بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
کرم واژینال کلیندامایسین 2درصد


مکانیسم اثر: کلیندامایسین فسفات واژینال در بدن هیدرولیز شده و به کلیندامایسین تبدیل میگردد ، که از سنتز پروتئین باکتری بوسیله پیوند به ساب یونیت S 50 ریبوزوم باکتری جلوگیری میکند .

موارد مصرف: کرم واژینال 2% کلیندامایسین در درمان عفونتهای باکتریال واژن تجویز میگردد . این کرم در عفونتهای واژینال ناشی از هموفیلوس واژینیتس ، گاردنلا واژینیتس ، کورینه باکتریوم واژینیتس ، عفونتهای واژینال ناشی از باکتریهای بی هوازی مصرف میگردد . کلیندامایسین واژینال در درمان ولوواژینال ناشی از تریکومونا ، کلامیدیا ، نیسریا گونوره آ ، کاندیداآلبیکنس و یا هرپس سیمپلکس ویروس موثر نمی باشد . در صورت باردار بودن ، فقط در سه ماهه دوم حاملگی میتوان از این کرم استفاده نمود .

موارد منع مصرف: سابقه حساسیت به کلیندامایسین ، لینکومایسین یا سایر محتویات کرم . همچنین مصرف کرم واژینال کلیندامایسین در خانمهای دارای سابقه بیماریهای التهاب روده ، کولیت اولسراتیو ، یا کولیت ناشی از آنتی بیوتیکها ممانعت دارد .

عوارض جانبی: خارش و قرمزی دهانه رحم ، درد در هنگام مقاربت ، ترشحات سفیدرنگ ، و با احتمال کمتر سردرد ، سرگیجه و منگی ، تهوع و استفراغ و درد شکمی ، حساسیت ، التهاب واژن و سرویسیت ناشی از رشد کاندیدا آلبیکانس از عوارض این دارو میباشند .

مقدار مصرف: مقدار یک اپلیکاتور از کرم ( 5 گرم از کرم که حاوی 100 میلی گرم کلیندامایسین فسفات میباشد ) را روزی یکبار و ترجیحا" به هنگام خواب استعمال نمایید . طول مدت درمان در خانمهای غیرباردار 7-3 روز و در خانمهای باردار 7 روز میباشد .
راهنمای مصرف : قبل از مصرف دستها را شسته و اپلیکاتور را در حالت دراز کشیده وارد واژن نموده و به آهستگی محتویات آنرا به داخل واژن فشار دهید . حتی در طول عادت ماهانه درمان را قطع نکنید . در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف ، به محض به یادآوردن آن را مصرف نموده مگر آنکه نزدیک نوبت بعدی باشد . مقدار مصرف را دوبرابر نکنید .

نکات قابل توصیه:
از تماس این دارو با چشم خودداری شود . دوره درمان را حتی در صورت کاهش و یا از بین رفتن علائم بیماری کامل نمایید . در غیر اینصورت امکان عود بیماری وجود دارد . درصورت تماس ، چشمها را کاملا" با آب شستشو دهید . در طول درمان با این دارو از انجام مقاربت خودداری شود .

هشدار :
همانند سایر آنتی بیوتیکها ، مصرف این دارو ممکن است موجب عارضه کولیت پزودوممبرانس گردد . در صورت بروز اسهال یا اسهال خونی و کولیت سریعا" با پزشک تماس بگیرید . در انواع خفیف درمان با این دارو قطع و در موارد شدیدتر اقدام به درمانهای کمکی دیگر همچون تنظیم مایعات و الکترولیتها ، مصرف پروتئین کمکی و درمان با یک آنتی بیوتیک موثر بر این عارضه توصیه میگردد .مصرف این کرم ممکن است محیط واژن را برای رشد میکروارگانیسمهای غیر مستعد واژن ، بویژه قارچها همچون کاندیدا آلبیکانس ، مناسب نماید .

بارداری و شیردهی: مصرف این دارو در سه ماهه دوم و سوم حاملگی مجاز میباشد ولی در سه ماهه اول مطالعات کافی وجود نداشته و تنها در صورت نیاز شدید و مبرم با توصیه پزشک قابل استفاده است .مصرف این دارو در شیردهی تنها با توصیه پزشک می باشد .

اشکال داروئی : کرم واژینال کلیندامایسین 2% در تیوبهای 40 گرمی همراه با 7 اپلیکاتور به بازار عرضه می گردد .

شرایط نگهداری: دارو در دمای پایین تر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود دارو از یخ زدگی و نور شدید محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
کرم واژینال کلیندامایسین 2درصد
کپلی جون رفتم دکتر و بهم داکسی ساکلین داد و کرم کلیندامایسین و کلوتریمازول گفت 2 هفته استفاده کن بعد برام سونوی واژینال نوشته
گفت اگه زخم هم باشه چون توی خود رحمه شاید دیده نشده
نمیدونم واقعا
من میخوام و تا آخر امسال به خواستم رسیدم!
2706
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

2687
2730
داغ ترین های تاپیک های امروز
توسط   ماهbanu  |  7 ساعت پیش
توسط   98bikas  |  6 ساعت پیش