2733
2739
عنوان

جلوگیری از برق گرفتگی در منزل..

1043 بازدید | 16 پست

امروز تاپیکی دیدم در نینی سایت که واقعا حالم گرفته شد..

دختر بچه ای که میخ در پریز برق فرو کرد ولی به علت عمل کردن کلید محافظ جان

یا نام دیگرش کلید جریان نشتی شکر خدا دچار سانحه نشد و نجات پیدا کرد!

خدا میدونه اگر این قطعه در اون منزل وجود نداشت چه پیامدهایی به وجود میاورد...

در ساختمان های تقریبا جدید استاندارد های لازم جهت سیم کشی باید رعایت بشه

که البته از سوی ناظر برق و ساختمان تایید میشه..

ولی در ساختمان هایی خصوصا ساختمان های بساز و بفروش من به عینه شاهد بودم

همچین قطعه ای را حذف کرده بودن به علت شاید مسائل اقتصادی!!!

شما میتونید با مراجعه به قسمت جعبه فیوز منزلتون

(که در قسمت اشپزخانه معمولا قرار داره) از وجود این قطعه مطلع بشین.

کلید های محافظ جان یا جریان نشتی کوچیکترین لمس سیم برق یا اتصال برق به 

بدنه لوازم خانگی را تشخیص و سریعا برق منزل را قطع میکنن تا خدایی ناکرده 

حادثه ای پیش نیاد!!

قیمتشون هم بستگی به کیفیتش و شرکت سازنده اش  از 50 الی 110 هزار تومان 

در بازار موجود هست..

لطفا اگر جون خودتون و عزیزانتون براتون اهمیتی داره این قطعه را در صورت نبودش تهیه 

و نصب کنید..همچنین اگر در جعبه فیوز منزلتون متوجه حضورش شدین دکمه ای روش 

قرار داره زرد رنگ که دکمه تست هست.اگر اونو فشار بدین کلید باید عمل کنه و برق را قطع

کنه که نشونه سالم بودنش هست..اگر با فشار دادنش عمل نکرد باید تعویض بشه!

تصاویر این کلید را مشاهده میکنید.

بنده آقای برفچال هستم.پاسخگوی سوالات شما در زمینه تعمیر لوازم خانگی هستم در حد توان.. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ما خونمون این کلید محافط جان رو نداشت اما اوردیم برامون نصب کردن روی پنل فیوز

اما

بعدا شنیدیم که اگه ساختمان مجهز به ارت نباشه این کلید هم فایده ای نداره 

راست میگن؟

آخه ساختمون ما قدیمیه و ارت نداره

2728
ما خونمون این کلید محافط جان رو نداشت اما اوردیم برامون نصب کردن روی پنل فیوز اما بعدا شنیدیم که ا ...

بله متاسفانه..ولی شما به همون برقکارتون بگین بیاد ورودی منزلتون زیر کنتور برق میله ارت بکوبه 

تو زمین و نول ورودی را با ارت همبندی کنه.به گمونم اینجوری بشه یه کارایی کرد که کمتر هزینه بر باشه ..

بنده آقای برفچال هستم.پاسخگوی سوالات شما در زمینه تعمیر لوازم خانگی هستم در حد توان.. 
ما خونمون این کلید محافط جان رو نداشت اما اوردیم برامون نصب کردن روی پنل فیوز اما بعدا شنیدیم که ا ...

من از استادم که دکترا در زمینه ارت و.. داره در این زمینه میپرسم  و جوابش رو به شما اعلام میکنم.

2738
خیلی لطف میکنید    

خانم محترم.الان تماسی گرفتم و نتیجه این چنین شد:

در منازلی که ارت نداره این کلید عمل میکنه و مشکلی نداره ولی فقط جریان بسیار بسیار خفیفی ممکنه

از بدن عبور کنه که موردی نداره و خطرناک نیست.

یعنی چی که نوشتین کوچکترین اتصال سیم برق به بدنه لوازم خانگی رو تشخیص میده؟؟؟؟ تفاوتش با وقتیکه دوش ...

سلام.وقت بخیر.

زمانی که بدنه دستگاه و لوازم خانگیتون برقدار بشه شما که متوجه نمیشین و خدایی ناکرده

وقتی بهش دست میزنید ناگهان شوکی وارد میشه و..

این برق میتونه از نقص در اتصالات داخلی لوازم خانگیتون باشه که بسیار خطرناکه.!و موجب برقگرفتگی میشه..

خصوصا در محیط مرطوب مثل اشپزخانه خصوصا در دستگاه هایی مثل اجاق گاز و لباسشویی و..

این کلید دقیقا زمانی که بدنه فلزی دستگاه برقدار شد برق خونه رو قطع میکنه تا منجر به حادثه ای نشه!

خانم محترم.الان تماسی گرفتم و نتیجه این چنین شد: در منازلی که ارت نداره این کلید عمل میکنه و مشکلی ...

واقعا لطف کردید .

خیلی ممنون از پیگیریتون

تاپیک بسیار مفیدی هست. امیدوارم همه مامان ها بخونن چون واقعا ماها که بچه کوچیک داریم برامون ضروریه . بالاخره شیطنت و کنجکاوی بچه ها قابل کنترل نیست 

واقعا لطف کردید . خیلی ممنون از پیگیریتون تاپیک بسیار مفیدی هست. امیدوارم همه مامان ها بخونن چون و ...

بی زحمت اگر تمایل داشتین تو تاپیک ها معرفی کنید بیان بخونن.هدفم جمهع کردن لایکک و.. نیست..فقط در راه خدا اطلاع رسانی.

یا علی.

بی زحمت اگر تمایل داشتین تو تاپیک ها معرفی کنید بیان بخونن.هدفم جمهع کردن لایکک و.. نیست..فقط در راه ...

بله میدونم ..... لایک اخه به چه درد میخوره !!!

حرفتون درسته و حتما به بقیه هم اطلاع رسانی میکنم

2706