2733
2734
عنوان

امتحام شیمی دارم دیروز کامل خوندم

152 بازدید | 5 پست

دیشب و دیروز خوندم اصلا نخوابیدم هیچی بلد نیستم 

فکرم هنوز فرار من که نخوندم فرار کنم بهتر نیست اینجور سرکوفت نمره نمیزنند بهم 

ببین خوندن با کامل خوندن فرق داره بعضی وقتا چند دور یچیزیو میخونی میگی اره بابا کامل مسلطم میری گند میزنی درحالیکه عمیق بخونی حتی یک پنجم کتاب رو شاید بهتر از اون کامل طوطی وار نتیجه بگیری من دبیرستان درحالیکه کلاس زبان خصوصی میرفتم پنج دور زبانو خوندم رفتم شدم ۱۴ چون به ترتیب و روشی که باید میخوندم نخوندم ترم بعدش کلاس زبانم ول کردم بخاطر امتحانات نهایی رفتم شدم ۲۰ روش خوندن مهمتر از کامل خوندنه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

ببین خوندن با کامل خوندن فرق داره بعضی وقتا چند دور یچیزیو میخونی میگی اره بابا کامل مسلطم میری گند ...

عزیزم میشه بگی چطور خوندی زبان برا پسرم میخوام . تلاش میکنه ولی بلد نیست خوب بخونه

عزیزم میشه بگی چطور خوندی زبان برا پسرم میخوام . تلاش میکنه ولی بلد نیست خوب بخونه

اول اینکه حتما بفرستیدش کلاس زبان البته نفرستادینم مهم نیس هزینه هاش واقعا زیاده هرکسی از پس هزینه کلاسا برنمیاد ولی خب کلاس یجور جهش محسوب میشه براش. ولی اگه به اینم راضی هستید در حد مدرسه بلد باشه مراحلی که میگم رو انجام بدید البته اولش حتما اطمینان حاصل کنید تو خوندن و نوشتن مشکلی نداشته باشه چون امتحان زبان فقط گرامر نیست املا داره نوشتاری داره که باید کلمات رو درست بنویسه نه با غلط املایی یا اصلا بتونه کلمه و جمله رو واضح بخونه متوجه ترجمه جمله بشه. اما بطور کلی اصلی ترین مقوله یادگیری زبان فقط و فقط ترجمس برای اینکار حتما اول متن درس رو که میخونه زیر کلماتی که معنیشو بلد نیست خط بکشه ترجمشو پایین بنویسه. و در کنار اون لغتهای کل کتاب رو اول از همه کامل بخونه بعد بره سراغ متن درس 

یعنی لغات هر درس رو جدا جدا نخونه کل لغات رو یجا بخونه اوناییکه بلد نیس علامت بزنه تو دفتر لغاتش یاد داشت کنه تمرین کنه. بعد که تموم شد بیاد سراغ متن درس همزمان با خوندنش متنو حتما ترجمه کنه. و در آخر گرامر و قواعد رو بخونه و نمونه سوال حل کنه. 

برای بهتر شدن املاشم تمرین تمرین تمرین. و البته رمزگذاری مثلا اسکولschool به معنی مدرسه من تو ذهنم اسچول تلفظ میکردم با اینکه تلفظ اصلی رو میدونستم ولی اینو همیشه تو ذهنم داشتم که chرو باهم بنویسم نه c تنها که صدای ک میده اینجوری انقد نوشتم از هر کلمه ی خط دو خط کج و کوله با لرزش دست بدون تسلط آخرش یاد گرفتم من حتی ترم اولی که کلاس میرفتم بلد نبودم اسم خودمو بنویسم الان انقد روان و بدون فکر و بی البداهه می‌نویسم که خطم شبیه دکتراس و کار ترجمه هم البته نه در حرفه ای اما در حد اطلاعات معمولی خودم انجام میدم. ببخشید توضیحات زیاد شد سرتونو درد آوردم اما همین زبان مادریم که هرروز ازش استفاده میکنیم اگر به یک بچه نوزاد تو محیط اجتماعی حرف زدن یاد ندیم و هیچ کلمه ای نشنوه و در سکوت مطلق بزرگ شه زبان مادریشم براش غریبه میشه اینو بدونید ما همین زبان خودمونم با تمرین حرفای روزمره یاد گرفتیم پس تمرین چه بصورت صحبت چه بصورت تست زدن چه بصورت حل کردن نمونه سوال چه بصورت مشق چه بصورت سی دی های آموزشی خیلی کارسازه