2737
2739

خانوما من شیش سال جلوگیری طبیعی میکنم تا حالاهم اقدام نکردم واسه بارداری به نظرتون مشکل دارم آخه بعضیا میگن طبیعی نمیشه جلوگیری کرد

صدایت برایم از عاشق بودنت می گوید نگاهت برایم از محبت و دوست داشتن می گوید اما بودنت گویا بهشت ماست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام به همگی
راستش اسم تاپیک برام جالب بود و تصمیم گرفتم بخونم

پست ها جالب بودن برام
اما خطاهایی زیادی هم توی تعبیر و تفسیر بعضی آیات هست
و همین طور توی دیدگاه های بعضی دوستان

دوستان عزیز کی گفته بچه دار شدن به تلاش نیست؟
خداوند خودش فرموده شما یک قدم بردارین به سوی من تا من ده قدم به سوی شما بردارم
تمام علوم رو خداوند قرارداد کرده ، و اینکه علم امروزه ی بشر به حدی رسیده که میشه عواملی که باعث ناباروری میشن رو پیدا کرد و براش راه حل هایی پیدا شده ، همه اش خواست خداونده!!

تلاش کردن و استفاده از علم به روز پزشکی هیچ منافاتی با توکل به خدا و راضی بودن به رضای خداوند نداره!!
راه درست این نیست که بگیم من قبول ندارم بچه دار نشدن به بیماری و مشکلات مربوط نیست و اگه خدا بخواد بده نخواد هم نمیده
قرار نیست معجزه ی حضرت زکریا برای همه ی ما اتفاق بیوفته !!
این با عقل و درایت همخوانی نداره که سال هایی که امید هست برای داشتن فرزند ، نادیده بگیریم به این امید که اگه خدا خواست میده اگرم نخواست نمیده!!

یه اشتباه دیگه هم که توی صحبت ها دیدم این بود که تلاش و درمان و پیگیری کردن برای پیدا کردن مشکلی که عامل ناباروری شده رو با به زور گرفتن بچه از خداوند یکی دونستن بعضی از دوستان!! در حالی که اصلا این طور نیست .
انسان وظیفه داره برای داشتن هر چیزی که خداوند در وجودش شوقش رو قرار داده، تلاش کنه
حالا اگر خداوند خواست و در نهایت بهش داد که رحمت خدا شامل حالش شده ، اگر هم نخواست و نداد دیگه بنده وظیفه داره بپذیره که این براش بهتر بوده و گله و شکایت نکنه .

مورد بعدی هم که فکر میکنم بد نیست بگم اینه که کی گفته تو سرنوشت همه ی ما بچه داشتن قرار داده شده ؟ پس این همه افرادی که تا اخر عمر فرزند نداشتن چی؟ بنابراین نباید خودمون رو گول بزنیم که همه مون بلاخره یه روزی بچهدار میشیم پس لازم نیست هیچ تلاش و پیگیری انجام بدیم ، چون اون وقت زمانی میرسه که میبینیم دیگه وقت مناسب گذشته و هیچ کاری نمیشه کرد و خیلی دیر شده.

اگر هم قرار باشه به این فکر کنیم که مگه همه ی بچه های دنیا خوش بخت هستن؟ چرا بخوایم انسانی به این دنیا اضافه کنیم که معلوم نیست چه عاقبتی داشته باشه، اون وقت باید این هم بپذیریم که اگر کسی بیماری صعب العلاج گرفت دنبال درمانش نریم، چون معلوم نیست اگه این فرد خوب بشه در اینده قراره چه کار کنه؟ شاید جنایتکار بشه !!

خداوند ما رو افریده که برای رسیدن به کمال تلاش کنیم
تو مسیر زندگی هر کسی هم مشکلاتی وجود داره که مثل کوه ها جلوی راهش سبز میشن
یکی مشکل جسمی داره یکی مالی یکی همسر بد یکی فرزند بد یکی فرزند نداره و.........
وظیفه ی ما این نیست که پشت صخره ها و کوه ها بمونیم و بگیم خداوند این کوه رو جلوی راه ما قرار داده تا از این جلوتر نریم و این خواست خداست!!
بلکه وظیفه داریم تلاش کنیم اون کوه و صخره رو با تلاش و درایت پشت سر بذاریم .

رحیم تو ، کریم تو، چو سیلِ غم رسید، تو      مرا دگر چه غم ز غم؟ امید ِ نا امید ، تو
2731
سلام به همگی راستش اسم تاپیک برام جالب بود و تصمیم گرفتم بخونم پست ها جالب بودن برام اما خطاهایی ...

مرسی دوست خوبم از صحبت های قشنگت.

هدف ما هم ازین تاپیک ازبین بردن ناامیدیه ک گاهی به انسان روی میاره.

سلام باران جان 

خيلي ممنون از تاپيك خوبت من كاربر قديمي ام ولي به خاطر تغيير شكل سايت نتونستم دوباره عضو بشم 

و با كاربري جديد اومدم 

چطوري ميتونم تو كانال تلگرامي كه راه اندازي كردي عضو بشم ؟

سلام باران جان  خيلي ممنون از تاپيك خوبت من كاربر قديمي ام ولي به خاطر تغيير شكل سايت نتونستم ...

گلم کانال تل گرام نداریم. منتفی شد.

من همینجا در خدمت شما هستم.

2740
بسلامتی باردار شدید؟

سلام عزیزم.بله در کمال ناباوری و با نداشتن فولیکول بالغ و سن بالا باردارشدم.خدا دوباره قدرت و لطفشو نشونم داد.اون روزا دلم از ی موضوعی خیلی شکسته بود و ازخدا خواستم دلمو اروم کنه که یهو به دلم افتاد برم بی بی بزارم و اینگونه مادرشدم😍😍😍

خدایاشکرت 
شیرین جان بارداریتو تبریک میگم و خیلی خوشحالم که سه تا بارداری توی این تاپیک بوده

سلام باران جان خیلی ممونم خدا بهم نظرکرد.درحالیکه فولیکولم ۵ و ۱۰ بود روز تخمک گذاری اما باهمونها باردارشدم.اگر بخاد بدون فولیکول و اسپرم هم میشه

خدایاشکرت 
سلام باران جان خیلی ممونم خدا بهم نظرکرد.درحالیکه فولیکولم ۵ و ۱۰ بود روز تخمک گذاری اما باهمونها با ...

خب خوب دلبری کردی واسه خدا دیگه...

واقعا خوشحالم واقعاااااا 

انشاالله که بچه ت سالم و صالح باشه.

خوشحاااالم که معجزه خدا رو دیدی.

برای من و همه بچه های نی نی سایت و این تاپیک دعا کن

خب خوب دلبری کردی واسه خدا دیگه... واقعا خوشحالم واقعاااااا  انشاالله که بچه ت سالم و صالح با ...

به خدا هرروز دعا میکنم براتون.من تا سوره یس رو شروع کردم وقراربود ۶۰ بار بخونم به نیت حمزه سیدالشهدا به ۲۴ که رسیدم باردارشدم البته دعای معراج و صدقه و نمازحاجت هممیخوندم اما واقعا سپرده بودم بخ خودش چون دلم واقعا به بچه خوش بود

خدایاشکرت