2752
2734
عنوان

دیگه نمیدونم کی درست میگه کی غلط

412 بازدید | 31 پست

چند وقتیه نگران رشد پسرم هستم 2و نیم سالشه مثلا همین در مورد رفتاراش حرف زدنش کلمه یا جمله گفتنش.میام تو نت میخونم میبینم یه چیزایی نوشته که حتی به اوتیسم هم شک میکنم نمیدونم بچه باید اینکارو بکنه فلان کارو بکنه بعد میرم از کارشناسای بهداشت میپرسم میگن مهارتهای کودک 2و نیم ساله اینه که حداقل باید 6.7جای بدنشو بدونه خودش تنهایی از پله بالا پایین بره مقصودشو بتونه برسونه وقتی چیزی میخواد دکمه های لباسشو بتونه باز کنه و ... بعد اینارو میشنوم میبینم نه پس مشکلی نداره😐کلا موندم .بچه های شما تو این سن چیکارا میکردن توروخدا راهنماییم کنین

دختر تنها 

الان مشکلت چیه؟ حرف زدنش فقط یا چیزه دیگه؟

ته قصه خودشو پیدا کرد اون که بین جمعیت گم شده بود.....اونی که به جای زخمای خودش مرهم زخمای مردم شده بود......چه دقیقه هایی که با حسرت بین آدمای خوشبخت گذشت........کی میتونه حالتو درک کنه کی میدونه که چقدر سخت گذشت

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

زیاد ریز بین نباش ولی بیخیال هم نباش 

بچه با بچه فرق داره 

من سه تا بچه هام از زمین تا اسمون باهم فرق داشتن 

پس مقایسه نکن

😍خدا روزی رسان شکست ناپذیر من است و هم اکنون مبالغ هنگفت پول در پناه لطف الهی و به شیوه هایی عالی به من میرسد😍😍😍😍😍😍😍  گاهی هیچکسی رو نداشته باشی بهتره !!!  باور کن بعضیا تنهاترت میکنن 🌹🌹🌹    

والا عزیزم من و برادرام،اکثرا بچه هامون هم سنن،اصلا نمیشه گفت که تو یه سنی بچه ها چیکار می کنن،بخدا دختر من الان خیییبلی حاضر جوابه ولی برادرزاده ام خیلی کم حرف

هردوشونم دکتر میگه عادیه

پسره من 2 سالو 8 ماهشه. کامل حرف میزنه ولی لباس نمیتونه بپوشه. گاهی خودش سعی میکنه شلوارشو بپوشه جفت پاشو میکنه تو یه پاچه!

ته قصه خودشو پیدا کرد اون که بین جمعیت گم شده بود.....اونی که به جای زخمای خودش مرهم زخمای مردم شده بود......چه دقیقه هایی که با حسرت بین آدمای خوشبخت گذشت........کی میتونه حالتو درک کنه کی میدونه که چقدر سخت گذشت

دختر من قبل از ۲سالگی کاملا حرف زد ولی تا الان ک ۴سالشه نمیتونه تنها بلوزشو بپوشه موهاشو نمیتونه خودش ببنده

در عوض خواهر زادم نمیتونه خوب صحبت کنه ولی دکمه های لباسشو راحت باز و بسته میکنه۵سالشه

صحبت کردن بچه با تمرین درست میشه

❤️همسر و دو فرشته ی زیبایم بودنتان ابدی❤️

پسر من دو سال و دو ماهی حرف میزنه کامل در این حد که داستان هم تعریف میکنه 

ولی لباساشو نمیتونه بپوشه 

کدوم قسمت نگرانت کرده عزیزم؟

اسمان فرصت پرواز بلندیست ولی...قصه این است چه اندازه کبوتر باشی....

بچه با بچه از زمین تا آسمون فرق داره 

من پسرم یک سال و نیم بود قشنگ حرف می زد الان دخترم جز کلمات محدود حرف نمی زنه ولی در عوض تو زمینه های دیگه ای جلوتره 

در ضمن این هم بگم که شاید زود حرف زدن بچه ها نشونه هوش زیادشون باشه ولی قطعا دیر حرف زدن بچه ها نشونه هوش کمترشون نیست

اطرافمون تو فامیل داریم که خیییلی دیر حرف زدن ولی الان فوق العاده باهوش اند

کرونا اگه فقط یک خوبی داشت این بود که همه بفهمن جواب امر به معروف《به تو چه ؟》نیست. بفهمن آلودگی یک نفر به همه ربط داره👌🙄تعجب میکنید چرا بعضی از اونهایی که میگفتن به خاطر کرونا نمازجمعه ها باید تعطیل و قم قرنطینه بشه، الان خودشون گله ای راه افتادن رفتن شمال یا جنوب؟بابا لیدرهای اینها همون عاریایی هایی هستن ک واسه مراسم اربعین و حج به ما میگفتن عرب پرست،بعد خودشون به خاطر یه مشت دلار رفتن عربستان دیکتاتور وکودک کش،پاچه خواری شاهزاده های سعودی رو کردن و اونجا همه ترانه ای خوندن غیر از خلیج فارس!😏😷دعای غریق که امام صادق(ع)برای نجات از فتنه های اخرالزمان سفارش کرده اند:"یا الله و یا رحمن و یا رحیم، یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک"🙏🙏 دوست من، دعای عظم البلا و دعای یا من تحل و دعای عهد با توجه به معانی فراموشمون نشه⚠🙏اگر نماز قضا بشه میشه جبران کرد، اگر روزه قضا بشه میشه جبران کرد ولی اگر ولایت قضا بشه نمیشه جبران کرد😔یکباردرسقیفه قضاشد،حضرت زهرا(س) را شهید کردند😢یکباردرصفین قضا شد،حضرت علی (ع) را شهید کردند😢امام حسن شهید شدند😢 تا "مردم بفهمند" نمی شود به پیمان صلح معاویه اعتماد کرد؛ امام حسین شهید شدند😢تا "مردم بفهمند" یزید ظالم است،یک تاریخ هزینه شد تا یه عده دیرفهم بفهمند! در حالی که میشد فقط با گوش کردن به "ولی‌خدا" هزینه نداد⚠️😔سلیمانی یک فرد نیست،یک مکتب است❤ شهید سلیمانی برای دشمن خطرناک تر از سردار سلیمانی است👊✌#مکتب_سلیمانی📚🕯🚩#انتقام سخت👊💣#مرگ_بر_آمریکا✊👊الا حزب الله هم الغالبون
دختر من قبل از ۲سالگی کاملا حرف زد ولی تا الان ک ۴سالشه نمیتونه تنها بلوزشو بپوشه موهاشو نمیتونه خود ...

نه این جمله بندی اصلا نداره فقط در حد دو کلمه که بابا اومد دایی رفت  آب بده و....از نظر نگرانم که کی میتونه خوب حرف بزنه

دختر تنها 
نه رشد جسمیش خوبه هر موقع بهداشت بردم وزن و قد و دور سرش مناسبه

دیگه عزیزم خدا رو شکر

برا صحبت کردم و انجام کارهای شخصی هم ،بچه ها خیلی با هم فرق دارن،فکر کنم خودت هم خیلی حساس شدی،البته درک می کنم مادری

نه این جمله بندی اصلا نداره فقط در حد دو کلمه که بابا اومد دایی رفت  آب بده و....از نظر نگرانم ...

اگه چند تا همبازی داشته باشه زودتر راه میافته،مثلا اگه برادرزاده یا خواهرزاده دارین باهاشون بازی کنه 

2706