2737
2734
عنوان

غریبی کردن پسر 9 ماهه من

15184 بازدید | 13 پست
سلام مامانای عزیز
من یه پسر 9 ماهه دارم که تازگیها هر کسی رو به جز منو و باباش و مادر بزرگ و پدربزرگشو می بینه باهاشون غریبی می کنه . یعنی تا وقتی که طرف نخواد بغلش کنه فقط قیافه می گیره ولی امان از اون وقتی که کسی بخواد از بغل من و باباش بگیردش انقدر گریه می کنه که مجبوریم از اون محیط بیرون بریم . در حالی که قبلا پسر من به خوش اخلاقی و این که بغل همه میره توی فامیل معروف بود . این موضوع خیلی اذیتم می کنه . ضمنا من شاغلم هستم و پسرم پیش مادربزرگشه . مامانای مهربون اگه تجربه یا راهکاری دارید خواهشا کمکم کنید .
تا اونجا که من اطلاع دارم اگه بچه ها غریبی نکنند جای سوال. خوشحال باشید که بچه هاتون غریبی می کنند. هر چه بچه زودتر غریبی کنه هوش و حافظه قویتری داره که دلایل مفصلی داره ( کتاب تغذیه و تربیت کودک، نوشته بنیامین اسپاک. صفحه 217).

