2733
2734
سلام به مامانای گل .این تاپیک رو برای این ایجاد کردم که بیایم هر روز راجع به چیزای که کوچولوهامون یاد میگیرن اینجا بنویسیم مثلا کلمات جدیدی که یاد میگیرن یا راه رفتن و اینها بعد هم اینکه لطفا هرکسی بگه که چه طوری بهش آموزش داده تا همه از تجربیات هم استفاده کنیم.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

مرضیه جون سلام....آرشیدا بای بای میکنه....برای خوردن آب و چایی همیشه سر و دست میشکونه....و فورا میگه آبه....

با دیدن عذا و شیر با عشق تمام میگه به به.... سرعت شدیدی در 4 دست و پا پیدا کرده و سریعا از هر چی میتونه بالا میکشه....
عاشق دمپایی هست.... و برای چند ثانیه روی پاهاش میایسته....جدیدا یاد گرفته بوس هم میکنه ولیبا دهان باز....ههههههههه

راستی اگر ببینه من عروسک یا نی نی دیگه ای در بغل گرفتم شدیدا واکنش نشون میده و خودش را میندازه تو بغلم...
2728
سلام
سارا متولد 22 اسفند
و می تونه چهار دست و پا بره.. ........خودش و از همه جا بالا میکشه و در این حالت چند قدم این ور و اون ور میره و از مبل به میز و یا بالعکس خودش رو می رسونه... ...........از هفت ماهگی بای بای میکنه.............. با شنیدن موسیقی خودش و جلو و عقب می کنه و بای بای می کنه ............میگه بابا .ماما. دد. به به. آبه.قاقاو یه سری اصوات دیگه.... بوس هم به شیوه ی دهان باز و آبدار بلده ......... -جدیدا یادش دادم رو دهانش آروم میزنم میگه آآآآآآآآ و از تن صدای کم و زیاد شده ای که ایجاد میشه خوشش میاد............... سق هم میزنه..............چند روزیه که دارم کلاغ پر و لی لی لی لی حوضک باهاش بازی میکنم که در کلاغ پر گاهی انگشتش و میذاره کنار انگشتمو یه صدایی مشابه پر ایجاد میکنه..........وقت خواب با پتوش با هام دالی بازی می کنه .............دوست داره انگشتش و تو دهان کسی که بغلش میکنه بذاره .البته انگشتش و رو دهان عکس آدم و عروسک هم میذاره و نگاهش میکنه
سلام بر همگی ببخشید دیگه دیروز خونه نبودیم نشد بیام اینجا انیس من متولد 22 اسفند هست مامان سارا جون خوشبختم دخترامونم که همسن هستن!!!!!!!!!! متاسفانه من خیلی کم با انیس کار کردم برای حرف زدن و راه رفتن و اینها الان چند روزیه که سفت و سخت دارم تمرینش میدم ولی گاهی اوقات گیج میشم و نمی دونم از چه راهی باید آموزشش بدم که زودتر یاد بگیره!.کـــــــــــــــــــــــــمکــــــــــــــــــــــــــــ
چیزایی که انیس بلده؟
کلاغ پر که انگشتش رو میزاره کنار انگشت ما و بلند میکنه ...به محض اینکه باباش بغلش میکنه فوری عینکش رو در میاره و کلی میخنده و حال میکنه دد و بب که به راهه هر مردی رو که میبینه ببـ میگه!به شدت نی نی دوست هست و هر کوچولویی رو که میبینه باهاش بازی میکنه و به زبون خودش باهاش حرف میزنه ...از این عروسک ها و برچسب های روی یخچال خیلی خوشش میاد منم در آوردم زدم به کابینت های پایین تا بتونه تو روروک بگیره یا مثلا توی سبد سیر و پیاز ها عروسک گذاشتم براش چون سیر و پیاز ها رو هم جز وسایل بازی میدونست و کثیف کاری میشد دیگه منم این کارو کردم... خودش رو که توی آیینه فرمیبینه هم که خوراکشه برای حرف زدن و جیغ و اینها...خلاصه هر چقدر توی آشپز خونه کار داشته باشم راحت به کارام میرسم!
مرضیه جون من هم خوشبختم .عزبزم برای راه رفتن من هم کاری نمبکنم خودش یاد میگیره به وقتش همه بچه ها مثل هم نیستندمن فقط گاهی بازی تاتی تاتی انجام میدم خوشش میاد
اما بازی و بابای و باهاش تمرین کردم و وقتی موفق شد تشویقش کردم .
سارا هم خیلی به وسایل ْشپزخونه علاقه داره من هر چیزی که براش خطر نداشته باشه میدم دستش بازی کنه مثل سبد و کاسه قاشق قیف پیمونه ها.صافی چای و...تو این زمینه آزادش گذاشتم. تو قوطی های خالی سرلاکش هم یه چیزهایی ریختم(شی ریز نباشه که اگه باز شد خطر نداشته باشه) برای اینکه باهاش بازی کنه و صداهاشون و مقایسه کنه. تو حموم هم لیوان و پیمونه بذار تا آب و پیمونه کنه. متاسفانه سارا تو وان نمیشینه ومن این کار و نکردم ولی خوبه.
2738
گاهی کاسه ها رو کوچیک به بزرگ جلوش ردیف می کنم تا ترتیب و یاد بگیره البته این کار خیلی براش زوده ولی خوب همین که یه نگاه سرسری هم میکنه بی تاثیر نیست و تو ذهنش ثبت میشه.
گاهی براش با همونا برج میسازم اونم با هیجان میاد خرابش میکنه.
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه . اگه یادم اومد برات می نویسم.
انیس گلم و ببوس
انیس یه چند روزیه که دس دسی یاد گرفته تازگیا لی لی حوضک یادش دادم صبحها که بیدار میشه انگشتای خودش و میگیره و یه چیزایی میگه با خودش (یعنی لی لی حوضک)بعد هم برای خودش دست میزنه
سلام ما مانای اسفندی سارینای من متولد 2 اسفند
علاقه زیادی به بالا کشیدن وپاره کردن داره کلا وقتی بیداره اروم نداره
ولی حالا حرف من یه چیز دیگه است
من بعضی وقت ها معمولا شب ها دیگه عصبی میشم چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای که نشانه های شگفت انگیز عظمت تو به انتها نمی رسد کمکم کن .که تو بهترین یاری رسانی. [smiley]s/sm06.gif[/smiley] [smiley]s/sm06.gif[/smiley]
سلام
چه تاپیک خوبیههههههههه
محمدمهدی من 12 اسفنده
بابای میکنه سرسر میکنه دس دسی هم بلده
با هر آهنگی یک دستشو به حالت رقص می چرخونه.
4دست و ژا میره و از هر چیزی بالا میره
یکسره هم به یه نفر آویزونه
تا میگم جیز به بخاری نگا میکنه
تلاش فوق العاده ای هم برای حرف زدن داره

صدف جون محمدمهدی هم مثل ارشیدا واکنشی شبیه حسودی داره
2706