2733
2734
عنوان

بارداری با میکرواینجکشن (icsi) سال 94

| مشاهده متن کامل بحث + 6866521 بازدید | 672437 پست
عزيزم T3 و T4 نرمال هستند پرولاكتينم هميشه بالا بودم عجيبه كه بعد از عمل فيبرومم نرمال شد خود بخود! ...

ببخشید که بیشتر از این درباره ش نمیدونستم

خدا رو شکر که پرولاکتین تون نرمال شد 

خیلی جالبِ داستان پرولاکتین

مینویسم واسه کسانی که نمیدونن چه هورمون مهمی هست و باید قبل از اقدام به بارداری چک بشه.

ساده میگم ...اگر پرولاکتین بالا باشه بدن فکر میکنه شما بارداری و شروع میکنه رحم رو پاکسازی کردن(حتی شیر بچه رو هم تو سینه آماده میکنه ،بستگی داره چقدر بالا باشه) و هر چی تو رحم بجنبه درجا خفه ش میکنه حالا فرض کنید که جنین انتقال دادید یا طبیعی باردار شدید پرولاکتین بالاست ، در جا جنین رو میکشه و باعث سقط میشه چون میگه این رحم توش بچه هست تو دیگه اضافی هستی

حالا هی جنین بیچاره میگه بابا بچه کجا بود توهم زدی بچه منم بزار بمونم اما پرولاکتین سرباز بداخلاق و کله تهی نمیزاره جنین بمونه و باعث کشته شدنش میشه و خاتمه بارداری متاسفانه صورت میگیره.

مرا هزار امید است و هر هزار تویی                شروع شادی  و  پایان انتظار تویی                 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها توروخدا کمکم کنید 

به من دکتر از ده روز مونده به پری روزی دوتا استرادیول داده 

گف بخور پری شدی از روز دوم روزی 225 واحد گونال اف بزن روز 8پری بیا سونو 

حالا میخوام بدونم چندروز بعد استرادیول پریود میشم 

درضمن امروز 15پری بود اندومتر 8ونیم بود از از 6روز دیگه 21 پری من میشه باید استرادیول مصرف کنم 

کسی بوده مثل من باشه 

بنظرتون چرا قبل میکرو استرادیول داده واینکه چندروز بعد قطع استرادیول پری میشم ؟؟؟؟

توروخدا راهنمایم کنید

خداجونم شکرت بابت نعمتهای که بهم دادی😍
ممنون عزیزم اره غذام شده نون خشک    همین بیشتر دلمو اروم میکنه !

خیلی هم خوبه کم خرج شدی تازه الان شدی زن مورد علاقه مردها😉

باید کم کم پول پس انداز کنید تا جوجه طلا بیاد جیب بابا مامانش رو خالی کنه کلی اسباب بازی و لباس و ... میخواد

از نون خشک شروع کردی راضی م ازت😂

من از هجدهم استرادیول شروع کردم و وارد سیکل شدم

امروز سونو شدم ضخامت اندومترم ۱۴بود

یک شنبه انتقال دارم

کسی بااین ضخامت باردار شده؟

زیادی بالا نیست؟

لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه نگرانم خیلی

خدایا ممنون بابت معجزه قشنگت😍
خدا رو شکر مثبت شدی بهت تبریک میگم. عزیزم من بیمارستان شهید بهشتی اصفهان زیر نظر دکتر نقشینه هستم.آ ...

آسپرين برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز میشه و مکانیسم اثرش هم جلوگیری از تجمع پلاکت هست، اگر نیاز نداری نباید سر خود بخوری که از اون ور بوم نیفتی و خطر خون ریزی داخلی داره

گلم دکترم مشایخی هست و چون آندومتریوز دارم بیشتر خودشون جلسات ویزیت و سونو رو انجام میده ولی بارها و ...

