2733
2734
عنوان

كيست هاي شكلاتي آندومتريوز تخمدان

15446 بازدید | 37 پست

سلام بچه ها

* لطفا كساني كه كيست آندومتريوز داشتن به اين سوالها به ترتيب جواب بدن.

١_ چند سالتونه؟

٢_ چند ساله كه درمان ميكنيد؟

٣_ اندازه ي كيست ها و اينكه در كدام تخمدان بودن؟

٤_ آيا باردار شديد با اين كيست يا عمل كرديد و باردار شديد يا هيچكدام؟

٥_آيا عمل لاپراسكوپي انجام داديد و كجا و هزينه چقدر؟

٦_آيا سقط هم داشتيد؟

٧_آيا با دارو كيست هاتون كوچيك هم شدند يا خير؟

٨_ چند بار عمل تخمك گيري كرديد و چند بار انتقال داديد و چند جنين تشكيل شد و چند تا انتقال داديد كه باردار شديد؟

٩_ كيفيت جنيني كه انتقال داديد و باردار شديد چقدر بود؟

١٠_ضخامت آندومترتون چقدر بود؟

١١_نام دكتري كه انتقال داديد و باردار شديد؟

١٢_ گريد آندومتريوزتون چند بوده و آيا چسبندگي  و اينكه لوله هاتونم مشكل داشته باشه هم بوده؟

(توضيح ديگري اگر لازم ميدانيد كه كمك به اين مشكل باشد)

۲۸ سالمه .نزدیک ب ۶ ساله پیش ی هوووو دردم گرفت رفتم اوژانسی بیمارستان ک سنو کردن گفتن ک کیست ۸در ۱۰ اندومتریوز چسبیده ب کف لگن ک سریعععع عمل باز شدم تخمدان چپم رو کوچیک کردن سوزوندنش بعد هی گفتن دکترا ک ازدواج کن بچه بیار.خلاصه ازدواج کردم تو این بین ی سری ی امپول ۷۰۰ تومنی زدم چند دوره قرص جلوگیرب خوردم ک عود نکنه تااا اینکه ی سال از عروسی گذشت اقدام کردم شوهرمم دارو گرفت ی سری ازمایش دادم عکس رنگی و ی ی دوره لتروزل خوردم س ۴ماه اقدام شد الانم ک بعد زایمان همچنان من قرص جلوگیری میخورم هم کار جلوگیری رو میکنه هم اندو رو کنترل میکنه

زمستانی سرد کلاغ غذا نداشت.گوشت بدن خود را میکند و به جوجه ها میداد.زمستان تمام شد و کلاغ مرد و جوجه ها نجات پیدا کردند و گفتند خوب شد مرد خسته شدیم از این غذای تکراری.

۳۳سالمه، چند ماه پیش تصمیم گرفتیم برای بارداری ،دکتر گفت کیست داری دو طرفه، ۴ سانت، ولی گفت مهم نیس بهم متفورمین داد که سه ماه استفاده کنم ولی بعد از دو ماه و نیم ، یهو درد وحشتناک گرفتم و رفتم پیش دکتری که قبلا پیشش فیبروم عمل کرده بودم ، گفت خوردن متفورمین با وجود کیست اشتباه بوده و برام قرص دیان نوشت که سه ماه استفاده کنم. الان ماه سوم رو شروع کردم. ان شاالله که با همین دوره درمان ، کیستام برطرف شه و بتونم برای بارداری اقدام کنم. ضخامت آندو هم فک کنم ۶ یا ۴ سانت بود. 

دلبران دل می برند اما تو جانم می بری😘

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها من خودمم دو ساله پيش رفتم دكتر سونو و متوجه شدم كه هر دو تخمدانم كيست داره و من درمان رو شروع كردم. تخمك گيري شدم و انتقال دادم دوتا جنين با كيست ها ولي نشد. من چسبندگي شديد لگن و يكي از لوله هام به مرور مشكل پيدا كرد ولي درد خيلي نداشتم و فقط خونريزي زياد بود. دكتر كلانتر گفتند دو بار بيا تخمك گيري كن و بعد عمل كن و كيست ها رو در بيار و بعد انتقال بده. منم همين كارو كردم. ٥ تا جنين فريز كردم و بعد تهران پيش دكتر آصف جاه لاپرا شدم و همه ي كيست ها تخليه شد و چسبندگي ها رفع شد و لولمم درست شد و الانم تازه دو تا جنين بلاستوسيست انتقال دادم و هنوز مشخص نيست. اميد به خدا و التماس دعا 🙏

بچه ها من خودمم دو ساله پيش رفتم دكتر سونو و متوجه شدم كه هر دو تخمدانم كيست داره و من درمان رو شروع ...

ان شاالله که خوب شی و به سلامتی باردار بشی و دوره بارداری و زایمان بی خطری داشته باشی

دلبران دل می برند اما تو جانم می بری😘
۲۸ سالمه .نزدیک ب ۶ ساله پیش ی هوووو دردم گرفت رفتم اوژانسی بیمارستان ک سنو کردن گفتن ک کیست ۸در ۱۰ ...

مهرناز جان ممنونم بابت تجربه يي كه آخرش هم شيرين بود و به ما هم اميدواري دادي 😘

سلام.۳۰ سالمه..

از نوجوونی هر دو سه ماه یکبار دردای شدید داشتم.

