2733
2739
عنوان

“آنچه همه زنان تجربه می کنند و شما نمیدانید”

| مشاهده متن کامل بحث + 1354 بازدید | 102 پست
راستش  در عین احترامی ک برای نوشتتون قائلم باید بگم من این طوری فکر نمیکنم من فکر میکنم ، ...

دقیقا برو تاپیک سیاست های زنانه رو بخون

هر چی گفت راه بیا...

رژ قرمز بزن 

تو کوتاه بیا

تو عذرخواهی کن 

تو ندید بگیر 

تو ببخش...

حالم ارین سیاستا بهم میخوره

♀️(من یک فمینیستم چون به برابریه حقوق همه انسانها اعتقاد دارم 🌹)
چقد غم‌انگیز خدا چرا زنارو افریده 😔شایدم‌واسه اینکه مردا عقدهاشو سرشون خالی کنن من انقد دلم‌پره که ...

عزیزم شما مجبور به ادامه ی زندگی که دوسش نداری نیستی..

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اطرافیان من ک همه میدونن و میفهمن . من حتی به شوهرم خیلی چیزیایی که برام اتفاق افتاده میگم . به نظرم مردا خیلی از این موارد رو خیلی خوب میدونن . به قول خودشون جنسشون رو خوب میشناسن . اونام فکر میکنن با محدود کردن ما ویا مراقبت کردن ازمون دفاع کنن . 

شادی چیزی نیست جز داشتن یک تن سالم و حافظه ای ضعیف
2731
فمینیست یعنی چه؟

فمینیسم چیست و فمینیست کیست؟ آیا وقتی از فمینیسم صحبت می‌کنیم و خود را فمینیست می‌خوانیم، از معنای آن باخبریم؟ آیا مردی که کمکی در کارهای خانه (آشپزی، لباس‌شویی، بچه‌داری و تمیزکاری) نمی‌کند، اما در راهپیمایی‌ها برای دادخواهی حقوق زنان از همه بلندتر شعار می‌دهد و فریاد می‌زند، می‌تواند فمینیست واقعی باشد؟ مقاله‌ها و سخنرانی‌های فمینیستی مردی که حتا جورابش را خودش نمی‌شوید و نان و آبش را یک زن باید بیاورد و خلاصه این‌که یک زن باید خدمتش را کند، تا چه اندازه قابل ارزش و باور هستند؟
آری، همین عملکردهای نمادین و سمبولیک هستند که نمی‌گذارند قدمی به پیش برداریم. تا زمانی که جامعه‌ای دو قطبی جنسیتی رادیکال پرورش دهیم و هر بعدی از جامعه را جنسیتی جلوه دهیم، سرنوشت مان همین خواهد بود و به فردایی بهتر از دیروز نخواهیم رسید. پس باید تغییر را از خانه‌های مان شروع کنیم، مثل خوشحال شدن از به دنیا آمدن یک کودک دختر. به دختران از همان آوان کودکی دیکته نکنیم این‌که چون فقط «مونث» هستند باید کار خانه بدانند، بیرون بازی نکنند، بلند نخندند و با جنس مذکر معاشرت نکنند. اما متاسفانه در اکثر خانواده‌ها از این تغییرات خبری نیست. دختران آن‌قدر با این «بکن‌ها» و «نکن‌ها» بزرگ می‌شوند که باور می‌کنند نسبت به مردان «انسان» کم‌تری هستند. همزمان پسران طوری بار می‌آیند که فکر می‌کنند چون فقط «مذکر» هستند، انسان والاتری نیز هستند. این ناخودآگاه، این اجازه را به آن‌ها می‌دهد که خود را صاحب تمام عیار جنس «مونث» بپندارند و بر آن‌ها امر و نهی کنند. پس برای برابری جنسیتی این کوچک و بزرگ کردن‌های کاذب را باید در همان ایام کودکی از بین برد و به هر دو جنس فرصت انجام دادن کارهایی که مردانه و زنانه پنداشته می‌شوند، داد. تغییر را باید از خانه شروع کرد و بعد آن را به اجتماع آورد. به هر دو جنس باید از خردسالی اجازه داده شود که با هم به‌عنوان دو انسان دوست باشند تا فردا در اجتماع یک گفت‌وگوی ساده میان دختر و پسر، هزار و یک حرف و حدیث را به دنبال نداشته باشد. اگر به دختران گفته می‌شود که مواظب رفتارهای شان باشند، به همان اندازه باید به پسران تذکر داده شود که چگونه با دختران انسانی رفتار کنند. هر دو جنس باید یاد بگیرند که با تمام تفاوت‌های شان «انسان» هستند؛ انسان‌هایی که به‌طور مساویانه از پس هر کاری بر خواهند آمد، چه در بیرون و چه در درون خانه و این قابلیت‌ها چیزی از «زنانگی» و «مردانگی» آن‌ها نخواهد کاست. بنابر این، مقالات و سخنرانی‌های افراد در مورد زنان و شعارها در دادخواهی‌های گروهی زمانی با ارزش و فمینیستی هستند که حقوق برابر اول در خانه‌های‌شان حاکم باشد.