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خووووووووووووووووووووووووش بحالتون. پسر من اصلا غریبی نکرده و نمیکنه. همیشه دلم میخواست جایی میرم بخصوص تو دید و باز دید عید فقط 5 دقیقه غریبی کنه ما 1 چایی بخوریم بلند شیم:(( تازه تو ماشینم که میشینه با سرنشین ماشینای کناری میخنده بخصوص اگه طرف خانم باشه بخصوص اگه خشگل باشه و آرایش وووووووووووو.. دیگه خودشو خفه میکنه اینقدر دست تکان میده و میخنده و ادا اطوار در میاره همش فکر میکنم 18 سالگی چطوری جمعش کنم:)))
مامان سپر جان اگه میشه و زحمتی نیست کمی بطور خیلی خلاصه از این مورد تو کتابی که معرفی کردی بنویس ممنون میشم.
2731
دختر من از دو ماهگی غریبی می کرد ! خودم هم باورم نمی شد ، اما اولین مورد زمانی بود که یک خانم عکاسی اومد تا عکسشو توی خانه بندازه ، تا بغل من بود می خندید و بازی می کرد به محض اینکه خانم عکاس از من گرفتش زد زیر گریه ، ساکت هم نمی شد :( دوباره میامد بغل من با کلی بازی آرومش می کردم باز از دور به خانمه نگاه می کرد لب بر می چید ، خانم هم تعجب کرده بود می گفت این خیلی زوده که غریبی کنه ، خلاصه اون روز عکسش گرفته نشد ! دیگه هر جا هم می رفتم هر کسی بغلش می کنه می زنه زیر گریه ! الان پنج ماهشه فقط من و پدرش را قبول داره و این خیلی سختهههههههههههه :(
¥ Doing what you like is freedom , Loving what you do is happiness ¥
shini جون ماشالا چه پسر با حالی داری. کتاب هنر پسرداری رو حتما بخون. نشر آسیم. Fairy جون اتفاقا پسر من هم از اواخر 2 ماهگی غریبی می کرد. اوایل کمتر ولی الان که 5 ماهش شده خیلی بیشتر. اصلا نمی تونیم بریم بیرون. تو خیابون مردم رو که می بینه گریه می کنه. و اما خلاصه صفحات 217 , 218 کتاب تغذیه و تربیت کودک، نوشته بنیامین اسپاک احساسات و عکس العمل طفل در سنین مختلف در مقابل غریبه ها متفاوت است. برای مثال یک طفل 2 ماهه اصلا توجهی به پزشک ندارد و مدام مادرش را نگاه می کند یک طفل 4 ماه در جواب لبخند پزشک لبخند می زند در 9 ماهگی به محض دیدن پزشک ابتدا ساکت می شود و برای مدتی خیره به او نگاه می کند ، بالاخره با شدت جیغ می کشد. گاهی تا مدتها بعد از تمام شدن معاینه باز هم فریاد می کشد. این مرحله برای طفل دوره حساسی است. علت آن است که در ماههای اول، طفل فقط حافظه شناخت دارد. یعنی هر وقت والدینش را می بیند آنها را می شناسد و اگر نبیند به یاد نمی آورد. از 6 ماهگی به تدریج اشیا یا اشخاصی که جلوی چشمش نیستند را به یاد می آورد که آن را حافظه باز یافت می نامند . با شکل گیری این حافظه ، طفل تصویر پدر و مادرش را حتی اگر در حضورش نباشند به یاد میآورد و با فردی که جلوی چشمش قرار دارد مقایسه می کند و اگر نتواند تصویر این فرد را در حافظه باز یافت خود پیدا کند دچار ترس می شود. و اما علت ترس؟ از 6 تا 9 ماهگی طفل در زمان حال زندگی می کند. او نمی تواند حوادث را به طور منطقی پیش بینی کند. بنابر این نمی تواند بفهمد که چرا این شخص، آشنا نیست و نمی تواند پیش بینی کند که چه پیش خواهد آمد و چون نمی تواند فرار کند یا خود را پنهان سازد مظطرب شده و گریه می کند. در 15 ماهگی طفل پیش بینی می کند که من این فرد را نمی شناسم ولی مادرم به کمکم خواهد آمد، لذا دلیلی ندارد از این فرد بترسم. برای محافظت کودک از ترس زیاد او را از غریبه ها کمی دور نگه دارید تا کم کم با آنها آشنا شود ولی هرگز او را از دیدن آنها محروم نکنید.
2740
دوستان سلام
پسر منم 5/4 ماهه است و این غریبی کردن از ابتدای 4 ماهگی شروع شده این حالتش به من خیلی استرس میده تا حدی که تصمیم دارم تا خوب نشده جایی نبرمش چون از لحظه ورود تا زمانی که بیارمش بیرون بشدت گریه میکنه.اونم چه گریه ای!!!!!!!!!! خیلی حس بدیه واقعا انرژِ منو به صفر میرسونه
کسی نمیدونه این حالت چه وقت رفع میشه؟؟؟؟؟؟
مامان بهی جان پسر من از 2 ماهگی اینطوری بود......به خاطر همین من هیچ جا نمیرفتم....یا اگه میرفتم تو یه اتاقشون که هیچ کس نباشه مینشستم....

الان هم نزدیک 10 ماهشه.....هنوز هم به جسز خانواده خودمون کسی بهش دست میزنه گریه میکنه چه برسه به بغل.....

اما دیگه تو مهمونی ها اونجوری خودشون هلاک نمیکنه.....

قبلا در و دیوار خونه های مردم رو هم میدید نفس بند میومد اما الان تا نیم ساعت خوبه...آرومه......بعدش نق و نوق هاش شروع میشه....
***الهی و ربی....من لی غیرک***فروش تخته شاسی برای عکس ارزانتر از آتلیه با ارسال رایگان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=561837&PageNumber=1
سلام ازنظرات شما استفاده کردم.اما پسر8ماهه من ترس زیادی از صدای تلفن ،ماشین لباسشویی، ابمیوه گیری حتی زنگ در و...داره چاره چیه .راستی اون سومین فرزندم بعداز دوتا دخترمه. شادباشید

سلام من پسرم ٢ ماهشه همسرم كارش شهرستانه هفته اي يه بار مياد خونه اين هفته كه اومد پسرم باهاش غريبي ميكنه وقتي ميره بغل باباش گريه ميكنه لطفا راهنمايي كنين