2733
2734
آیا تبعاتشم دو طرفه اس ؟ آیا دو طرف حامله میشن؟ آیا پس فردا مشکلی پیش اومد پسر مسئولیت پذیره ؟ آیا ...

این قضیه بی ابرویی نیس تا وقتی تو این دهه جدید هنوز این مورد رو بی ابرویی میدونید دیگه مشخصه تو دهه های قبل موندین پیشگیری و مراقبت برای چیه پس؟ برای چی این همه رو اینا تاکید دارن؟

این قضیه بی ابرویی نیس تا وقتی تو این دهه جدید هنوز این مورد رو بی ابرویی میدونید دیگه مشخصه تو دهه ...

نصف اطرافیان من با پیشگیری این دنیا اومدن 

کار دنیا برعکسه باردار شدن یه دختر مجرد خییلی راحت تر از زن متاهله

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

همچین چیزی نیست افرادی هستن افکار اسلامی دارن به ازدواج و اینا معتقدن بعضیا اسلام نیستن و سنتی نیستن ...

شما متعهد هستی ولی از دل وکردار طرف مقابل مطمعنی 

اگر بهت تعهد حس می‌کنه چرا حالت با هر کیش ومذهب حتی گیریم زرتشتی بیاد جلو با خانوادت صحبت کنه در واقع یک رابطه رسمی باشه حالا میخواد عقد عربی بخونه عقد آریایی یا بره کلیسا 

من دلم میسوزه می‌خوام اگاهت کنم این حرفام یادت باشه 

نمی‌خوام ناراحت بشی ولی ببین طرف زن عقدی هست می‌ره شوهر خیانت می‌کنه رابطه وپارتنری که رو هواس به اصطلاح اکه بره یا دپراز جون بمیره یا حامله شی یا اصلا جایی باهم حین رابطه بگیرنتون یا فردا سیر شد ولت کنه بره ابروت رو با عکس و فیلم ببره دست به کجا بنده حتی به قانون هم نمیتونی مراجعه کنی 

این که یک جمله عربی میخونن تو دفتر ثبت میشه فقط حق قانونی ومالی وصمانت زندگی پاینده برای خانم میشه 

بدون ثبت شدن و اطلاع خانواده ها اول واخرش شما ضربه میبینی موقعیت برای یک زندگی و ازدواج صحیح رو از دست میدی این که مادر بشی وحق انتخاب خودت رو از خودت گرفتی 

من مطمعنم اگه پسری واقعا آدم رو بخواد رو پا بند نیست تا بهت برسه شما اگه خودت رو در اختیارش بزاری بدون ازدواج دیگه چه انگیزه وتنوع بعد یک مدت برای اون آقا خواهی داشت 

این قضیه بی ابرویی نیس تا وقتی تو این دهه جدید هنوز این مورد رو بی ابرویی میدونید دیگه مشخصه تو دهه ...

خیلی ها با پیشگیری باردار میشن وقتی قرار باشه بشه مییییشه🤷🏻‍♀️

بعدم چه بخواییم چه نخواییم ما تو این جامعه داریم زندگی میکنیم باردارشدن دختر بدون اینکه شوهر کرده باشه بی آبروییه عزیزم

والا تو خارج هم انقدرا موضوع اپن و راحتی نیست 🤔

مسئولیت یه بچه بدون پدر مگه چیز کمیه 

چرا دوس داری منکر ای قضیه شی و بگی دخترا اصن تمایل به این کار ندارن مگه ما تو واقعیت زندگی نمیکنیم

متاسفانه فکر میکنن هنوز همه تو دهه عقب موندگی موندن به هر حال یکی افکار سنتی داره یکی نداره یعنی چی کسی که داره فلانه کسی که نداره اینجوریه

دقیقا 

نمیدونم این دوستمون چند سالشه ولی منی که سالها زندگیه مشترک دارم و  بچه دارم و موهام سفیده 

باید بگم به خیلی از مردا نمیشه اعتماد کرد تازه اونی که رسمی و قانونیه 

واااااااااااااااییی به حال غیر رسمی 🤷🏻‍♀️

خیلی ها با پیشگیری باردار میشن وقتی قرار باشه بشه مییییشه🤷🏻‍♀️ بعدم چه بخواییم چه نخواییم ما تو ا ...

گفتم مراقبت و احتیاط برای این چیزاس خیلی افراد مراقبت کردن و هیچوقت بچه دار نشدن این چیزا رو از کجاتون میارین واقعا احتمال هرچیزی هست اما مراقبت و احتیاط چیزیه که باید حتما رعایت بشه

ببین اینجا ایرانه شما هم از نوشتنت چه پسر باشی چه دختر یک ایرانی هستی 

الان من دلم برای آینده سوخت خواستم راهنماییت کنم شما خواه پند بگیر خواه ملال خودت میدونی ولی حرفام رو یادت باشه روزی به این تفکرت با تنفر میخندی که چقدر به خودت ظلم کردی 

شاید من وامثال من رو عقب مونده وامل بدونی ولی توی ایران بی قید ترین مردها هم به اصطلاح خودتون امل میپسندن وبرایزن زندگی و مادر فرزندشان باکره می‌خوان حالا گیریم که خودشون صدکار کرده باشند 

در ضمن وقتی مردی راحت هست حتی اگه باهات ازدواجم کنه باز هم سراغ بعدی ها خواهد رفت و راحت خیانت می‌کنه چون براش با شما جا میفته که راحت بهش همه جوره پا میدن وهیچ وقت نه الان نه حتی بعد ازدواج فرضی بهت تعهدی نداره 

حالاشما سه دهه جلوتر از الان فکر کن که به نظرم سه دهه دیگم این مسایل قفل هست وقتی الانشم همه دخترا به این راحتی قبول نمیکنن 

شمام زمانه بهت ثابت می‌کنه متاسفانه ما امل نبودیم 

دقیقا  نمیدونم این دوستمون چند سالشه ولی منی که سالها زندگیه مشترک دارم و  بچه دارم و موه ...

بخدا من نمی‌دونم تایپیک راسته دروغه پسره دختره میگم شاید دختر زیر 18 مادرش نمیدونه پدرش نمیدونه شاید باحرف من فکر کنه ایندش پدرومادر بیچارش بدبخت نشن 

بگم بهتر اینه که نگم وقتی برخوردم به این تایپیک ها 

ایشالا که سر کاری باشه 

ببین اینجا ایرانه شما هم از نوشتنت چه پسر باشی چه دختر یک ایرانی هستی  الان من دلم برای آینده ...

ببینید کسی که تو این کشور لزوما به این معنی نیست که ایرانی هست و حتما سنتی فکر می‌کنه الان خیلی از دهه شماها گذشته و نسل های دیگه ای اومده و کسی لزوما به نصایح رابطه بعد ازدواج خیلی موارد دیگه ممکنه توجه نکنه و حتی زندگی درستی هم داشته باشه ممکنه هم اعتقاد داشته باشه هردو نظرشون با ارزشه و هرکس شیوه خودشو داره یکی سنتی فکر می‌کنه یکی به شیوه جدید و مدرن فکر میکنه