2733
2734

سلام به روی ماهتون

خیلیا از من در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرورش سوال داشتید.

چندیار تو آزمون شرکت کردم تا مرحله مصاحبه هم رفتم الان هم منتظر جواب آزمون دبیری هستم.

میخوام توضیحات کامل و انشاالله مفید درباره این آزمون در اختیارتون بگذارم 

اول اینکه خیلیاتون سوال دارید که آیا باز هم آزمون برگزار می‌شه یا نه چند هفته پیش وزیر صراحتاً اعلام کرد که پاییز آزمون آموزگاری برگزار می‌شه البته با عوض شدن دولت معلوم نیست بازهم این آزمون برگزار بشه یا نه.

به هر حال شما اگر قصد دارید که در این آزمون شرکت بکنید در آینده اولین موردی که باید توجه داشته باشید اینه که نباید آرایش دائم داشته باشید و پوششتون مناسب باشه.

✍️مطلب بعدی در مورد منابع؛  

منابع چون تعدادشون بالاست من نمی‌تونم اینجا تایپ کنم می‌تونید از اینترنت یا کانال‌های تلگرامی و ایتا منابع آزمون‌های قبلی رو پیدا کنید و اینکه نه من ونه هیچ موسسه یا شخص دیگری واقعاً نمی‌تونه با اطمینان بگه که آیا منابع تغییر خواهند کرد یا نه.

اما یک مطلب کلی  که میشه در مورد منابع آزمون گفت اینه که آزمون در سه حیطه عمومی(شامل یک سری کتاب‌های معارف و قانون و سوال‌های هوش) حیطه اختصاصی ( ارزشیابی تحصیلی،روانشناسی تربیتی و روشهای تدرییس)

دروس تخصصی (  راهنمای معلم کتاب‌های درسی هست اگر آزمون دبیری باشه راهنمای معلم کتاب‌های متوسطه اول و دوم و اگر آزمون آموزگاری باشه راهنمای معلم بعضی از کتاب‌های دوره ابتدایی).

✍️مدرک تحصیلی باید حداقل لیسانس باشه و دیپلم برای آموزگار ابتدایی که سابقه تایید شده داشته باشه از آموزش و پرورش.

✍️آیا رشته شما مشمول این آزمون میشه؟؟

میتونید دفترچه استخدامی سال 1403رو دانلود کنید از اینترنت و شهر و رشته خودتون رو چک کنید.

✍️آیا از الان باید مطالعه رو شروع کنید؟

نمیدونم واقعا نمیدونم چون زمان و منابع آزمون مشخص نیست. اما میتونید اگر زمان خالی دارید منابع رو مرور کنید روزی یکی دو ساعت وقت بگذارید.

✍️منابع رو از کجا بیارم؟؟

کانال حامی313بهترین کانالی هست که رایگان منابع رو در اختیار شما گذاشته میتونید دانلود کنید یا پرینت بگیرید که هزینه هاتون کم بشه.

✍️از کجا بفهمم آزمون کی برگزار میشه؟؟

عضو کانال حامی313 بشید تا در جریان باشید.

✍️چجوری بخونم؟؟

فرض کنید دفترچه منتشر شده و شما واجد شرایط شرکت در آزمون هستید.

تقریبا چهل روز فاصله انتشار دفترچه تا برگزاری آزمونه. آزمون سه تا حیطه داره و هر حیطه حدود پنج تا درس داره. شما قبل از هر کاری نیاز به یه برنامه ریزی درست دارید.

❌❌❌موفقیت در آرمون فقط نصفش خوندنه، نصفش مهندسیه❌❌❌

اگر توان و وقت و حوصله روزی 12ساعت درس خوندن رو دارید بسم الله.

اما اگر نه حداقل باید روزی پنج ساعت زمان صرف کنید. یک نگاه اجمالی به منابع بیندازید تا دروس سخت و آسان رو تفکیک کنید.  نیازی نیست تمام منابع رو بخونید خیلی از قبول شده ها دو سه تا درس رو اصلا جواب نمیدن.در عوض وقت اون درس رو که حذف میکنن برای مطالعه رو میذارن،تا درسای راحتتر رو کامل مسلط بشن و نمره کامل بگیرن. ❌دقت کنید ضریب تمام دروس مشابه هم هست❌.

🥀🥀پس شما میتونید در هر حیطه یک درس رو کامل کنار بگذارید و در عوض یک درس رو که راحتتره خوب بخونید تا نمره کاملش رو بگیرید یعنی اکر شما یک مطالعه سطحی داشته باشید نهایته 25درصد سوالات اون درس رو جواب میدید اما با روش من یک درس سفید و یک درس حداقل هشتاد هم بگیرید. نمره بیشتری کسب کردید. 🥀🥀

✍️خلاصه بخونم تست بزنم کافیه؟؟

❌خلاصه ها رو بریزید دور گول تبلیغات کانال ها رو نخورید. آزمون به شدت مفهومیه و باید به کلمه به کلمه کتاب مسلط باشید. دوبار بخونید و نکات خاص و کلیدی رو دورش خط بکشید برای چند روز آخر امتحان. تست اکر وقت دارید بزنید و گرنه اولویت با خوندن دقیق متن هست اونم دوبار.(حتی سه بار🤗)

✍️عمومی ها:

100سوال، پنج درس.

