمیکنه به خودم گفته براش داستان بگم تکرارکنه و آروم باهاش حرف بزنیم و محیط بدون استرس و هیجان باشه

من خیلی میترسم از اینکه این حالت کشیده گویی و تکرار بمونه براش یا طولانی بشه

بنظرتون چیکارکنم؟

من وقتی پسرم گیراش زیاد بود بهش میگفتیم بیا مثل ربات حرف بزنیم.اون فشار و گیر کردنا از روش برداشته میشد

به نظرم شما یه مقدار صبر کن اگه همکاری نمیکنه بزرگتر شه بعد ببرین گفتار درمانی

تو این مدتم همون آهنگین حرف زدن و آروم حرف زدن و دوری از هیجانات رو رعایت کنید

درمان لکنت پروسه ی طولانی هستش متاسفانه