اطرافیان من ک همه میدونن و میفهمن . من حتی به شوهرم خیلی چیزیایی که برام اتفاق افتاده میگم . به نظرم ...

نمیدونن باید خودشونو درس کنن

راستش  در عین احترامی ک برای نوشتتون قائلم باید بگم من این طوری فکر نمیکنم من فکر میکنم ، ...

این در مورد خانوم هایی که شخصیت قوی دارن هستش ولی خانوم هایی هستن که شخصیتا قوی نیستن و مظلوم هستن و مورد ظلم واقع میشن 

به شدت به دعای خیرتون محتاجم برام یه صلوات میفرستین ممنون ❤️
دقیقا برو تاپیک سیاست های زنانه رو بخون هر چی گفت راه بیا... رژ قرمز بزن  تو کوتاه بیا تو ع ...

این سیاست ها در مقابل همسره

ولی من

بعد وسیع تری رو عرض میکنم

وجهه ی زن در جامعه مده نظرمه...

ب نظرم آش انقددددر هآاآا هم شور نیست

خانمی ک با عقل و منطق و اعتماد ب نفس در 

جامعه حضور پیدا میکنه ( اطرافمون کم نیستن ، مسلما شما هم باهاشون مواجه شدید )

باعث الگوی ما میشن و بهشون افتخار میکنیم

منکره این نیستم ک شرایط برای اوج گیری و بال و پر گرفتن خانمها سخت تر از آقایونه 

ولی دست نیافتنی هم نیست !!!

ماه هاست دنیا دارد ضدعفونی می شود                                                       گویی مهمان ویژه ای  در راه است ....
2740
این در مورد خانوم هایی که شخصیت قوی دارن هستش ولی خانوم هایی هستن که شخصیتا قوی نیستن و مظلوم هستن و ...

کاملا حق با شماست

ولی 

این ما هستیم ک ب دیگران یاد میدیم 

چطور باید باهامون رفتار کنن ...

همون جور ک ب دوستانه هم جنسمون ، با نحوه ی معاشرتمون ، یاد میدیم ک چطور باید باهامون برخورد کنن ....

ماه هاست دنیا دارد ضدعفونی می شود                                                       گویی مهمان ویژه ای  در راه است ....
این سیاست ها در مقابل همسره ولی من بعد وسیع تری رو عرض میکنم وجهه ی زن در جامعه مده نظرمه... ب ن ...

یعنی میگید هیچ اشکالی در رفتار جنس مذکر وجود نداره

اینجام خانوم باید سیاست اتخاذ کنه تا مورد ظلم واقع نشه؟

کسی که سیاست نداره باید مورد تجاوز کلامی یا روحی قرار بگیره...و همچنان زنان باید خودشونو تغییر بدن؟

عزیزم شما مجبور به ادامه ی زندگی که دوسش نداری نیستی..

جرات جدا شدن ندارم از طرفی اواره تر از الان‌میشم خونه بابام‌ خوبی داشت اما همش جنگ و دعوا و بی پولیه رفتارای خانوادمم دیوونه کنندس با من زمسن تااسمون فرق داره

‏لقمه های مامانم شبیه آوازهای شجریانه باید ی ربع نون خالی بخوریم تا برسیم به مواد اصلیش
کاملا حق با شماست ولی  این ما هستیم ک ب دیگران یاد میدیم  چطور باید باهامون رفتار کنن . ...

بله این درسته برای اطرافیانتون ...

نه برای ادمی که چند ثانیه تو خیابون می بینیش...

که پوشش اینجا هم تعیین کننده نیست 

چه بسا خانم های چادری و با پوشش مناسب هم 

احساس ناامنی در جامعه رو به وفور تجربه کردنند

نمیدونن باید خودشونو درس کنن

برادر و شوهر من خودشون درستن . شوهرم منو محدود نمیکنه ولی مثلا  هر جا بخوام برم حتما با تاکسی تلفنی باید برم .  کاش  پسرامون رو درست تربیت کنیم .

شادی چیزی نیست جز داشتن یک تن سالم و حافظه ای ضعیف
2706