سوالات هوش خیلی زمانبر هستند میتونید دفترچه سوالات سه تا آزمون گذشته رو دانلود کنید(از کانال حامی، سرچ کنید)اگر براتون راحت هست خب خوش به حالتون چون اکثر شرکت کننده ها از پاسخ به سوالات هوش عاجزند(یکیش خودم😂)

شما باید روی عمومیها خیلی مانور بدید چون راحتتر و قابل فهمترند و شما  حداقل به چهل درصد نمره درس عمومی نیاز دارید. ❌طبق تجربه خودم درس مبانی نظری فلسفه تعلیم و تربیت خیلی سخته و حتی اگر چند بار بخونید نمستونید کامل مسلط بشید. پس قیدشو بزنید. درس معارف خیلی راحتتره. قانون هم خیلیا درصد کم میزنن اگر بتونید قانون رو هم تقویت کنید عالیه.

✍️درس اختصاصی:

دروس اختصاصی غول این آزمون هستن همشون سختن

راحتترین درس اسناد بالا دستی آموزش و پرورش هست که خیلیا نمیخوننش

اختلالات رشد تازه اضافه شده که گویا به شدت سخته

توجه کنید شما حداقل به 60درصد نمره حیطه تخصصی و اختصاصی روی هم نیاز دارید.

✍️دروس تخصصی

راهنمای معلمها در آزمون آموزگاری سعی کنید خیلی خوب به این دروس مسلط بشید چون راحت تر از اختصاصی ها هستند و میتونید از رقبباتون جلو بزنید.  

اما اگر آزمون دببری در پیش دارید خب کارتون سخته منابع راهنمای معلم متوسطه هست میتونید یه درس رو که ضعیف هستید کامل ببوسید بذارید کنار 😄دقت کنید که سوالات تخصصی آزمون دبیری خیلی خیلی سخته.

اگر اطلاعاتی درباره آزمون استخدامی میخواید تاپیکمو بخونید💓💓از خدا جوییم توفیق ادب، بی ادب محروم ماند از لطف رب☆ای کاش به جای خیلی از واحدهای بی محتوای درسی چند واحد ادب تدریس میشد. قطعا جامعه سالمتر،آرامتر،... داشتیم. 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

✍️کیا تو این آرمون قبول میشن؟؟

قبولی در این آزمون به چندتا تا فاکتور وابسته ست

اول اینکه تراز قبولی میانگین نمره سه نفر اول هست مثلا اگر سه نفر اول هشتاد درصد جواب داده باشن تراز میشه 40درصد و باید شما این درصد رو کسب کرده باشید.

عمومی 40و اختصاصی و تخصصی باهم 60درصد

در مرحله کتبی تا سه برابر ظرفیت انتخاب میشن یعنی اگر ظرفیت شهری 10نفر باشه 30نفر که بالاترین نمره رو کسب کردن به شرط کسب حدنصاب درصد دروس، انتخاب میشن و وارد مرحله مصاحبه میشن. آخرین نمره نفر قبول شده رو در کارنامه درج میکنن.

❌حواستون باشه هر چی نمره کتبیتون بالاتر باشه در مرحله مصاحبه کارتون راحتتره بنده خودم علت رد شدنم در آزمون سال قبلی کم بودن نمره کتبیم بود چون در نهایت نمره کتبی و مصاحبه جمع بسته میشه. البته مواردی داشتیم که علی رغم نمره کتبی بالا تو مصاحبه نمره کمی آوردن و رد شدن.

💖با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

از پذیرفتن درخواست دوستی معذورم

اگر مطلب براتون مفید بود یک صلوات برای پدر مرحومم هدیه کنید.

اگر اطلاعاتی درباره آزمون استخدامی میخواید تاپیکمو بخونید💓💓از خدا جوییم توفیق ادب، بی ادب محروم ماند از لطف رب☆ای کاش به جای خیلی از واحدهای بی محتوای درسی چند واحد ادب تدریس میشد. قطعا جامعه سالمتر،آرامتر،... داشتیم. 
سابقه تایید شده رو چجوری بهت میدن چیکار باید بکنم اینچ بهم بدن؟

من اطلاعی ندارم فقط میدونم باید مورد تایید اموزش و پرورش باشه

جاری من چهل روز روزی هشت ساعت، خلاصه جزوه ها رو خوند و تست زد و قبول شد. هم خودش و هم دوستش

من تجربه خودم رو گفتم و خیلی از دوستانی که در سایت عضون و قبول شدن. وگرنه همیشه استثنا هست

عزیزم میشه لطفا در مورد مصاحبه هم توضیح بدی

انشالله سر فرصت چون خیلی مفصله

میتونید در ایتا عضو کانال مصاحبه حامی بشید

و همچنین کانال مصاحبه صدای تدریس استاد پاکنژاد

خدا پدرتون رو رحمت کنه. این کانال روبیکا هست یا ایتا؟

ممنونم

ایتا

ببخشید شما بچه هم دارین چطوری با بچه بشه روزی ۵ ساعت خوند 

بله من دوتا بچه دارم

خیلی سخت واقعا البته که ساعت خوندن مهم نیست مهم درک مطلب هست که بازم حداقل پنج ساعت با توجه به حجم بالای منابع لازمه

بله من دوتا بچه دارم خیلی سخت واقعا البته که ساعت خوندن مهم نیست مهم درک مطلب هست که بازم حداقل پنج ...

عه چ خوب عزیز میشه بگی چ موقع های یمیخوندی.بچه هات چند سالشونه

خدایا کمک مردمان کشورم کن. 
عه چ خوب عزیز میشه بگی چ موقع های یمیخوندی.بچه هات چند سالشونه

دو ساعت صبح

سه ساعت عصر

پیش دبستان و ششم

2706