بعد ازدواج یه شب این دردا کارم رو به بیمارستان کشوند و اونجا بود که فهمیدم کیست دارم.دکترم بم گفت ال دی بخورم تا کیست کوچیک شه.یک سال و نیم قرص خوردم و کوچیک شد.اما بعد سه سال دوباره عود کرد.یک سال و نیم بعد مجبور به جراحی شدم کیستم حدودا ۶ سانت و در تخمدان راست بود و بیمارستان صارم لاپرا کردم.بعدشم ۳ تا امپول دکاپپتیل زدم(که متاسفانه بزرگترین اشتباه زندگیم بود) هزینع بیمارستان ۵ میلیون تومان شد سال ۹۳البته جدای ویزیت ها و سونوها و داروها و رفت و امد چون از شهرستان میرفتم.

بعدش اقدام کردم برای بارداری هر ماه منتظر یه اتفاق خوب ولی نشد که نشد....

بعد از حدود ۶ ماه دوباره رفتم دکتر و اینبار گفت که pcoشدم.یه مشکل جدید...دوره مصرف قرصام با متفورمین شروع شدبعدم کلومیفن و امپول hcg.اما نشد که نشد....

گشتم دنبال یه دکتر خوب ....رفتم پیش دکتر یونسی گفت باید ای وی اف کنی چون ذخیره تخمدانت کمه(کم نبود فقط جواب ازمایش اشتباه بود)  دوباره استرس های شدید که چرا من اینطوری شدم.رفتم تو سیکل ای وی اف...۱۰ تا تخمک ...۶ تا جنین با کیفیت پایین..۴ تا جنین انتقال داده شد و در نهایت بدترین اتفاق که جواب ازمایش منفی شد...

به خودم وقت دادم.دکترم رو عوض کردم.دوباره رفتم تو سیکل ای وی اف....به خاطر مصرف داروهایی که تو این مدت داشتم مشکل سنگ کیسه صفرا پیدا کردم و مجبور شدم اون رو هم عمل کنم.یه ماه سیکلم عقب افتاد.ضخامت اندومتر هم همیشه عالی بود.

این بار هم ۱۰ تا تخمک ..۶ تا جنین با کیفیت بالا..

۳ تا جنین بلاستوسیت فریز رو دو هفته پیش انتقال دادم و ..ولی بازم منفی شد...

خیلی چیزا رو جا انداختم...

ولی انگار از سه سال پیش تا الان همه چی دست به دست هم داده تا من نتونم بچه دار شم...

انشا... به زودی در قسمت زیر تیکر بارداری نصب می شود...هورا...خدایا شکرت😙😙😙😙😙😙
سلام.۳۰ سالمه.. از نوجوونی هر دو سه ماه یکبار دردای شدید داشتم. بعد ازدواج یه شب این دردا کارم رو ...

شاپرك جان ممنونم بابت انتقال تجارب، به نظرم هنوز ٣٠ سالته و وقت واسه باردار شدن و ادامه درمان داري. نااميد نشو عزيزم و ادامه بده و مطمئن باش جواب ميگيري 😘

سلام.۳۰ سالمه.. از نوجوونی هر دو سه ماه یکبار دردای شدید داشتم. بعد ازدواج یه شب این دردا کارم رو ...

سلام عزیزم چراگفتی تزریق اون امپولا بزرگترین اشتباهم بود مگه چ عوارضی داشت؟

خدایاشکرت برای همه چیز عاشقتم😍😍

سلام من هشت ساله درگیر اندومتریوز بودم . هشت سال درد هشت سال موش آزمایشگاهی شدن و دوبار عملم کردن. بدتر از بدتر شدم . اول یه تخمدونم درگیر بود بعد اولین عمل دوتاش درگیر شد. کلی چسبندگی کلی درد وقتی بار سوم گفتن باید عمل شی همسرم قبول نکرد . رفتیم پیش عزیز خانی دکتر طب سنتی یه سری دارو داد و بادکش و حجامت و.... خوب بود کوچیک شدن دردام کم شدن اما به محضه قطع کردن برگشت و بزرگتر شد تا اینکه خدا صدای گریهها و زجه هامو شنید. یه خانومی که همیشه دعاش میکنم بهم یه سری داروی گیاهی خوراکی و شیاف دستساز  داد بعد دو هفته استفاده از بدنم چیزای ترسناکی بیرون میومد مثل پوست کروکدیل که خیس خورده باورم نمیشد داره کیستام از بدنم دفع میشه. بعد سه ماه رفتم سونو یه کیست هشت سانتی سمت چپ و یه پنج سانتی سمت راست داشتم با کمال تعجب هر کدوم دوسانت کوچیک شده بودن که بعد هشت ماه استفاده دائم شدن دوتا یه سانتی و از اون موقع به بعد اصلا پریودی دردناک ندارم اصلااااااا. همیشه دعاش میکنم . اما به خاطر عملام ذخیره تخمدانم کمه و اونم پیشنهاد داد به خاطره سنم زودتر برم ای وی اف کنم که ایشاله دو ماه دیگه میرم . خواهشا خواهشا طب سنتی رو دست کم نگیرید. این خانم گفت رازیانه برای آندومتریوز اصلا و ابدا خوب نیس

سلام من هشت ساله درگیر اندومتریوز بودم . هشت سال درد هشت سال موش آزمایشگاهی شدن و دوبار عملم کردن. ب ...

خوب لطفا وقتي همچين حرف مهمي ميزني داروهاي گياهي رو بگ چي بودن. اين كم حرفي نيست!!!

2706