2733
2734
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2018168 بازدید | 32928 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نیلوفر جان AR مخفف Anti Reflux است ظاهراً مشکل رفلاکس بچه شما شدیده ولی با توجه به اینکه به پروتئین گاوی هم حساسیت داره نمیدونم میتونه این نوع شیرخشک رو بخوره یا نه؟ به نظرم تلفنی با دکتر صحبت کن و بگو بچه من که حساسیت داره میتونه این شیر رو مصرف کنه یا نه
2731
من گوشت گوساله سوسیس کالباس پیتزا و............... هیچی نمیخوردم. با این حال باز هم گهگاه خونریزی داشت.
چیزهایی مثل چیپس و بعضی چیزا که آب پنیر داره رو دخترم تاثیری نداشت.
راستی دوستانی که شیر خودتونو میدید و مشکل دارید برا صبحانه میتوانید از حلواشکری و ارده شیره استفاده کنید. اینها رو میگم چون خودم خیلی شٍکمو بودم و هیچی نمی تونستم بخورم.
همه چیز را وقتی غذای کمکی شروع کردین کم کم و با فاصله 4 روز استفاده کنید تا خیالتون راحت باشه
این را بدانید که شما بهتر از دکتر خودتون میتونید تشخیص بدین به چی حساسیت داره. یادم رفت بگم حلوا شکری مشکلی نداره ولی خلالهای بادام زمینی روی بعضی هاشون هست که نباید بخورید چون بادام زمینی به شدت حساسیتزاست.

من ریزش موی شدیدی گرفته بودم و استخوان درد ولی الان که همه چیز میخورم خیلی خوب شدم.
از صمیم قلب آرزو میکنم که کوچولوهاتون خوب بشن.
اگه سوالی دارین بنویسین میم سر میزنم.باییییییییییی
پسر منم حساسیت داشت و داره ولی میتونم بگم خدا رو شکر الان تقریبا همه چیز میخوره به غیر از آلرژنهای شدید مثل ماهی و بادام و گردو و بادمجان و ادویه و ...

چون دیدم بهارجان دوست داره از تجربیات ما استفاده کنه هرچند اطلاعات خودش عالیه....اومدم تا بگم این چند وقت چه کارایی کردم...

من 2 ماهگی تو پی پی پسرم خون دیدم و به دکتر اطفالش که گفتم گفت به پروتئین شیر حساسه و نباید بخوری منم نخوردم باز خون دیدم و دوباره رفتم پیشش و اینبار گفت دیگه شیر خودت رو نده و بجاش ایزومیل بده...منم خوشم نیومدو رفتم یه دکتر اطفال دیگه اونم گفت سفیده تخم مرغ و لبنیات و کاکائو نباید بخورم ...دوباره با وجود پرهیز از اینها بازم خون میدیدم ..اینبار خودم ماهی و گوجه و آجیل وگوشت گاو رو هم حذف کردم ولی باز هم خوب نشد....
تا اینکه یکی متخصص اطفالی که فوق تخصص آسم و آلرژی بود رو بهم معرفی کرد....فکر کنید پسرمن 3ماه ونیم خون دفع میکرد تقریبا هفته ای یکی دوبار...خیلی غصه میخوردم....پسرم 5 ماه و نیمش شده بود....

این دکتر برام یه لیست نوشت که باید فقط اونارو میخوردم...برنج و سیبزمینی و هویج و گوشت گوسفند و کاهو و کلم سفید و کدو و نان لواش و مرغ و آبلیمو و سیب زرد و شکر و روغن مایع و کره اطلس طلائی و نمک و مربای خانگی هویج و سیب و جعفری و گشنیزو شوید

