2737
2734

بچه ها من به طور ناگهانی هفته 37 زایمان کردم.. طبیعی .. الان نوزادم 6 روزشه.. سینه ی راستم به شدت بزرگ و دردناک شده... نینی ازش شیر نمی خوره .. آخه هاله دورش به شدت سفت شده و تو دهنش چفت نمیشه ... بنده خدا سعی می کنه اما نمیشه ... نوکشم اونقدری بیرون نیس... الان یه هفتس کارم شده کمپرس سرد و گرم و ماساژ و تخلیه و شیر دوش... اما فایده نداره و... سینم شده دو برابر اون یکی... بچه ها خیلی نگرانم از عفونت... دکترم مسافرته .. تلفنی بهم گفته آنتی بیوتیک بخورم ..خیلی نگرانم .. انقدر مامانم و مادرشوهرم سینه هام رو فشار دادن که داره می ترکه .. نگرانم ورمش از فشارهای بیش از اندازه ی اونا باشه... چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

فقط باید خودت بدوشی  .انتی بیوتیک  شیرتو خشک میکنه و تورمشو میندازه ولی دیگه شیر نداری.  اروم اروم خودت بدوش و کسی برات بدوشه بلد نباشه سینه ات  متورم ودردناک میشه چون خوب تخلیه نمیشه.  و از گیره های مخصوص سر سینه از داروخانه بگیر   و بچه رو شیر بده حیفه اگر شیر ندی. 

دوش آب گرم و ماساژ و تخلیه سینه. یه مقدار که خالی کردی بچه میتونه راحت بگیره بده بخوره خالی کنه سینه ت رو. از این به بعد نوبتی از هر دو سینه بهش شیر بده

خداوندا مرا آن ده که آن بیست!  👌 😁            

چاره ش همینه برو زیر دوش اب گرم اصلا هم نمیخواد خیلی محکم فشار بدی اروم اروم از بالای سینه دستت رو بکش رو رگ ها بیا تا نوکش اون قدر این کار رو بکن تا شیر ازش روان بشه ... سعی کن کمتر مایعات و سوپ بخوری که سینه ت دیرتر پر بشه 

همون زیر دوش دستت رو بذار رو هاله بکش عقب و با یه دست دیگه نوک سینه رو بکش طرف بیرون اروم چند بار این کار رو بکنی نوک سینه ت در میاد یا بده نی نی مک بزنه 

ولی حتما سینه ت رو زید دوش اب گرم تخلیه کن تازه زایمان کردی سخته ولی حتما تخلیه کن سینه ت رو 

امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
2738
بچهها یه جاهایی تو سینم خیلی سفته و دردناک اونا شیره ؟ باید فشارش بدم؟شیرش خیلی میاد بیرون مشکل اینه ...

زیر آب گرم با سرانگشتات اونجاهایی که گوله شده رو آروم آروم ماساژ بده شیر هم بریزه بیرون اون گوله ها باز میشه نگران نباش و اسرتس هم نداشته باش این شیر باید تخلیه بشه پس حوصله داشته باش 

فشار نده که دردناک بشه فقط زیر اب گرم ماساژ بده تا تخلیه بشه 

امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
بچهها یه جاهایی تو سینم خیلی سفته و دردناک اونا شیره ؟ باید فشارش بدم؟شیرش خیلی میاد بیرون مشکل اینه ...

منم موقع زایمان نوک سینه نداشتم ولی اون کاری که بهت گفتم تو پست بالا انجام دادم نوکش دراومد نی نی هم مکید دیگه کامل نوکش در اومد نگران نباش 

استارتر جان 

حالت بهتره؟؟ 

استارتر جان  حالت بهتره؟؟

عزیزم مرسی از پیگیریت... تمامی گوله ها از تو سینم تخلیه شده ... به لطف شیردوش برقی و ماساژ آب گرم .. اما مشکل نوک سینه همچنان پابرجاس.. بچم بنده خدا خیلی تلاش می کنه اما چون فکش جون نداره نوک سینه رو نمی تونه بکشه بیرون ... با فشار من شیر میاد بیرون و همون و لیس میزنه و بعد چند دقیقه کلافه میشه و من مجبور میشم از ممه سالمه بهش بدم :) الان سینه سمت چپم که سالمه بزرگتر از سمت راستیه ... خیلی اعصابم خورده

عزیزم مرسی از پیگیریت... تمامی گوله ها از تو سینم تخلیه شده ... به لطف شیردوش برقی و ماساژ آب گرم .. ...

خواهش می کنم عزیزممم 

برو مرکز بهداشت یا حتی پیش یه ماما هم بری با حوصله بهت یاد میده چه جوری نوک سینه رو دربیاری حتما برو وگرنه شیر این سینه که نمی خوره خشک میشه اون وقت اندازه سینه هات کوچیک بزرگ میمونه 

استارتر جان

چطور سفتی هاله سینه ات از بین رفت؟؟ نی نی بعدش راحت گرفت؟؟ از اون سینه ات شیر مثل سینه سالمه ات اومد؟؟

منم از ۱۷ زایمان اینطور شدم ، یکم الان بهتره ولی سینم کمی قرمز شده و گاهی دوباره باز سفت میشه تا پر میشه

چیکار کنم خوب بشم؟