انشا... ایندفعه صدرصد مامانی مطمئنم عزیزم.😄منم مشکلم اندومتریوز هست ازمایش انعقادی هم تا حالا ندادم باید بدم من بخاطر اینکه رویان شلوغه رفتم مطب معینی که کارام راحتتر پیش بره که فعلا نتیجه نگرفتم. الان هم بلافاصله بعد از میکرو اخرم پیش دکتر پادمهر و طرازی وقت گرفتم یه ویزیت بشم ببینم اونا نظرشون چیه چون ابن سینا کلینیک تخصصی اندومتریوز دار دکترای اونجام برم نمیدونم فعلا ویزیت شم ببینم خدا چی میخواد خیلی مایل نیستم مرکزم عوض بشه ولی دکترم حتما عوض میکنم. برای ازمایش انعقادی حتما باید پیش زرنانی رفت ؟؟

✨الهی ...دلم خوش است به معجزه ات... که اتفاق می افتد ومن شاد شاد فقط سر بر سجده میگـــذارم و میان اشـــکهای شوقم فقط میگویم ...بودنت را  شــــکر... سبحان ا...
آره گلم همون جور عمود بزن ولی دور ناف معمولا به سمت راست و چپ اطلاق میشه اگه بعد یه مدت خواستی استرا ...

مرسی گلم

ممنونم ک کامل و باحوصله میگی 

ایشالا از فردا امتحان میکنم 

سلام عزیزم قربون دل مهربونت خدا از دهنت بشنوه، به هر زحمتی بود امروز اومدم تهران رفتم سونو فرزانه، ...

عزیزم چه قدر خوشحالم که می بینم اینا رو گفتی، واقعا ارزششو داشت با سختی اومدی تهران

به نظرم سل فری هم بده بد نیست، منم باردار شم داوطلبانه هم سل فری میدم هم اکو قلب جنین حتی اگه دکترم دعوام کنه قانعش می کنم بنویسه حداقل کمتر فکر و خیال می کنه ادم

خدا رو شکر می کنم واقعا

سلام عزیزم قربون دل مهربونت خدا از دهنت بشنوه، به هر زحمتی بود امروز اومدم تهران رفتم سونو فرزانه، ...

واي نگين جون خدا رو هزاران بار شكر چه قدر خوشحال شدم از پستت ، مطمئن باش اگر مشكلت خيلي بد بود سونوگرافي به اين معروفي اينطوري بهت اميد نميداد ، ميدونم خيلي خرج كردي ولي سل فري رو هم تا تهراني انجام بده من آزمايشگاه نيلو انجام دادم جوابش هم يك هفته اي آماده شد ، همونجا بگو كه ديگه نميتوني بيا تهران تا جواب رو برات پست كنن يا تلفني بهت بگن چون به من تلفني نگفتن جواب رو ولي اگر بهشون بگي شايد انجام بدن . ان شا الله همه چيز برات خوب پيش ميره خانمي .

سلام خانم ها تو رو خدا بخونید سوالمو من امروز روز نهم پریودم رفتم سونو برای تعیین تعداد تخمک برای م ...

بعضی وقتا بدن به دارو واکنش نشون میده و از پانکچرهای بعدی تخمدان عادت میکنه و واکنش بهتری به دارو نشون میده

اولا خدا بخواد رشد میکنن.

اما علمی ش میگه تو روز ۸ و ۹ باید سایز بالای ۱۲ تخمک داشته باشی وگرنه سیکل کنسل میشه

حالا دکترت بهت گفته ادامه بدی حتما چیزی میدونه که لازم دونسته داروها رو قطع نکنی

اما روش دکتر من همنطوره که توضیح دادم.

ناراحتی که داره دوست عزیزم اما گریه و استرس تو رشد تخمک به شدت تاثیر میزاره واقعا الان آروم بگیر که مابقی هزینه و جون و وقت با ارزش ت از بین نره

غصه نخور این یک هزارم راه سختیِ که داری واردش میشی.

عزیزم خدا رو شکر خیلی برات دعا کردم ک نی نیت چیزیش نباشه.انشالله ک همه چیزایی ک بهت گفتن الکی بوده جز حرفای سونو فرزانه.بنظرم هر جور شده پولشو جور کن سلفری بده ک یه وقت خدایی نکرده پشیمون نشی و خیالتم راحت شه.ارزششو داره

خدایا شکرت بابت معجزه ای که بهمون عطا کردی خودت مراقبش باش.اگه میشه برا سلامتی نی نیم یه صلوات مهمونم کنین
🎉🎉🎉🎉 سلام خانوماااااا💚💜🧡💙❤️ صبح رفتم آزمايش دادم گفتن خودشون زنگ ميزنن بعدش تا جواب حاضر ...

