2733
2734
عنوان

آیا کسی هست که دخترش به دبستان خرد بره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 391686 بازدید | 1955 پست
با سلام اول از همه از تایپیک فوق العاده خوبتون تشکر می کنم. همه مدرسه خرد و دوست دارن ... ولی خوب مشخصه که این همه بچه که نمی تونن فقط خرد برن . اگه لطف کنید و تحقیقاتتون از مدارس دیگه هم بذارید ممنون می شم . مانلی جون می شه شما هم تحقیقاتتون و بگین. پیشاپیش از همه شما ممنون.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
بنظر من تبلیغاتی که مدارس میکنند ، روی چند زیانه بودن یا امکاناتی که برای دانش آموزان دبستانی خیلی لزومی نداره ، باعث میشه که فقط هزینه بیشتری بدیم مدرسه خوب ، باید کادر آموزشی " مخصوصا معلم " خوبی داشته باشه تعداد دانش آموز هر کلاسش کم باشه تمرکز روی دروس اصلی باشه ، نه روی زبانهای اضافه با دروس غیر اصلی دبستان دخترانه ایران من ، تو سعادت آباد این خصوصیاتو داره و من دخترمو اونجا ثبت نام کردم و خیلی راضی هستم اطلاعات بیشتر هم تو لینک زیر هست http://www.madresehclub.com/Topics/-TP7662/
مدیر مدرسه نونا در انتخاب کادرش دقت داره خانم غنچه در ملاقاتی که داشتم مدیر متعادل و با سوادی بود. با سرگروه زبان مدرسه حین اومدن به اتاقش خیلی روان انگلیسی صحبت کرد موقع مصاحبه من اصلا تبلیغ یا وانمودی در رفتارش ندیدم اما مدرسه بزرگ نبود و به نظرم کلاسها میشد بهتر از اون باشن اما معلوم بود براشون هزینه ای نشده. مدرسه باز بود کسی برای بازدید من ممانعتی نکرد و سوالهامو راحت و صریح جواب دادند. شوآفی در کار نبود. از خود مدیر خیلی خوشم اومد مذهبی بود اما دختر یکی از کادر مدرسه با روسری و آرایش اومد که از ایشون خداحافظی کنه آخه روز جشن بود اون روز چنان گرم از جاش بلند شد و از مادرش تعریف کرد و با محبت بوسیدش بگم که از آشناها با شال اما موهاش پوشیده بودرفته بود مدرسه مفید برگه فرم مدرسه رو پر کرده و ازش گرفته بودن داره میره بیرون مدیر به مسول ثبت نام میگه بذار تو کاغذ باطله ایشون برمیگرده بعد کلی سوال جواب میفهمه چون شال داشته اینجوری شده به قول خودش به سختی تو ترافیک رفته اونجا جا پارک پیدا نمیشده و ....کلی فرم پر کن و با امید. بعدش شفاف نگفتن تو سایت یا به خودش که خط قرمز ما مقنعه یا چادره. از همه بدتر که بهش گفته بودن با شما تماس میگیریم اما پشت سرش فرمش رو گذاشتن تو کاغذ باطله ها خیلی دلش شکسته بود که من که تو خونم ماهواره ندارم به بچه ام یاد دادم با همه مهربون باشه به بقیه احترام بذاره زندگیم رو وقف دخترم کردم همیشه همین بودم که هستم رنگ عوض نکردم که بچه ام ریاکار نشه مزد من مادر این بود خوب بود چادر سر کنم تو خونم ماهواره بذارم لاک بزنم روش دستکش بپوشم یعنی بچه سالم و با عزت نفس من بقیه بچه هاشونو منحرف میکرده یا اینکه شکاف اخلاقی ما همین لباس بود هیچ به من نجابت من نوع حرف زدنم منبع درامدم که تدریس بوده و شغل انبیاست توجه نکردن