یه ماه اینارو خوردم و خون قطع شد...بعد همین دکتر تست پوستی برا پسرم انجام دادو مشخص شد که پسرم به عسل و لبنیات و بادام وگردو و گوجه فرنگی و گردو خاک و تخم مرغ و سویا و پرو پشم و پیازو پلاستیک و پرتقال و کیوی و موزو نارنگی حساسیت داره...دکتر گفت همون رژیم قبلی رو رعایت کنم و فقط بهش نانهای دیگه و گوشت گاو رو اضافه کنم....بعد از تست من ماهی یک بار به دکتر مراجعه میکردم و هر دفعه چیزی رو به رژیمم اضافه میکرد...البته خودم میپرسیدم و دکتر میگفت میتونم بخورم یا نه....غذای کمکی هم با لعاب برنج شروع کردم...
دوران سختی بود ولی بالاخره گذشت... حدود یک سالگی لبنیات خوردم و 2 ماه بعدش به پسرم دادم....و چند ماه بعد هم تخم مرغ و موزو رب و بقیه چیزها یواش یواش به رژیمم اضافه شد....میتونم بگم پسر من حدود یک سالگی بهبودی یافت....ولی سعی میکنم بنا به گفته دکتر چیزای معطر بهش ندم مثل سبزیجات معطر و وانیل و...
الان پسرم نوزده ماهشه و خیلی خوشحالم که میتونه لبنیات و ...بخوره...اینم بگم درجه حساسیت پسر من به لبنیات کم بود...
مهم اینه که رژیمتون رو کامل رعایت کنین و تحت هیچ شرایطی ذره ای لبنیات نخورین و از پرهیزتون خارج نشین..هستن کسایی که هر از چند گاهی لبنیات رو امتحان کردن و دوباره رژیم گرفتن و بچه هاشون هنوز تو سن 2 سالگی خوب نشدن....شاید رژیم من برای خیلی هاتون سخت باشه و بگید بیخودیه ...ولی من راضی بودم چون بهبودی پسرم رو میدیم....در ضمن پسر من خسخس سینه هم داشت.که با رژیم خوب شد...من تمامی گل و گیاهامو هم جمع کردم....

امیدوارم نینی های گل شما هم روزی بهبودی کاملشون رو بدست بیارن و شما رو خوشحال کنن...موفق باشین...
هدی جون خیلی ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیارمون گذاشتی فقط لطف کن به چند تا سؤال جواب بده. 1- تو اون سه ماه و نیمی که پسرت خون دفع میکرد رشدش چطور بود خوب وزن اضافه میکرد یا نه؟ 2- اون دکتر آسم و آلرژی اسمش و آدرسش رو لطف کن بگو 3- تستی که انجام داد چه جوری بود؟ آزمایش خون گرفتن از پسرت؟ 4-کره اطلس طلایی هم توش شیر خشکه مشکلی نداشتی باهاش؟ آیا تو غذای بچه ات هم میریختی یا نه؟ ممنون میشم که با همون حوصله ای که تجربیاتت رو در اختیارمون گذاشتی جواب این سؤالها رو هم بدی
2740
بهار جون خواهش میکنم.........خوشحال میشم جواب بدم به سوالاتون.....

1-وزن گیری پسر من خدارو شکر بالا بود و مشکلی نداشت.به همین خاطر هم دکتر میگفت هرچی غذای کمکی رو دیرتر شروع کنی بهتره و زودتر حساسیتش خوب میشه ...میگفت هروقت احساس کردی از گشنگی داره گریه میکنه بهش لعاب برنج بده....به نظر من اونایی که دچار اسهال شدید میشن یا رفلاکس شدید دارن خوب رشد نمیکنن.....

2-من تبریز هستم و دکترم مهناز صادقی شبستری هست ولی تو تهران تعریف دکتر لیدا عطارد رو خیلی شنیدم...تو همین سایت اگه جستجو کنین اسم و آدرسشو پیدا میکنین....تو کلینیک ولنجک هم ویزیت میکنه و آدرسش اینه: بلوار دانشجو-بالاتر از دانشگاه شهید بهشتی-روبروی پارک نگین. تلفن: 6-22417541

3-تست پوستی انجام دادن...از آرنج به پایین حدود 15تا خراش کوچولو میدن و تست میکنن(فکر نکنم درد زیادی داشته باشه) تا حالا هم آزمایش خون نشده....

4-کره اطلس طلائی تا جائیکه من میدونم شیر خشک نداره ولی بقیه کره های گیاهی دارن.....یه چند باری ریختم تو غذای پسرم...ولی بعدا چون تو تست مشخص شد که به گوشت گاو حساسیت نداره بهش کره پاستوریزه هم دادم و خودمم خوردم.

تا یادم نرفته هم بگم که دکتر بعد از تست به پسرم هیدروکسیزین تجویز کرد و حدود 6-7 ماهی هرشب 2 سی سی بهش میدادم...

امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کرده باشم......به امید بهبودی سریع نینیهاتون......
سلام

بچه ها اول از همه این آدرس کلوب آلرژی:

http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=7083

خوشحال میشیم خواستید یا نیاز داشتید اونجا هم سر بزنید.