الهی شکر

خیلی مبارک مامان خانم خدا نگهدارتون باشه🙏🙏🙏🌹

وای خدایا.چه خوب شد پیامتو دیدم نگین جون

خدارو هزارمرتبه شکر.اگه واقعا نی نی مشکلی داشت سونو بی تعارف میگفت بهت

بهترین‌کارو کردی که رفتی تهران

دیدی خیالت راحت شد؟عزیزم بنظرم اگه میتونی که هزینه ی سلفری رو از یه جایی جور‌کنی خیلی خیلی خیالت راحت تر میشه،چون دیگه مطمئنت میکنه که وروجکت صحیح و سالمه.اگرم نمیتونی که صبر کن تا سونوی بعدی

ان شاالله همه چی همونطور پیش میره که دوست داری گلم

خدارو شکر خداروشکر 😍😍😍😍❤❤❤❤

خدایا شُکرت...قشنگترین اتفاق زندگیمو،پرنسس نازم رو به دستای امن و مهربون خودت سپردم❤ خودت مواظبش بـاش خداجونم
بچه ها از خراش و هیسترو و لاپراسکوپی و سرم میگین ولی من هیچ کدوم انجام ندادم تا حالا اصلا نمیدونه بر ...

چی بگم والا که دل منم خون میشه افرادی مثل شما رو می بینم این همه دوندگی می کنن آخرش چند تا کار پارکلینیکی ساده براشون انجام نمیشه، گلم 

علت های منفی شدن به چند دسته تقسیم میشه

1.جنینی:ناهنجاری های ژنتیکی که اگر سقط خودبه‌خود یا عدم لانه گزینی اینها رو خدا برنامه ریزی نمی کرد الان استرس ماها چندین برابر میشد چون احتمال تولد بچه ها با ناهنجاری ژنتیکی خیلی بالا می‌رفت، تقریبا هم نصف سلول های تخم حاصل لقاح طبیعی ژنوم غیر عادی دارن که خود بخود قبل از اطلاع از بارداری از بین میرن، که تو آی وی اف کمی این احتمال بالاتر هست ولی نه زیاد

کیفیت بد تخمک و اسپرم هم می تونه باعث جنین بی کیفیت بشه

2.عوامل محیطی:مثل ضخامت کم یا خیلی زیاد آندومتر، مشکلات ایمنی مادر که جنین رو به عنوان جسم بیگانه پس میزنه، مشکلات انعقادی که مانع تغذیه جنین تو رحم میشه، مصرف الکل و... 

حالا اگر گفته میشه بررسی کن مشکل ایمنی یا انعقادی نداشته باشی برای این ها سرم IVIG، یا پردنیزولون یا آسپرين یا هپارین یا انوکسا تجویز میشه بسته به نوع و شدت مشکل

یا مثلا اگر إندومتریوز باعث التهاب تو رحم بشه، یا لوله هیدرو باعث سمی شدن محیط رحم برای جنین میشه و اگرمحیط سمی باشه باعث رشد نامتناسب جنین میشه که باز یه جور این سیستم برنامه ریزی شده که جنین تو این محیط رشد نکنه تا خدای نکرده بچه مشکل دار نشه

خراش رحم باعث میشه موادی در اون محل آزاد(سایتوکایین) بشن که جنین بعد از هچینگ به اونجا متمایل بشه و لانه گزینی کنه

لاپراسکوپی برای این هست که مشکلات رحم رو شناسایی و درمان کنن همزمان، 

هیستروسکوپی برای بررسی دقیق رحم از لحاظ چسبندگی و فیبروم هست و برداشت فیبروم های فشاری، یا سپتوم یا... 

آزمایش ژنتیک برای این هست که ببینن آیا ژنوم پدر و مادر دستخوش تغییرات نامطلوب نشده باشه

Pgd برای وقتی هست که همه موارد بررسی شده و مشکلی نبوده، یا تعیین جنسیت، یا جلوگیری از تالاسمی ماژور و... که از جنین در مراحل اولیه یک سلول جدا می کنن و بررسی می کنن ژنش رو، شاید ترکیب ژن پدر و مادر همیشه معیوب باشه که کلا جنین اهدایی پیشنهاد میشه

خلاصه اینهایی که تو ذهنم بود نوشتم بقیه دوستان اگر چیزی فراموش کردم یا اطلاعات بیشتری دارن حتما بگن که به درد بقیه هم بخوره

2706