خلاصه اینکه با اون تفاسیر برخورد خانم غنچه برام اهمیت داشت اما مسله من و معیار من نکات مهم تری هم هست مثلا معلم کلاس اولشون یا نور و تهویه و گرمایش سرمایش کلاسها سیستم آموزشی که اگه شناختیه انتخاب دبیرستانش شاید با مشکل مواجه بشه و جای ریسک داره حیاط مدرسه در حد معمول بعضی ها به خاطر پیش دبستان حتی تاب و سرسره دارند و بعضی ها موزاییک شکسته و چاله دستشویی ها و اینکه چقدر تمیز و برای استفاده بچه ها با اون قد مناسبند و نزدیکی به خونه در حد متعارف....مثال اینکه یک مدرسه معروف حیاطی که برای خونه طراحی شده و حالا بچه ها استفاده می کنند رو حتی یکنواخت و مسطح نکرده بود و بیشتر برای رفتن به سمت پارکینگ بود تا بازی و ورزش چند روز پیش یک سر رفتم مدرسه شوکا از راهرو رد میشدم بعد از نهارشون بود و بچه ها هنوز منظم ننشسته بودند تو کلاس یک صدای فریادی اومد که من خشکم زد نعره مانند بود از درب کلاس مورد نظر رد میشدم نگاهی بی اختیار انداختم معلم هیکلی زبانشون چنان دستی تو هوا می چرخوند و به انگلیسی تهدید می کرد و هوار می کشید بچه ها با تشویش به هم میخوردند به خودم گفتم اگه این معلم به زبان فارسی این حرکتها رو میکرد سوژه میشد چی شده ما اینقدر یا از این ور یا از اون ور بام سرخوردیم مگه تعلیمات دینی ما عزت نفس و تکریم مقام انسانی ما نیست؟ مگه به کرات نداریم بچه ها امانت نزد ما هستند چه شده که فرم اینقدر ابزار شده و من مادر درمانده شدم در این آشفته بازار خوب کدام است؟ شاید من مادر سهل گیری نباشم اما وقتی قرار است یک کوچولوی 5 ساله را حدود 7 ساعت نبینم باید به اون سیستم اعتماد داشته باشم. باید محتوای اونچه گفته میشه با اونچه هست منطبق باشه. مدرسه شکوفا رو هم رفتم کلاس 4و5و6 تو حیاط و کانکس بود یعنی پیش ساخته شاید داخلش خوب بوده باشه اما من نشد داخلش رو ببینم خود مدرسه کوچولو بود اما دلگیر نبود مدیرش خانم شفیعی خانم مدبر و تیزی بود دوست داشت مدرسه و بچه ها با هم موفق باشن خیلی شعار نداد اما خیلی هم شفاف نبود مثلا اسامی معلمها رو نگفتند حداقل کلاس اول رو اما با خوصله بودند اونجا هم مدرسه سیستم بازی داشت و من راحت سالن رو دیدم نهار خوری مناسب نبود برای بچه ها به نظرم چیدمان و صندلی ها راحت و استاندارد نبودند اما هم شوکا و هم شوکوفا وهم نونا دنج بودند یعنی درب مدرسه باز میشد یکهو خیابان اصلی نبود به نظرم به لحاظ امنیت نونا چون کوچکتر بود بعدش شکوفا بهتر بودند هر سه قدمت طولانی ندارند اما مدیر شکوفا و نونا رو به لحاظ زبان میشناسم که هر دو خودشون مسلط هستند در حد عالی. به لحاظ مذهبی هم هر دو به سلامت روان بچه ها با تربیت سالم توجه دارند نونا که من رفتم داشت لیست رد میکرد برای شرکت مادرها در دوره تربیت سالم فکر کنم محلش دانشگاه شهید بهشتی بود فکر کنم دقیق متوجه نشدم تست مدرسه نونا از کودک رو با نقاشی هم انجام دادند. مدرسه بهشت برین هم مثل مهد به نظرم اومد اما بسیار دلباز بود با حیاط زیبا و چمن کاری