2733
2734
عنوان

بارداری با میکرواینجکشن (icsi) سال 94

| مشاهده متن کامل بحث + 6839941 بازدید | 670445 پست

تڪنیڪ PGD :

✅روش PGD برای تعیین جنسیت جنین و تشخیص زود هنگام بیماری های ژنتیڪی

💠یڪی از راه هایی ڪه می تواند در برخی از این بیماری ها ڪه ژن یا ڪروموزوم معینی مسوول ایجاد آن است، مانع انتقال بیماری به فرزند شود؛ تشخیص قبل از لانه گزینی جنین یا PGD است.

💠در این روش، باروری به وسیله IVF انجام می شود و رویان سالم در رحم مادر ڪاشته می شود.

✅"پی جی دی"یعنی تڪه برداری از جنین و ارسال یڪ سلول برای تعیین اختلال ڪروموزومی یا ژنی در آن جنین ڪه معمولا ۴۸ ساعت طول می ڪشد و در صورت سالم بودن جنین آن را به رحم مادر منتقل می ڪنیم. بیوپسی را در مراحل مختلف رشد جنینی می توان انجام داد.

📌ابتدا فقط از تخمڪ تڪه برداری می ڪردند و در صورتی ڪه سالم بود آن را با نطفه مرد ترڪیب و جنین حاصله را به رحم مادر منتقل می ڪردند ولی باز با تعدادی نوزاد با اختلال ڪروموزومی مواجه شدند.

در حال حاضر تڪه برداری از جنین در روز سوم رشد جنین وقتی جنین ۶ تا ۸ سلولی است، بیوپسی در روز ۵ تا ۶ رشد جنینی (بلاستوسیست) یا در تڪنیڪ PGD :

✅روش PGD برای تعیین جنسیت جنین و تشخیص زود هنگام بیماری های ژنتیڪی

💠یڪی از راه هایی ڪه می تواند در برخی از این بیماری ها ڪه ژن یا ڪروموزوم معینی مسوول ایجاد آن است، مانع انتقال بیماری به فرزند شود؛ تشخیص قبل از لانه گزینی جنین یا PGD است.

💠در این روش، باروری به وسیله IVF انجام می شود و رویان سالم در رحم مادر ڪاشته می شود.

✅"پی جی دی"یعنی تڪه برداری از جنین و ارسال یڪ سلول برای تعیین اختلال ڪروموزومی یا ژنی در آن جنین ڪه معمولا ۴۸ ساعت طول می ڪشد و در صورت سالم بودن جنین آن را به رحم مادر منتقل می ڪنیم. بیوپسی را در مراحل مختلف رشد جنینی می توان انجام داد.

📌ابتدا فقط از تخمڪ تڪه برداری می ڪردند و در صورتی ڪه سالم بود آن را با نطفه مرد ترڪیب و جنین حاصله را به رحم مادر منتقل می ڪردند ولی باز با تعدادی نوزاد با اختلال ڪروموزومی مواجه شدند.

در حال حاضر تڪه برداری از جنین در روز سوم رشد جنین وقتی جنین ۶ تا ۸ سلولی است، بیوپسی در روز ۵ تا ۶ رشد جنینی (بلاستوسیست) یا در مراحل پیشرفته تر رشد انجام می شود.

پیشرفته تر رشد انجام می شود.

ادعونی استجب لکم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

لیست آزمایشاتی که برای کسانی که سابقه  سقط داشته اند توسط پزشک معالج درخواست میشود:

آنتی فسفولیپید

روبلا

لیستریا

توکسوپلاسموز

Cmv

PRP

پروتورومبین

پروتیئن c و s

فاکتور v

آنتی ترومبین

C4

C3

هموسیستئن

آنتی کاردیوپین

CH50

Anti-tpo

Anti thyroglobulin

https://telegram.me/nabarvarijahaddaneshgahiqom

ادعونی استجب لکم

🔴🔴خبر فوری🔴🔴

از این پس تمام زوج های نابارور در تمام کشور میتوانند با شماره گیری *۸  از طریق تلفنهای ثابت و انتخاب گزینه مشاوره(عدد4)، با متخصصین و مشاورین درمان نازایی ارتباط حاصل نمایند.

