2204

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید،

 خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

کرم واژینال کلیندامایسین 2درصد


مکانیسم اثر: کلیندامایسین فسفات واژینال در بدن هیدرولیز شده و به کلیندامایسین تبدیل میگردد ، که از سنتز پروتئین باکتری بوسیله پیوند به ساب یونیت S 50 ریبوزوم باکتری جلوگیری میکند .

موارد مصرف: کرم واژینال 2% کلیندامایسین در درمان عفونتهای باکتریال واژن تجویز میگردد . این کرم در عفونتهای واژینال ناشی از هموفیلوس واژینیتس ، گاردنلا واژینیتس ، کورینه باکتریوم واژینیتس ، عفونتهای واژینال ناشی از باکتریهای بی هوازی مصرف میگردد . کلیندامایسین واژینال در درمان ولوواژینال ناشی از تریکومونا ، کلامیدیا ، نیسریا گونوره آ ، کاندیداآلبیکنس و یا هرپس سیمپلکس ویروس موثر نمی باشد . در صورت باردار بودن ، فقط در سه ماهه دوم حاملگی میتوان از این کرم استفاده نمود .

موارد منع مصرف: سابقه حساسیت به کلیندامایسین ، لینکومایسین یا سایر محتویات کرم . همچنین مصرف کرم واژینال کلیندامایسین در خانمهای دارای سابقه بیماریهای التهاب روده ، کولیت اولسراتیو ، یا کولیت ناشی از آنتی بیوتیکها ممانعت دارد .

عوارض جانبی: خارش و قرمزی دهانه رحم ، درد در هنگام مقاربت ، ترشحات سفیدرنگ ، و با احتمال کمتر سردرد ، سرگیجه و منگی ، تهوع و استفراغ و درد شکمی ، حساسیت ، التهاب واژن و سرویسیت ناشی از رشد کاندیدا آلبیکانس از عوارض این دارو میباشند .

مقدار مصرف: مقدار یک اپلیکاتور از کرم ( 5 گرم از کرم که حاوی 100 میلی گرم کلیندامایسین فسفات میباشد ) را روزی یکبار و ترجیحا" به هنگام خواب استعمال نمایید . طول مدت درمان در خانمهای غیرباردار 7-3 روز و در خانمهای باردار 7 روز میباشد .
راهنمای مصرف : قبل از مصرف دستها را شسته و اپلیکاتور را در حالت دراز کشیده وارد واژن نموده و به آهستگی محتویات آنرا به داخل واژن فشار دهید . حتی در طول عادت ماهانه درمان را قطع نکنید . در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف ، به محض به یادآوردن آن را مصرف نموده مگر آنکه نزدیک نوبت بعدی باشد . مقدار مصرف را دوبرابر نکنید .

نکات قابل توصیه:
از تماس این دارو با چشم خودداری شود . دوره درمان را حتی در صورت کاهش و یا از بین رفتن علائم بیماری کامل نمایید . در غیر اینصورت امکان عود بیماری وجود دارد . درصورت تماس ، چشمها را کاملا" با آب شستشو دهید . در طول درمان با این دارو از انجام مقاربت خودداری شود .

هشدار :
همانند سایر آنتی بیوتیکها ، مصرف این دارو ممکن است موجب عارضه کولیت پزودوممبرانس گردد . در صورت بروز اسهال یا اسهال خونی و کولیت سریعا" با پزشک تماس بگیرید . در انواع خفیف درمان با این دارو قطع و در موارد شدیدتر اقدام به درمانهای کمکی دیگر همچون تنظیم مایعات و الکترولیتها ، مصرف پروتئین کمکی و درمان با یک آنتی بیوتیک موثر بر این عارضه توصیه میگردد .مصرف این کرم ممکن است محیط واژن را برای رشد میکروارگانیسمهای غیر مستعد واژن ، بویژه قارچها همچون کاندیدا آلبیکانس ، مناسب نماید .

بارداری و شیردهی: مصرف این دارو در سه ماهه دوم و سوم حاملگی مجاز میباشد ولی در سه ماهه اول مطالعات کافی وجود نداشته و تنها در صورت نیاز شدید و مبرم با توصیه پزشک قابل استفاده است .مصرف این دارو در شیردهی تنها با توصیه پزشک می باشد .

اشکال داروئی : کرم واژینال کلیندامایسین 2% در تیوبهای 40 گرمی همراه با 7 اپلیکاتور به بازار عرضه می گردد .

شرایط نگهداری: دارو در دمای پایین تر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود دارو از یخ زدگی و نور شدید محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
کرم واژینال کلیندامایسین 2درصد
2050
کپلی جون رفتم دکتر و بهم داکسی ساکلین داد و کرم کلیندامایسین و کلوتریمازول گفت 2 هفته استفاده کن بعد برام سونوی واژینال نوشته
گفت اگه زخم هم باشه چون توی خود رحمه شاید دیده نشده
نمیدونم واقعا
من میخوام و تا آخر امسال به خواستم رسیدم!
توت فرنگی جون نمی خوام نا امیدت کنم ولی شادانلو به من داکسی ساکلین 500 داد با کلوتریمازول ،چند هفته بعد رفتم پیشه دکتره خودم که اصلاً آب از آب تکون نخورده بود ، همچنان عفونته من برقرار بود ، البته و به احتمال زیاد نوع عفونته من با تو فرق می کنه ، عفونته من شدیده ولی خوب از اونجایی که دل درد داری بعید میدونم عفونته تو هم جزئی باشهو با این داروها خوب بشه (البته امیدوارم که اینجوری نباشه ) ، منم از امروز شروع به استفاده از اون داروهایی کردم که عکسشونو گذاشتم ، تازه با اینکه 2 تا از داروهام خارجین ، ولی بعید میدونم که با اینام خوب بشم ، خدا به دادمون برسه ، من که دیگه خسته شدم ، ایشالله یه روز بشه جفتمونم خوب بشیم .
2051
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1872
2284
2294
2289
2108
2052
2037