شده بچه ها شاد بودند ساعت تفریح رو هم دیدم موسس اونجا خانم علی آدمی بسیار فرهیخته و قابل احترام هستند و بچه ها رو خوب میشناسن اما ایشون مدرسه رو شناختی اداره می کنن و در موضوع آموزش این روش در دراز مدت جواب میده و ممکن برای پایه اول و دوم به نظر بچه ها از بقیه عقب بیان مشکل اینجاست که بچه چطوری با این سیستم بره یک مدرسه معمولی منظورم از معمولی سایر مدارس خوبه حتی خیلی پر ریسکه روشش و خوب هنوز نتیجه اش معلوم نیست من خیلی خوشم نیومد چون خیلی اهل ریسک نیستم کادرش همه جونن و همه تو یک سیستم دیگه ان خوب برای روشهای جدید تهدید و مشکل نیروی انسانی مسلط و کارآزموده واقعا مسله است سپهر معرفت رو هم نپسندیدم کلا طلوع و راه شایستگان مثل هم هستند خط قرمز چادر رو چه برای مادرا چه برای والدین دارند ولی امکانات عالیه فضای طلوع سنتی تره البته مدیریتشون 30 سال به بالا با یک نفر بوده و خوب .... لطفا شما هم نظر بدید مشتاقم درباره مدرسه نرگس که دولتیه بدونم هنوز اونجا نرفتم و نمیدونم اگه دخترم رو دولتی بنویسم خودم برای کلاسهای جانبیش کم کاری نمیکنم؟ با این بازار گیج کننده من دو دلم هنوز. به خودم گفتم یک موبایل میخریم یک هفته کنجکاوی می کنیم حالا گیریم یک ساعته هم بخریمش اما این که مدرسه دخترمه و خودم از جابجایی کلاس اول و دوم لطمه خوردم قبل از هر تصمیمی بهتره بدون وسواس اما با تلاش جستجو کنم که بعدا با هر اتفاقی یا حرفی متزلزل نشم بلاخره هر جایی ایراداتی داره محاسنی هم داره و هیچ مدرسه ای 100 درصد عالی نیست امیدوارم همه این مدارس شوکا مفید نونا و.... در امر تعلیم بچه ها موفق باشند و خداوند مسیر رشد کرامت انسانی آنها رو در حد اعلا خودش قرار بده یا علی
سلام بعنوان مادر دانش اموزی که ۶ سال در خرد درس خوانده اگر به عقب برگردم به هیچ وجه دخترم را در این مدرسه ثبت نام نمیگردم ، با توجه به اینکه متقاضی زیادی بدون اینکه اطلاعات کافی از شرایط مدرسه داشته باشند برای ورود به مدرسه وجود دارد رفتار کادر مدرسه تند وغیر دوستانه است و هر انتقادی با این جواب که خیلیها هستند که میخوان دخترشون اینجا باشه و اگر ناراحت هستید مدرسه را عوض کنید. مواجه میشن ، کادر اموزشی در مقاطع بالاتر خیلی معمولی و چون اموزش بچه ها نسبت به ازمونی که برگزار میشود از سطح بایین تری برخواردار است بیشتر بچه ها مجبور به استفاده از کلاس های بیرون و یامعلم خصوصی میشوند. و به همین دلیل مدرسه به هیچ عنوان خود را متعهد به تلاش برای ارتقا بچه ها نمیداند. ونهایتا اگر بچه ها نتوانن در ازمون مدرسه موفق شوند. به راحتی دانش اموز خود را اخراج میکنند که این موجب بروز سرخوردگی در بچه ها میشه یعنی عملا اگر بچه ها در هر مدرسه دیگه ای با معلم خانگی ولی در محیط کم تنش تر درس بخونه حداقل در ارامش درس میخونه ومثل اسب در کورس مسابقات ازش برای منافع مدرسه استفاده نمیشه. در این نوع مدارس عملا بچه ها فقط بعنوان ابزار برای تبلیغات مدرسه استفاده میشوند.
2706