@star8_ch

ادعونی استجب لکم
2731
efsibi جون این سری که نتیجه گرفتی ،دلیلش رو مورد خاصی می دونی؟ کارخاصی انجام دادی یا مثل سریهای پی ...

سلام عزیزم، من این سری یه صوت از خانم دکتر معینی شنیدم که تو آرامشم خیلی تاثیر داشت، اگه پیداش کردم واستون میذارم، میگفت ما جنین رو که انتقال میدیم تا 6 روز فقط تو حفره رحم شناوره تا اینکه سلول های رحم اونو بپذیرن، و اینکه مهم نیست استراحت مطلق داشته باشید یا نه مهم اینه که آرامش داشته باشین، اگه با استراحت بیشتر آروم تر میشین این کارو بکنین اگه با فعالیت حالتون بهتر میشه همون کارو بکنید. آرامش اصل اول و آخره، و توکل خیلی تو این آرامش اثر داره.

2740
عزیزم مبارکه حتما مثبته من تجربیات بچه های دیگه را که دیدم میگم که هاله انداختن نشونه خیلی خوبیه ولی ...

ممنون عزیزم درست میگی زیادی هیجان زده شدم. بعدش کلی مراقبه کردم و دوباره آرامش گرفتم.

خدایا شکررررررر
سلام عزیزم، من این سری یه صوت از خانم دکتر معینی شنیدم که تو آرامشم خیلی تاثیر داشت، اگه پیداش کردم ...

آرامش خیلی مهمه من از چندروز قبل انتقالم ، لحظه انتقال، و بعدش دائم مراقبه می کردم
البته هنوز برای من چیزی قطعی نیست. اما اثر مثبت زیادی دیدم حداقل واسه خود آدم خیلی خوبه

خدایا شکررررررر

بچه ها عیدتون پیشاپیش مبارک 

انشاله ههممون ب خواسته قلبیمون برسیم و راحت شیم از زخم زبونا و عشوه ها و سوالای مکرر اطرافیانمون درمورد بچه 

انشاله امسالمون متفاوت تراز هرسال و به یادماندنی ترین بشه 

دوستون دارم 

بلاخره اونی ک باید میاد و... 
آرامش خیلی مهمه من از چندروز قبل انتقالم ، لحظه انتقال، و بعدش دائم مراقبه می کردم البته هنوز برای م ...

آزیتا جون انشاءالله مثبته، لطفا صوت رو بفرست من خودم ب ارامش خیلی نیاز دارم خیلی استرس و فشار عصبی رومه

اللهم صلی علی محمد وآل محمد
انا جون مکه تو iui اسپرماروجدانميکنن بعد به رحم انتقال ميدن پس شايد اين کارو تو ivf هم انجام بدن&nbs ...

امیدوار جون تو آی یو آی اسپرما رو شستشو میدن و از خاصیت سبکی و سنگینی و اکتیوتر بودن اسپرما برا غربالگشون استفاده میکنن اما این غربال تا جایی که میدونم صد درصد نیست مثلا فرض کن از الک صد تا اسپرم میگذره طبق اصول غربالگریشون تعداد زیادش ایگرگ هست اما اینطوری نیست که بینشون ایکس نباشه پس بستگی داره به شانس.....

اما خوب احتمال رو با این غربالگری بالا میبرن....

تو آی وی اف نبود عزیزم همین آی یو آی هست ولی همونطور که گفتم طبق برداشت من صد درصد نیست!!!!!

خدا به بزرگی امید، ایمان و شکرگزاری داشته هاست که میبخشد. بابت تک تک داشته هایم بخصوص همسر بینظیر و پرنسس مامانیم و معجزه شیرینم سپاسگزارم.** turkana1378@gmail.com
2706