دوما چند صفحه ی آخر رو خوندم ماشالله همتون باتجربه و کارکشته شدین در زمینه ی حساسیت. ولی یه چیز رو فراموش نکنید. شرایط هر بچه ای با بچه ی دیگه فرق داره. و ممکنه یک تجویز برای یکی برای اون یکی مناسب نباشه. این از این.

سوما در مورد شیر خشک ها تا جایی که من دیدم توی سایتهای معتبر برای بچه های که آلرژی به شیر گاو دارن شیر های سویا جایگزین مناسبی نیست چون معمولا به اون هم آلرژی نشون می دن و سیستم ایمنی تحریک میشه برای حساسیت های بعدی مثل حساسیت به حبوبات و غیره و حتی تخم مرغ........... اینم از این.

از شیر های خشک ایمن برای بچه های آلرژیک هم شیر های:

1- ب ب لاک اچ ای
2-نوترامیژن
3- نئوکیت

به ترتیب مناسب هستند. حالا ترتیب چرا اینجوریه؟! اول از شماره ی 1 تجویز میشه اگر بچه حساسیت داد می رید روی دومی و در آخر سومی که میشه گفت یک شیر هیدرولیز شده ی کامل هست که اصلا نیازی به هضم هم نداره و آماده ی جذب هست.

دوستان در مورد رفلاکس هم کامل نوشته بودند من یه بار دیگه دسته بندی می کنم. رفلاکس و حساسیت دو بیماری جدا هستند ولی آلرژی می تونه رفلاکس رو تشدید بکنه. همیشه اینو در نظر بگیرید اگر بچتون حساسیت هم داره اول باید از شیر یا غذایی که بهش می دید مطمئن باشید. اگر باز علائم رفلاکس داشت اونوقت دارو. نه اینکه اول دارو رو بدید و شیر نامناسب هم بهش بدید و همونو ادامه بدید. اینجوری بچه بیشتر اذیت میشه.

یه مساله هم در مورد وزن گیری اضافه کنم. من به شخصه با وجود حساسیت پسرم هیچ مشکلی با وزن گیریش نداشتم و همیشه رشد خوب داشته و حتی گاهی تپلتر هم بوده اما با چشم خودم موردی توی مطب دیدم که رشد بچه مختل شده بود تا حدی که قدرت ایستادن روی پاهاشو نداشت (بچه ی 2 ساله) که با رعایت رژیم و درمان مناسب رشدش رو از سر گرفته بود. یا حتی عدم رشد موهای سر که کلا کچل بود از بدو تولد و باز با رعایت رژیم داشت مو در می آورد.

آخر از همه هم اینکه حتما برای جلوگیری از سردرگم شدن خودتون به پزشک متخصص آلرژی خوب مراجعه کنید. بعضی مواقع واقعا آدم گیج میشه مخصوصا با غذاخور شدن بچه آزمون و خطا خیلی مشکل ساز میشه. ولی برای ادامه ی رژیم و تست کردن اینکه بچه خوب شده یا نه شاید خودتون هم بتونید ادامه بدید بدون پزشک. که البته زیاد توصیه نمی کنم بالاخره کمی ریسک داره. هر چند خودم الان میشه گفت سکان رو به دست گرفتم.

موفق باشید.
آهان بهار من به پسرم ب ب لاک اچ ای دادم و حساسیت داد. بعدش نوترامیژن که اون هم حساسیت داد و آخر سر نئوکیت دادیم و مشکلی نبود. حساسیتش هم به صورت اسهال استفراغ و نفخ بود و قرمزی پوست صورت و دونه های روی چونه و صورت.
مامان هومن پسر من فقط خشکی شدید پوست داره. نه اسهال نه استفراغ شدید و نه خون. من از امروز شروع کردم شیر بیومیل رو روش تست کنم. یعنی میگی این رو هم ندم؟ شیر بیومیل بر پایه شیر سویاست. پسرمم تو 5 ماهه. راستی دکتر آلرژی خوب سراغ داری؟
من دو سه روز پیش بچه ام رو بردم پیش دکتر پوست. بهش گفتم رژیم دارم. گفت خوب ایشالا تا 2 ماه دیگه شیرت هم خشک میشه. گفتم پس چه خاکی تو سرم بریزم. میگه همه چیز بخور ولی مراقبت کن بچه رو. من روزی 4-5 بار همه بدن بچه رو چرب می کنم ولی طفلکم همش داره خودش رو می خارونه. نگرانم که بزرگتر بشه چطوری باید جلوش رو بگیرم بدنش رو زخم نکنه؟