2733
2739

باورتون میشه ما ایرانیها هر سال معادل غذای 15 میلیون نفر را دور میریزیم؟ 15 میلیون نفر، یعنی خیلی بیشتر از کل جمعیت تهران! (تهران با این همه شلوغی و ترافیک و ازدحام،  12 تا 13 میلیون جمعیت داره). غذای مانده از مهمانیها، غذای ته دیسها و قابلمه ها، انواع رنگارنگی که درست کردیم و یخچال جا نداره، غذای رستوران که هر پرسش ممکنه برامون زیاد باشه، چقدر دیگه از این مثالها داریم؟

هر بار خواستید غذایی رو دور بریزید به اون 15 میلیون نفر فکر کنید که شاید آرزوی همون غذایی رو دارند که دارید دور میریزید.

میتونیم

- برای مهمانی کمتر غذا درست کنیم.

- غذا را توی دیس بگیریم تا هر کس به اندازه ای که میخوره برداره

- کم کم غذا برداریم، تا مطمئن بشیم که غذای دستخورده باقی نمیذاریم

- اضافه غذای رستوران را با حس خوب و شهروندی هوشمندانه، در ظرف با خودمون ببریم

- خیریه هایی که اضافه غذای مهمانیها رو جمع میکنند پیدا کنیم و نگران جا دادن غذاها توی یخچال نباشیم

شما هم به این لیست اضافه کنید. بیایید دست به دست هم بدیم و نذاریم این آمار وحشتناک دورریز غذا، هر سال بیشتر از سال قبل بشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

اره باورم میشه

فقط غذایی که من دور میریزم 16 میلیون نفرو سیر میکنه  

دوست من اگه تحمل نظرات مخالف رو نداری، تاپیک نزن. دلیلی نداره همه باهات هم عقیده باشن. اگرم تاپیک زدی، نظر مخالف هم دیدی، لااقل توهین نکن. شعور داشته باش. مرسی.

غذای دست نخورده رو جمع کنیم.  مقداری که می تونیم مصرف کنیم رو برای خودمون برداریم و مقداری که نمی تونیم رو بدیم به کسی که چیزی برای خوردن نداره...غذای دست خورده رو هم جمع کنیم. بدیم به حیوونا. سگ...گربه...پرنده...مخصوصا الان که فصل سرما تو راهه. 

زنده باد هیولای اسپاگتی پرنده!
2740

من یه دونه هم برنج دور نمی ریزم ،مگر اینکه تو مهمونی دست خورده باشه،ولييييي تا دلخون بخواد نون دور ریز داریم ،فوری کپک میزنن من چه کنم خووووووووب

خدایا ازت ممنونم به زندگیم سرو سامون دادی ،من عاشقتم
میشه به نظرتون تغییری ایجاد کرد؟ این غذاها میتونه آرزوی یه آدم گرسنه باشه

صد در صد .. من تازه کارم اندازه غذا دستم نیمده .. ایشالا بهتر میشم ..قول میدم😆

بالای سر کسی که خوابه "خیار" نخورید 😐                                                                                       
من یه دونه هم برنج دور نمی ریزم ،مگر اینکه تو مهمونی دست خورده باشه،ولييييي تا دلخون بخواد نون دور ر ...

راه های نگهداری رو باید تغییر داد. یا شاید نونی که میخرید. مطمئنم اینجا خانمهای باتجربه و خوش سلیقه زیادی هستند که میتونن راهنمایی کنند. 

من یک آریایی مسلمان هستم  به وطن و دینم افتخار می کنم ، به بزرگان تاریخ ِ  کشورم و تاریخِ اسلام می بالم ، خود نمایانِ هتاک به دین و ملیتم ، فقط کمبودهای درونی و شعور پایین خود را به نمایش می گذارند ،   برای داشتن زندگی بهتر: بجای دخالت ، قضاوت ، اهانت ، شکایت ، شماتت و عداوت ...،  نقد و اصلاح را از خودمان و خانواده هایمان شروع کنیم و فرزندانمان را درست تربیت کنیم.  خودمان را مریض نمی دانیم وگرنه علاج آسان است . ( آیت الله بهجت ره )          اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها

من یک آریایی مسلمان هستم  به وطن و دینم افتخار می کنم ، به بزرگان تاریخ ِ  کشورم و تاریخِ اسلام می بالم ، خود نمایانِ هتاک به دین و ملیتم ، فقط کمبودهای درونی و شعور پایین خود را به نمایش می گذارند ،   برای داشتن زندگی بهتر: بجای دخالت ، قضاوت ، اهانت ، شکایت ، شماتت و عداوت ...،  نقد و اصلاح را از خودمان و خانواده هایمان شروع کنیم و فرزندانمان را درست تربیت کنیم.  خودمان را مریض نمی دانیم وگرنه علاج آسان است . ( آیت الله بهجت ره )          اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها
2706